Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
 

Sabiha Rana Melekler Yüreğinizden Öpsün

http://blog.milliyet.com.tr/sabiharana

19 Ekim '12

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
349
 

Bir günlük sünni ol oğlum... ''İstanbul Büyükçekmece'de Deprem!!!''

İstanbul Büyükçekmece’de Deprem!!!

Bugün merkez üstü Büyükçekmece olan bir deprem yaşadık… Eh Büyükçekmece’de yaşadığım için, bunu birazcık daha yakından hissettik tabii. Allah beterinden saklasın deyip normal hayatımıza devam ettik…

Malum bugün Cuma ve tam da öğlen saatiydi… Kıyılan midemi yatıştırmak için önüme ilk çıkan esnaf lokantasına girdim. Siparişlerimi verdim ama bir yandan da beklerken önümdeki ekmek sepetinden aldığım bir küçük dilim ekmekle masadaki pul biberi buluşturuyordum. Yemek için… Bayılırım..

Birden yan masada yemek yiyen iki genç adamın konuşmaları dikkatimi çekti… Ne yalan, ister istemez dinledim tabii… Kulak bu! Sağır değilse duyuyor kardeşim…

İşte o konuşma:  

Biri diğerine; "Oğlum, Cumaları namaza gel, bir saat yemek, bir saat namaz, iki saat mesaiden kurtarırsın" diyor.

Diğeri cevap veriyor;  "Ama ben Alevi'yim" diye!

Ötekisinden beni kahkahaya boğan aynı zamanda da düşünmeme sebep olan cevap geliyor; "bir günlük Sünni ol oğlum, ne çıkar ki bundan."

Dedim ya gülerken düşündüm diye!

Hakikaten de bir günde olsa ama konu ne olursa olsun, keşke kendimizi bir diğerinin yerine koyabilsek… İşte o zaman çok daha hoş görülü olacağımızdan eminim… Diyelim ki bunu denedik ve hiçbir şey olmadı… Olmasın… Yer yerinden oynamaz ya!.. İnsanlığın iyiliği için, yarınsız kalmamak için, denemekte fayda var kardeşim…

‘’Melekler Yüreğinizden Öpsün’’

 Sabiha Rana

www.sabiharana.com

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Ben her gün herkes oluyorum Sabiha hanım.Herkesin yerine girdim,kadın oldum,Sünni oldum,Arap oldum,kuş,yılan...Gerçekten çok severim başkası olmayı...Ama sizi taklit etmek zor,bir tek Sabiha Rana olamadım!

Kerim Korkut 
 21.10.2012 10:02
 

"minnacık" gibi görünen, deşeledikçe deya romanlar yazılabilecek bir konu. Buradaki güzelliğiniz, "ipucunu" anına değerlendirmek. Ve de oturup bu yazıyı döktürmek. Buna basın hayatında bilirsiniz "olayları değerlendirmek" adı verilir. Sevgilerle. Ben de meleklerin gözlerinden öperim.

Muzaffer Cellek 
 20.10.2012 9:33
 

Sabiha Hanım; güzel yazınızı okudum vederin düşünceler kapladı içimi ve bir süre sonrada yoruma geçtim. Karşı tarafın yerine koyma "Empati" olayı aslında yapmadığımız ve aslında yaşamın olmazsa olmazı. Bencillikten kurtuluş.Keşke her anımızda "ben" kavramından kurtulup "biz" olsak. Karşımızdakini anlamaya çalışsak. Lakin anlattığınız olay bu duygunuzdan o denli uzak ki, her yönüyle sahtekarlık kokuyor. İnanç ve yaşam sahtekarlığı. Ülkemde normal olarak algılanan, beim için ise hep tiksindirici. "Empati" yapayım dedim, kişi ezilen bir insan hakkını alamıyor dedim, lakin hakkını savunmak için sahtekar olmak gerekmiyor.Ülkemin güldüğümüz; fakat acınacak halimizin ufacık bir örneği.Esenlik içinde kalın, saygılarımla..

hssensoz 
 20.10.2012 8:01
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 1989
Toplam yorum
: 5393
Toplam mesaj
: 722
Ort. okunma sayısı
: 4970
Kayıt tarihi
: 26.10.06
 
 

Gazeteci - Yazar (NLP Uzmanı - İlişki ve Yaşam Koçu) Yaşarken dünyayı dolaşmayı, topraktan güneşe..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster