Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

01 Ekim '08

 
Kategori
Ben Bildiriyorum
Okunma Sayısı
211
 

Bir iyilik de bizden olsun

Bir iyilik de bizden olsun
 

kaynak:www.losev.org.tr


Otlar çok ilginçtir değil mi ? Neresi ilginç diyeceksiniz biliyorum. İlginç olan yanı heryerde olmaları ve neredeyse her gün onları görüyor ve gördüğümüzde "Aa! bir ot ne ilginç" demiyor olamamız. Otlar bir insan için ne ifade eder ki? Ot ottur ve bir mevsimlik hayatını başladığı yerden, mezarı olacak aynı yere kadar devam ettirecektir. Bu onun için sorun oluyor mudur merak ediyorum. Belkide hiç umrunda değildir, veya umrunda olup olmadığının farkında değildir. Bir yerde aylarca oturmak zor olsa gerek. Bunun düşüncesi bile kasvetli.

Her neyse buraya neden geldim diye merak ediyorsunuzdur. Şu yüzden geldim ve gitmek istediğim nokta da güzel bir yer aslında. Düşünsek, evet düşünmek insanoğluna bahşedilmiş çok kıymetli bir özellik. Sadece 5 dakika ayırsak bu düşünme eylemi için, daha fazlası değil. Bir ottan ne farkımız var bizim ? Buna birçok muhalefet söz bulunabilir, hepsini bir kenara atalım ve özeleştiri yapalım. Milyarlarca insan gibi doğuyoruz, ve bir o kadarı gibi sağlıklıyız ve sağlığı bir lütuf olarak görmüyoruz. okula gidiyoruz, işe gidiyoruz, çalışıyoruz çabalıyoruz ve en sonunda gene bizi soğuk mermer bekliyor.

Neler yapıyoruz bu geçen zamanda bir ottan başka. O ot yanındaki doğup büyüdüğü arkadaşının kurumasına bile bir şey yapamıyor. Biz yapabiliyor muyuz? Hangimiz iyilik yapıyoruz?(yapanlar mutlaka var ama kaç kişi? ) iyilik ne demek diye soranlar da mı var?

Güz vakti geldi otlar kuruyor. Baharda yerine yeni bir ot gelecek ve kimse sormayacak o ot nerde diye. Bir şeyler yapabiliriz bunun için. Yazının gelmek istediği nokta tam burası.

Bir iyilik yapabilir ve karşılığında hiç bir şey beklemeyebiliriz. Yalnızca ciğerlerimize çekeceğimiz huzur dolu hava kalır bize. Ve bu iyiliği en doğru şekilde yapabiliriz.

Eğer bir iyilik yapmak istiyorsak;
Önce araştıralım, inceleyelim daha sonra ciğerlerimizi huzur ile dolduralım.

O çocukalar biziz, biz onlarız zaten..
www.losev.org.tr
Lösemili Çocuklar vakfı

www.tema.org.tr
Türkiye erezyonla mücadele, ağaçlandırma ve doğal varlıkları koruma vakfı

www.kizilay.org.tr
Türk Kızılayı

En azından neler yaptıklarından ve neler yapacakları hakkında bilgi edinmeye çalışalım.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Güzel bir yazıyı, imlâ hatalarına, yanlış kelime seçimlerine kurban etmişsiniz. Dilerim bundan sonra daha özenle yazarsınız, biz de zevkle okuruz. Sevgiler...

Tülin Aksoy 
 01.10.2008 12:35
Cevap :
Öncelikle teşekkürler..Evet çok haklısınız ve çok özür diliyorum biraz hızlı yazmam ve dalgınlığımdan olacak herhalde.En kısa zamanda düzeltmeye çalışacağım hatalarımı.Tekrar teşekkürler ilgilendiğiniz için.  02.10.2008 0:37
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 12
Toplam yorum
: 10
Toplam mesaj
: 11
Ort. okunma sayısı
: 686
Kayıt tarihi
: 30.05.07
 
 

Ankara'da yaşıyorum. Çok okuyorum, biraz da yazmaya çalışıyorum. Sanatın neredeyse her dalına tutkum..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster