Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

13 Aralık '06

 
Kategori
Psikoloji
Okunma Sayısı
428
 

Bir hikaye...

Bir hikaye...
 

Dev bir yağmur ormanında küçük bir çam ağacıyım ben. Asırlık değilim ama geçen yıllar gövdemde derin izler bıraktı daha şimdiden. Kimileri kayboldu, kimileri o kadar derinlere indi ki artık benimle bütünleşti.

Her yağmur yağdığında kendimi temizlenmiş hissediyorum. Sanki yeniden dünyaya geliyorum, toprağa ve hayata sıkıca sarılıyorum. Benim yapraklarımı koparmak, dallarımı kırmak isteyen o deli fırtınara inat ayakta duruyorum. Ben de varım buradayım diye bağırıyorum bazen o sonsuz büyüklükteki ormanda. Belki sesim çıkmıyor ama yüreğim daha bir huzur buluyor, kendime daha da bir güveniyorum. Aferin sana diyorum, devam et hayatla mücadeleni her ne olursa olsun bırakma.

Gerçek dünyada böyle değil midir? Ayağını kaydırmaya çalışanlar, güzel bir günü çekilmez hale getiren anlar yok mudur? İşte böyle zamanlarda, bize yaşam enerjisini veren bir ışık görmez misiniz? Herşey bitti derken bir ışık yanar uzaklarda ve size doğru yaklaşır yaklaşır ve içinizi doldurur. O çam ağacını temizleyen ve hayata bağlayan yağmur bizim hayatımızda da ışık olarak nitelendirdiğim yaşam enerjisi olamaz mı? Yaşanan tüm fırtınalara rağmen hayat devam ediyor, enerjiniz bol olsun.

Sevgi ve saygıyla kalın.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 28
Toplam yorum
: 156
Toplam mesaj
: 34
Ort. okunma sayısı
: 800
Kayıt tarihi
: 29.11.06
 
 

İçimden gelenleri yazmak ve paylaşmak adına ... Uzman doktor olarak çalışmaktayım. Yazmayı çok s..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster