Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

01 Nisan '08

 
Kategori
Mizah
Okunma Sayısı
470
 

Bir ileri, bir geri; saatimin uygulaması

Bir ileri, bir geri; saatimin uygulaması
 

Siz nasılsınız?

Saatler ileri alınınca, benim dengem epey bozuldu. Sabah saat 8'de gözümü açtığımda kendime, “bak, sabah saat 8 olmuş diyorum ama aslında bir süre önce saat 7 değil miydi?” diyorum. Bu durumda “1 saat daha zamanın var” diyorum, “öyle olmalı” diyorum. 1 saat geçince, saat benim için 8 oluyor ama aslında saatler maalesef 9’u gösteriyor. Şu anda saat 15.00 ama aslında 14.00. Çok değil üç gün öncesindeki saatleri düşünüyorum ister istemez. Gece için ne demeli! Saat 01.00 iken ama aslında 00.00. Sonuçta, bir saat daha oturuyorum, bir saat sonra bakıyorum saat bana göre 01.00 ama aslında 02.00 olmuş nedense. Gerçek ise işime geç kalınca yüzüme çarpıyor. Neyse, yazdığımı şimdi tekrar okuyunca” ne yazmışım” ben diyorum kendi kendime. Tamam, tamam; yazdım bir kere, değiştirmek ayıp olur şimdi. Ama sizden ricam yazdığımı anladıysanız bana da açıklayınız. Bir zahmet. Dengem bozuldu benim. Ülkem ileri saat uygulamasını uyguladı ama kendi bedenim geri saat uygulamasında ısrar ediyor, öyle görünüyor. İyi değilim ben. Galiba yüzüm sararmış benim!

Geçen kışa doğru saatler bir saat geri alınınca, tüm saatlerimi büyük bir atakla geriye almıştım, ama arabamın saatine dokunmamıştım. Bu, arabamla benim aramda yapılmış bir anlaşmaydı ve bu anlaşmaya her koşulda uyacaktım. Karşılığında beni istediğim yere götürecekti. Hem de onun gazına basar basmaz. Altta bulunan üç tane pedalın en sağındaki pedaldan bahsediyorum. O pedal her daim hazır olacaktı, ona basar basmaz birlikte durmadan yer değiştirecektik. İşte aramızdaki anlaşma böyle bir anlaşmaydı. Birbirimize güvendik. O zamanların bir anında, herkesin saati, örneğin saat 18.00’i gösterirken, benim canım müstakbel arabamın saati, garibim -aman ha, aramızda kalsın- kendi göğsünü gererek saat 19.00’u gösterirdi. Herkes o saatin yanlış çalıştığını düşünürken, gerçeği yalnızca ben, evet ben bilirdim. Sabırlıydım. Söz vermiştim. Elbet bir gün gelecek saatler ileri alınacak ve benim arabamın harika saati, herkesin saati gibi zamanı zamanında gösterecek, değeri eninde sonunda mutlaka anlaşılacaktı. Şu anlarda haklı çıkmamın engin coşkusunu içimde yaşıyorum. Bu hafta, saatlerin ileri alınması her ne kadar dengemi bozduysa da, tek tesellim, arabamın saatinin zamanı doğru gösterecek olması ve buna da “bak arabanın saati bozulmuş” diyenlerin de buna şahit olacak olmasıdır. Ne mutlu bizlere, sizlere, onlara, şunlara; ne mutlu!

Dengem bozuldu benim. Beden saatim bir ileri, bir geri gidiyor. Yazı bitti mi? Saat kaç?

-

(1): Görsel: Pinhole- Zjeery
http://zjeery.deviantart.com/art/pinhole-02-68805023
(2): Yazımın “herkes geriye bir adım atsın” açıklamalarıyla bir ilgisi yoktur.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

bu uygulamanın yararına inanmıyorum. Dilerim bu son olur da kaldırılır. Sevgilerimle...

narçiçeği 
 24.04.2008 2:37
Cevap :
Gereksiz bir uygulama. Ben de kaldırılmasını umuyorum.  25.04.2008 18:28
 

Oldum olası akıl erdirememişimdir bu ileri geri saat uygulamalarına. Sözde enerji tasarrufu diyorlar ama nasıl tasarruf ediliyor bu uygulamayla enerji ona da akıl erdirememişimdir. Bir bilen anlatıverse memnun olacağım.

Hilmi Polat 
 01.04.2008 23:31
Cevap :
Bu uygulamaya ben de anlam verememişimdir. Kaldırılacağı söyleniyor, bakalım ne olacak. Saygılar...  02.04.2008 16:10
 

Okurken güldüm. Komik yazılar hoşuma gider. Ama sanki öteki okuduğum o komik şeylerden daha farklı. Ama güzel olmuş. Şu anda saat 19:47. UNUTMAAA...

Duygun Şahin 
 01.04.2008 19:53
Cevap :
Tamam canım, anımsattığın için teşekkürler...  01.04.2008 20:12
 

Valla bu durum benimde dengemi bozdu. Gece uyuyamıyor, sabah uyanamıyorum. Zaman geçiyor mu, yoksa duruyor mu onu da anlamıyorum. Vahim durumdayız vallahi :))) Metabolizmam yaz saati uygulamasına bir türlü uyum sağlayamıyor. Artık ne olcak zaman gösterecek. Zaman mı? Ne zamanı? :)))) Saygılar, selamlar...

Hoşsada 
 01.04.2008 18:26
Cevap :
:) Bakın sizde de aynı durum işte! Vah vah. Saatiniz kaç?  01.04.2008 18:31
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 136
Toplam yorum
: 414
Toplam mesaj
: 97
Ort. okunma sayısı
: 1431
Kayıt tarihi
: 16.02.07
 
 

Yaşam ışığını 1968 yılında Bafra’da gördü. İnşaat Mühendisi ve aynı sektörde yazılım geliştiren bir ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster