Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

02 Eylül '06

 
Kategori
Gündelik Yaşam
Okunma Sayısı
1537
 

Bir kadın nasıl telef edilir?

Bir kadın nasıl telef edilir?
 

Bir kadını telef etmenin tek yolu koca dayağıdır sananlardan mısınız? Çook yanılıyorsunuz. Bir kadını telef etmenin en kolay yolu ona evin biraz kirlenmiş olduğunu şöyle hafiften burun kıvırarak söylemektir. O andan itibaren o kadının ve belki de her kadının içinde saaatli bir bomba çalışmaya başlar. Hatta dikkatli dinlerseniz tik takları siz bile duyabilirsiniz. Kadıncağızın boğazına bıçağı dayayıp şöyle afili bir kesik atsanız daha az acı çekerek ölür. Ama bir kere o söz birisinin ağzından çıkmışsa artık geri dönüşü yoktur. Tik taklar başlamıştır. Kadın kendini ölümcül tehlikelerle dolu bu tuzağa düşmüş bulur. Deterjanlar, ıslak zemin ve elektrik ikilisi, yüksek pencereler kabusu başlamıştır.

Bu korkunç maceranın tüyler ürpertici dökümünü yapayım isterseniz. Banyodan başlayalım. En büyük tehlike kireçlenmiş fayanslardır. Hiç bir kadın bu görüntüye dayanamaz ve en büyük katillerden birinin eline boynunu gönüllü olarak uzatır. Kireç çözücüler. Gazete arşivlerine bir bakın, bu kimyasallardan zehirlenmiş kadın sayısı intihar edenlerin sayısına yakındır mutlaka.

Ya çamaşır makinesine ne demeli. Çekilip altının silinmesi gerekir o canavar aletin ve temizlik heyecanıyla fişi çekmeyi akıl edebilecek çok az kadın vardır. Cozurtuyu ve çığlığı duyuyor musunuz? Hayır mı? O zaman sayın bayan banyodan çıkıp pencerelere yöneldiğinde nefesinizi tutabilirsiniz. Korku filmlerine bakmaya cesaret edemeyen bir çok kadın çok rahat bir şekilde onuncu kattaki bir dairenin camlarını silmeye çıkıverir. Bir çatırtı, gümbürtü duymadınız mı? Hala yaşıyor demek ki.

Peki ev kadını burada durur mu, hayır. Halıları silkelemesi gerekir. Halı da halıdır hani. Altı metrekare yün bir halının kaç kilo geldiğini tahmin edin bakalım. Üstelik hiç bir evde sadece bir tek halı yoktur. Çok vardır onlardan çok. Bel boyun hala sağlamsa ne ala.

Mutfak dolaplarına tırmanıp Lara Croft'luk oynama vakti gelmiş demek ki. Haydi bakalım. Kendini yok etme çabasının son perdesi. Daha iyi bir yok etme planı düşünebiliyor musunuz? Sinirinizi bozan kişi kadın mı? Uğraşmayın öyle ayaklarını çekiçle kırayım, üzerinde sigara söndüreyim diye. Temizlikçi kadının izin gününü bekleyin yeter. Unutmayın en pasaklı kadının bile zayıf bir noktası vardır. En kötü ihtimalle gardrobuna girip boğulur. Deneyin. Kadınları dövüp kendinizi yormanıza gerek yok. Onlar kendilerini imha etmek üzere programlanmıştır zaten.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

biz misyon dedim mi aklımıza hemen dünyayı kurtaran adam görüntüleri geliyor.. İnsanın bir misyonu olması güzel ama ,dünyayı kurtarmak ya da böyle acayip ulvi görevler. Bunlar olsa olsa başkalarının misyonu..doğru düzgün yada yamuk yumuk kendine has yaşamak kendini temsil etmek.. bu da bir misyon olamazmı.. üniversite mezunu bir bayanın dolma ve böreklerini cahil birininkine tercih ederim... zorunluluktan yapılan bir börekle börek yapmayı tercih etmiş kişinin yaptığı ayırımı da bence önemli...ablacım sen yap böreklerini bakma sen ona buna ... ellerine sağlık kokusu taaa buralara geldi... yok yok o annemin yaptıklarıymış.by

Adam akıllı 
 20.09.2006 1:28
Cevap :
Teşekkür ederim:)))  20.09.2006 9:37
 

Ben sizi dolma sardığınız ve börek açtığınız için küçümsemedim.Ben üniversite eğitimi alarak meslek sahibi olan bir kadının toplumda bir misyon üstlenmesinden yanayım. Tabiki lezzetli yemekler yapmak bir marifettir.Ama bu zaten her kadının doğasında olan bir yetenektir. Hayat her zaman bize gülen yüzünü göstermiyor bunu biliyorum...ama çabayı elden bırakmamalıyız.Cevremizde bulunan diğerlerinden her zaman bir fark yaratmalıyız bence. Sevgiyle kalın.

Ezra&Hue 
 11.09.2006 10:19
 

Üniversite mezunu, çalışmayan bunun yerine dolam saran ve börek açan bayan! Sizi tanımak isterdim...annemle aynı şehirde yaşıyorsunuz...annem lise mezunu bir hanım olmasına rağman dolma sarıp börek açmıyor.Temizlikçi kadınla ilgili olan yazınızı okudum...okudum...ve düşündüm.Sizin yerinizde olmak istemezdim. Sevgiyle kalın.

Ezra&Hue 
 06.09.2006 15:17
Cevap :
Dolma sardığım ve börek açtığım için ilk defa küçümsendim galiba ve tabii çalışmadığım için. Ama hayat tuhaftır. Ben de annenizle tanışmak isterim ve tabii çalışmak. Selam söyleyin annenize. Uğrarsa dolma sarar börek açarım ona.  08.09.2006 17:37
 

Okurken çok güldüm, hele benim gibi temizlik delisi bir insana söylenirse heralde yazınızda belirttiğiniz etkinin on katını falan yapar..! Çok güzel bir yazıydı devamını dilerim:)

smyrna ragazza 
 05.09.2006 15:33
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 79
Toplam yorum
: 359
Toplam mesaj
: 78
Ort. okunma sayısı
: 1547
Kayıt tarihi
: 24.07.06
 
 

1972 yılıydı. Doğdum. Evde hep kitap okuyan iki kişi vardı. Büyüdüm, okullar okudum. Birşey öğrenmed..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster