Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

10 Eylül '15

 
Kategori
Siyaset
Okunma Sayısı
301
 

BİR HALK UYANIYOR (mu?)

BİR HALK UYANIYOR (mu?)
 

Pkk Kürtlerin bile araçlarını yakıyor...


Pkk'ya "pkk terör örgütü değildir" diyenler, "pkk Kürt halkının öz evlatlarıdır" diyenler, "pkk Kürt halkının kurtuluşu, özgürlüğü için mücadele ediyor" diyenler, "pkk değil, devlet silah bıraksın " diyenler, ve daha daha...

Artık örgüt bölgede desteğini günden güne yitirmektedir. Bunu gören örgüt, bir taraftan kck, bir taraftan hdp, bir taraftan da diğer yapılanmaları (ydg-h gibi) harakete geçirmektedir. Buna Belediyeler'de dahil.. Bir kaç örnek;

1) Bazı partililer köy köy dolaşıp, başka partiye oy vermeyin diye uyarıyor. Eğer bu köyden başka partiye oy çıkarsa, gelir hesabını sorarız diyor. 7 haziran önce çekilmiş bir videoda, canlı tanık konuşmaları var. Hatta Türk bayrağı asan köylüler tehdit ediliyor. İndirin, yok sizi döveriz, öldürürüz diyorlar...

2) Evleri tek tek basıp, yetişkin erkekleri, bulamazlarsa gen kızları zorla dağa kaldırıyorlar. iddia değil, polis raporları ve video kayıtları var..

3) Pkk, herkesten (özellikle esnaftan) vergi adında haraç topluyor. Halk bezmiş durumda. Artık bu haraçları vermek istemiyor.

4) Bölge halkı çatışmalardan o kadar bıkmış ki, kısa süren silahsız Barış ortamını pkk'nın bozduğunu düşünüyor. Ve tekrar o günlere dönmek istiyor..

5) Hdp'nin yeterince özgür olmadığını düşünüyorlar. Partinin, kendi haklarını tam savunmadığını düşünenler oldukça fazla. Kürt vatandaşların pek çoğu, kendi kameralarına çekip internete koydukları görüntülerde "Biz Kürdüz ama bu ülkeyi seviyoruz. Pkk'yı desteklemiyoruz, savaş istemiyoruz, birlik içinde kardeşçe yaşamak istyoruz" diyor.

6) Ben özellikle canlı olarak kişilerin ağzından "Kürt kökenliyim ama bir o kadar da Türküm. Ne Pkk, ne Hdp, ne de başkası beni temsil edemez. Ben halkların bir olmasından yanayım. Özerklik istemiyoruz. Bölge halkı da istemiyor. Kürtler kandırılıyor" dediğine şahit oldum..

7) Pkk 90'larda olduğu gibi, yol kesmelere, şantiye basmalara, araç yakmalara başladı. Her önüne gelen sivil aracı yakıyor. Bir kaç hafta önce, bir şantiyeye malzeme taşıyan 5 tırı yaktılar. Bu araçlar, insanların ekmek kapısı ve sahipleri de aslında Kürt kökenli vatandaşlar ve onların malını yakıp kül eden de Kürtler için savaştıklarını söyleyen pkk..

Bakın bu son maddeye ilişkin Bingöl'de bir olay yaşanmış. Aynen aktarıyorum..

Bingöl kent merkezi girişinde yol kesen PKK'lıların bazı araçları yakmak istemesine bu kez halk tepki gösterdi.

Olay yerindeki halkın cep telefonlarıyla çektikleri videoda, yaşananlar an be an görüntülere yansıyor. Onlarca sivilin görüldüğü görüntülerde, teröristler silah zoruyla yolda seyir halinde olan araçları durdurduğu ve herkesi bir araya topladığı görülüyor.

"HALKI DİNLEYİN, ARAÇLARI YAKMAYIN"

PKK'lı grubun yol kenarına topladığı kalabalık, 'Bu halk için savaştığınızı söylüyorsunuz, neden halkı dinlemiyorsunuz, araçları yakmayın', 'Bu araçlar kimin?' diyerek tepki gösterdi.

Teröristlerin araçlara yönelmesi üzerine tepkisini artıran halk, 'O  araba Kürtlerin mi yoksa devletin midir? İnsanların emeğine saygı duyun.', 'Bu araçlar şahıslarındır. Şahısların ekmek teknesidir. Hiç sahibini sordunuz mu?' diyerek itirazını artırdı.

"YAKLAŞANA ATEŞ EDERİM!"

Halkın tepkisine öfkelenen PKK'lılar 'Araçlara yaklaşılması halinde ateş edeceğiz, gelmeyin.' diyerek halka tehditler savurdu.

Araçların yakılmaya çalışıldığı esnada polisin olay yerine gelmesiyle çatışma çıkarken, araç sürücüleri de yere yatarak ve araçların arkasına saklanarak kendilerini korumaya çalıştı. Yaşanan çatışma sonra PKK'lılar olay yerinden kaçtı, çatışmada ölen ya da yaralanan olmadı


Şimdi anladınız mı Pkk neden artık eski gücünü kaybetti…

../..

Ohannes, ali açıköz bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Halkın uyandığını sanmıyorum.İşyerlerini taşlayıp camlarını kırıyorlar,ateşe verip yakıyorlar.Parti binalarını basıp yakıyorlar.Bu yanlış tutumlar yüzyıllardır barış içinde kardeşçe yaşadığımız ve terör istemeyen kürt kardeşlerimizi küstürmektedir.Onlara da terörüst dersek işin içinden çıkılamaz asla.Fındık işçilerini dövüp kızlarını,eşlerini tekmeliyoruz ve kaçıp gitmelerini sağlıyoruz.Bu pkk nin ekmeğine yağ sürüyoruz anlamına gelir.20-30 Lira ekmek parası kazanan onların veya inşaat işçilerinin suçu ne?..Bunca üzücü şeyler yaşanırken buna sepep olan yanlışlıkları da sorgulamak lâzım.Devletimizin istihbaratı,askeri ve polisi var.Ve görev onlarındır.Pravaköterlere müsamaha gösterilirse ülkemize çok daha yazık olur...Bir de neden hemen 7 haziran sonrası patlak verdi bu çatışmalar.İyi analiz edilmeli ve sorgulanmalıdır mutlaka.Halk bunu düşünüyorsa uyandı diyebiliriz...Selamlar.

Abbas Oğuz 
 10.09.2015 23:39
Cevap :
Kastettiğim bir kısım halkın, eline taş, sopa, silah alarak, bir takım yerleri yakıp yıkarak uyanması değil.. Bunlara sesini çıkartması, yöneticilere, muhtedirlere sesini duyurması, yapılan politikalara karşı dik durması, ben halkım, ben milletim, devlet benim, ben devletim diyebilmesi.. İşte bu anlayışla bir ve birlik olunabilirse, görün o zaman bu ülkenin nasıl değiştiğini.. Buna ekonomi de dahildir, ülkenin parsel parsel satılması da, iç politika da, terör de... Ve bu değişim inanın hayal değil...  17.09.2015 15:45
 

PKK artık Kürtlerin değil,İktidarı AKPden seçimsiz kapmak isteyen Beyaz Türklerin silahlı gücüdür..

ali açıköz 
 10.09.2015 15:49
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 671
Toplam yorum
: 745
Toplam mesaj
: 86
Ort. okunma sayısı
: 2514
Kayıt tarihi
: 26.06.06
 
 

Anadan doğma bir İzmirliyim ve bu şehirli olmaktan gurur duyuyorum.. Hem bu şehirde doğmuş, hem b..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster