Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

12 Şubat '20

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
75
 

Bir Kadın Kurtuldu (mu?) !

Dünya gündemini Covid-19 meşgul etmeye devam ederken, ülke gündemine muhtemel bir kadın cinayetini önlemeye çalışırken katil olan henüz hayatının baharında bir genç oturdu. Yazılıp çizilenlere göre üniversiteye hazırlanan, ders çalışmak için gittiği kütüphaneden dönüş yolunda bir akşam vakti bir kavgaya şahitlik etti. Belki de karışmaması gerekirdi ama kim bilir aklına Emine BULUT ya da Özgecan gelmişti. Müdahil olmaya karar verdi delikanlılığın da vermiş olduğu heyecanla ya da aman be sen de cilik yapmamaya karar verdi. Baktı ki bir adam (!) bir kadına hakaretler ediyor ( kadının kendi ifadesinde bu şekilde geçiyor burası) . Gidip Uyarıyor, yapma etme yakışır mı bir kadına el kaldırmak, hakaret etmek diyor. Tabii karşıdan gelen tepki öyle hiç de kibar olmayacaktı 19 ayrı suçtan kaydı bulunan, uyuşturucu bağımlısı birinden de zaten kibarlık beklenmezdi öyle değil mi? 

Erkekliğin onda dokuzu kaçmaktır deyip de uzaklaşa da bilirdi onların yanından Kadir ŞEKER ama yüreği o kadına uygulanan şiddete karşın oradan uzaklaşmaya el vermedi. Sataşmalar küfürleşmeler vs. art arda geldi karşılıklı. Belki de o anda uzaklaşmaya karar verdi ama artık çok geçti. Özgür DURAN 19 ayrı suç kaydının da vermiş olduğu cesaretle Kadir'in üzerine yürüdü. Meyve bıçağı,çakı, ekmek bıçağı vs ne tür olduğu çok da önemli olmayan br bıçak aniden ortaya çıktı ve arbede esnasında Özgür Duran'ın kalbine saplandı. O esnada değil bıçak kalem de olsa kendini savunmak için canhavli ile kullanacaktı Kadir.

İlk ifadesinde kavga ettiklerini, şiddete maruz kaldığını vurgulayan ve darp raporu alınan olayın 3. tarafı kadın ise ne hikmettir bilinmez ( kim bilir belki de 19 ayrı suçtan kaydı bulunan uyuşturucu bağımlısı sevgi pıtırcığı eşinin ailesi tarafında tehditlere maruz kaldığı için) eşinin aslında iyi biri olduğunda ne yaptıysa uyuşturucu yüzünden yaptığından ve o gün de sadece normal şekilde tartıştıklarını belirtivermiş.

Sonuç mu?

Bir Emine BULUT, bir Özgecen ARSLAN vakası yaşamadı bir kadın kurtuldu belki de ama insanlık öldü, yardım duygusu öldü, bir gencin hayalleri öldü, geleceği,umutları öldü, bana necilik ayyuka çıktı...

Artık insanlar bir kavga,dövüş,tartışma vs. gördüğünde durup bir kez daha düşünecek

ETEM SEVİK bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 105
Toplam yorum
: 67
Toplam mesaj
: 17
Ort. okunma sayısı
: 1348
Kayıt tarihi
: 13.02.08
 
 

1976 Adana doğumluyum. Cumhuriyet Üniversitesi İşletmecilik bölümü mezunuyum. Evliyim. Adem Hamza..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster