Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

19 Ocak '12

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
180
 

Bir insan öldürüldü: Hrant!!!

Bir insan öldürüldü: Hrant!!!
 

Bazen insanların nasıl bu kadar kötü olabildiklerini anlamıyorum, anlamak da istemiyorum zaten. Türk milliyetçisi olmanın bile tanımını bilmeyenler şu anda Hrant Dink'in katillerine verilen cezanın yapıldığı tartışmalarda : "Hocalı Katliamı da vardı, ne oldu. Kendi vatanlarında öldürüldü." diyorlar.

Bu o zaman Hrant da bunu hak ettinin tezahürü mü oluyor? Bu arada Hrant Dink'in de Türk vatandaşı olduğunu da hatırlatmak isterim.Kendi vatanında öldürülen Ermeni asıllı bir Türk vatandaşı. Çok mu önemliydi ne olduğu. Kimseye silah doğrultmamış, kimseye fiili, fiziki olarak bir zararı olmamış bir insan.

Şimdi kendi içimizde çok mu dürüst oluyoruz. Bazı sebeplerden birilerinin insanlığı unutup yaptıkları zulmü, farklı taraftan biz yaparken gerçekten Hocalı Katliamı'nda yaşananlara bir insan gözüyle değil, hümanizm adına değil Ermeni düşmanlığı adına yaptığımızı hiç mi görmüyoruz. Bence bu insanlar Hocalı Katliamı'na da üzülmesinler. Demek ki Ermeni olarak dünyaya gelselerdi de ve birileri onlara Hocalı Katliamı'nı hatırlatsaydı "Ermeni Soykırımı da vardı, Türkler de bize bunu yaptı." diyecekler, ve bir kötüyü bir başka kötüyle aklamaya çalışacaklardı.

Her zaman Güzellik Yarışmalarında, Tv Programlarnda, Yeni Yıla girerken aklımıza gelen Dünya Barışı , vatandaşı olduğumuz ülkenin başka ülke insanlarına, ait olduğumuz grubun başka bir gruba eziyetini makul gördüğümüz bir tanımın içerisinden ne zaman çıkacak çok merak ediyorum doğrusu.

Amerika'nın Irak'ta yaptıklarını hepimiz biliyoruz ama 11 Eylül saldırılarını da biliyoruz. Şimdi ben aynı anda Irak'a üzülürken, bu beni 911 Eylül saldırılarında ölenlere üzülmememi gerektiriyorsa ben insan olduğumu nasıl hatırlarım. Bu örnekleri çoğaltabiliriz, Irak veya Amerika'nın ve diğer örneklerin aslında ülkeler arasında olduğunu, ortada bir savaş varsa, bir çıkar çatışması varsa bunun ülkelerin çatışması olduğunu; o ülke vatandaşlarının, insanların çatışması olmadığını ne zaman görüp, bir insana sırf insan olduğu için üzülürsek işte o zaman Dünya Barışı sosyal içerikli bir mesajdan öteye geçer.

Bu yüzden hepimizin önce kendi içindeki insana, barışa, huzura ulaşması dileğiyle...

( NOT: ADALET SADECE BİR KADIN İSMİ DEĞİLDİR...)  

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

Bu blog Editör'den Öneriler alanında yayınlanmıştır

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 13
Toplam yorum
: 4
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 795
Kayıt tarihi
: 13.01.12
 
 

Deniz aşığı, Ankara mahkumu bir insanım. Milletvekili olacağını sanarak Siyasal'da okuyan bir saf..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster