Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

08 Aralık '14

 
Kategori
Kitap
Okunma Sayısı
164
 

Bir Hakan Günday Romanı: Malafa

Bir Hakan Günday Romanı: Malafa
 

Kitabın adıyla başlayalım isterseniz. Malafa: Kuyumcuların yüzük numarası saptamada ve yüzük düzeltmede kullandıkları araç. 
 
Antalya'daki bir kuyumcular çarşısında Topaz Center'da geçiyor hikayemiz. Ve baş kahramanımız yalan söyleyerek satış yapmakta oldukça başarılı tezgahtar Kozan...
Malafa pazarlama ve satış tekniklerini ( daha doğrusu hilelerini:) ) anlamada sizlere epey yardımcı olacak, aynı zamanda bir süre tüm tezgahtarlara şüpheyle yaklasmanıza sebep olacak gibi görünüyor. 
 
Kitabın ilk başlarında argo ve Ermenice çok fazla jargon olması ilk başlarda yorucu olsa da kısa zamanda bu jargona alışıyor, hatta seviyor insan. ( pafküf: argoda esrar, ahçik:ermenicede kız, tram:ermenicede:para ve ermeni para birimi vs...)
 
Pazarlamada tekrarın öneminin anlatıldığı paragrafın kitap içinde 6 kez tekrarlanmış olması da benim gözümde dahiyane, hayranlık uyandırıcı hatta.
 
Son olarak kişisel görüşümü belirtmem gerekirse, Malafa'ya 2 farklı açıdan yaklaştığımı söyleyebilirim. Kitabı başlı başına diliyle, hikayesi ile ele alırsam tek kelimeyle harika derim. Ancak bir Hakan Günday kitabı olarak düşündüğümde biraz vasat kalıyor. Zira Günday'in "Azil, Kinyas ve Kayra, Daha vs.." gibi kitaplarında çok daha etkileyici bir anlatıma sahip olduğunu düşünüyorum. 
 
Yine de kesinlikle okunmaya değer.
 
Okunmalı...

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 2
Toplam yorum
: 0
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 120
Kayıt tarihi
: 08.12.14
 
 

Bir süredir Instagram üzerinden yaptığım kitap yorumlarını daha düzenli bir platforma taşımak ist..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster