Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

25 Şubat '18

 
Kategori
İlişkiler
Okunma Sayısı
486
 

Bir Kadının Penceresinden…

Bir Kadının Penceresinden…
 

“Senden kaç tane daha var Ata’cım bilmiyorum; ama görüyorum, -kadın erkek eşitliğine inanan her modern erkek gibi- sen de kadına şiddet olaylarını duyduğunda çok hiddetleniyorsun. Hemcinslerinin zulmü tabii darpla da bitmiyor, tecavüz ve çocuk istismarlarıyla da büyük infial yaratıyorlar.”

“Nasıl hırslanıyorum bilemezsin! Ve hırsımı ifade edebilecek doğru kelimeyi de bulamıyorum. Hareketlerini bacak arasından yöneten, şehvet salyaları saçan; fiziki gücüne güvenip de aklı güçlü zarif kadınlarımıza, masum çocuklarımıza kıyan o canlılara (!) erkeksi diyorum, insansı diyorum, hatta sapık ve yabani dediğim de oluyor; lakin yüreğime su serpilmiyor!”

“Çocuklara zulmedip kıyan psikopatlara hiç acımamak lazım; mahkemeyle, hadımla uğraşmak da vakit ve para kaybı bence. Hadım edince o tecavüz yaşanmamış olacak sanki! Toplumda yeri yok o canilerin!”

“Seninle aynı fikirdeyim Selen’cim. Toplum baskısı her zamankinden daha yoğun ve hükümet de sert tedbirler alacak görünüyor.”

“İnşallah! Çocuk istismarının kamu vicdanında affı yok, cezalar -caydırıcı boyutta- ağırlaştırılmalı ve bu da hadımın çok ötesinde olmalı. Aslında ben seninle kadına şiddet konusunu -başka bir pencereden bakarak- konuşmak istiyordum!”

“Her pencereden aynı görünmüyor mu?”

“En azından bir pencereden farklı görünüyor! Hani sen hep dersin ya kadınlar partnerlerini doğru seçmelidir diye, bunu nasıl yapacağız Ata’cım, kavun değil ki koklayalım; başta çiçek, böcek isimleriyle hitap eden adam bir bakmışsın hayvan isimlerine geçmiş; ne yapacağız bu durumda?”

“Mıçına tekmeyi vuracaksın  tabii! Evlilik kararı çabuk alınmamalı demek istiyordum ben. Yine de risk var her zaman.”

“Eksik olsun, böyle iyiyim ben. Neyse, erkeğin beteri olduğu gibi iyileri de var. Bunu neden söylüyorum: Erkeklerden zulüm gören iyi niyetli ve günahsız kadınlar olduğu gibi şeytanlarımız da var! Bilsen ne numaralar çevirerek kandırıyorlar adamları!”

“Bolca yazıyorum o hatunları zaten ben de. Dayağı hak ediyorlar demek istemiyorsun herhâlde!”

“Yok yok, şimdi öyle bir olay anlatacağım ki senin anlattıkların rahibe kalır!”

“Anlat bakalım, kadınlarla ilgili şaşıracağım ne kaldı görelim.”

“Geçen hafta İzmir’e gittiğimde bir arkadaşımla buluştum. 3 yıldır aynı çocukla birlikteydi ve bir türlü evliliğe ikna edemiyordu; sonunda ne yapsa beğenirsin, gördüğümde şok oldum valla! Photoshop’ta resmini -dayak yemiş gibi- rötuşlamış; gözlerinin altı filan mosmor, sanki üzerinden kamyon geçmiş! Resmi çocuğa göndermiş, altına da afili bir not döşenmiş: Abim bizi görmüş ve hiç acımadan dövdü, ‘bir daha görüşmeyeceksin’ dedi. Yüzüm gözüm düzelinceye kadar Bayındır’a teyzemin yanına gidiyorum, evden çıkmayacağım. Dayanamıyorum artık, biz ne zaman evleneceğiz aşkım?”

“Haydaa!!”

“Dur, daha bitmedi. Çocuk resmi görünce fırlamış gitmiş abinin yanına ve sen kız kardeşine nasıl el kaldırırsın diye tekme tokat girişmiş, ağız burun dağılmış tabii ve kendilerini karakolda bulmuşlar! Neyse, sorgularında, bu herifin kardeşi sözlüm olur; baksanıza şu resme komiserim, kızcağızı nasıl dövmüş şerefsiz; dayanamadım ben de deyince abi yine inkâr etmiş ve bizimki apar topar karakola getirilince de yalanı çıkmış ortaya ve kıyamet kopmuş! Komiser de tıkmış hepsini nezarete. Sabah olmuş; sepetler kola, herkes yoluna! İşte böyle kendini akıllı sanan hemcinslerim de var Ata’cım! Ee çok sessizsin, bir şey söylemeyecek misin?”

“Tanrı erkekleri de korusa iyi olur!”

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Merhabalar Atabey. Burası aslında güzel bir sosyal medya platformuydu. Burada çok kaliteli ve seviyeli bloglar okudum. Ancak ne var ki, MB son hamlesiyle birlikte hepimizin canına okudu ve bir çok blogcunun kalemini terk etmesine neden oldu. Neden hala blogcuları memnun edecek bir çözüm getirmiyor, anlamak mümkün değil. Selam ve saygılarımla.

Recep Altun 
 30.06.2021 5:36
Cevap :
Ben de çok üzülüyorum değerli dostum. Milliyet Blog benim için de yaşamın en güzel parçasıydı. Muhteşem bloglar yazıyor, ne güzel arkadaşlıklar kuruyorduk; dilediğimiz anda editoryayı arayıp konuşabiliyorduk, onlar da bizi arayıp hatırımızı, dileklerimizi soruyordu. Güvenilir Üyeler olarak platformu en iyi şekilde temsil ediyor, çevremizden yeni katılımlar sağlıyorduk. Vesselam, biz çok iyi anlaşan bir aileydik, bir gün MB’de yazmayı bırakacağımı asla düşünmezdim; ama 2018 itibarıyla her şey değişti, değersizleştik ve kalemlerimiz sustu. Yine de ben umudumu koruyorum, eski MB yine gelecek ve bizleri kucaklayacaktır. Selam ve sevgiyle.  30.06.2021 15:08
 

Ata Bey,bizim gençliğimizde,photoshop yoktu.Bu sözcükle de ilk kez karşılaşıyorum;çünkü popüler kültürden oldukça uzak yaşıyoruz.Önemli olan "adam olmak" adam değilse erkek olması,kadın olması fark etmez.Zamanın olursa "Adam Olmak"adlı blog'uma bakabilirsin.Esen kal.Selam ve saygılarımla.

Hüseyin Başdoğan 
 28.02.2018 16:45
Cevap :
Photoshop, -dijital fotoğrafçılıkta- fotoğrafları yeniden düzenlemek için kullanılan bir program hocam. İnsanların yapabildiklerini gördükçe dehşete düşmek de mümkün:( Tanrım doğru yoldan ayırmasın. Teşekkürler, sevgiler.  28.02.2018 19:14
 

Evet Allah erkekleri de kadınları korusun Ata bey, kadınların şeytan olanları da var kendini akıllı sanan aptalları da. Erkeklerin belalıları da var kadınları maşa yapmak isteyenleri de. Hep dua ediyorum Rabbim iyi insanlarla karşılaştır diye. Korumasız kişiler ile çocuk istismarları kanayan yaramız, çok geç kalındı caydırıcı önlemler ile cezai hükümler. Bu konuda da iyimserliğimi kaybetmek üzereyim, sağlık ve esenlik dileklerimle...

Yurdagül Alkan 
 27.02.2018 10:56
Cevap :
Ve hepsini de aynı tanrı yaratıyor, demek ki dünyanın dengesi böyle kuruluyor:( Râbb’in kötü kullarından olmadığımız için minnettar olmalıyız. Çocuklara ve kadınlara şiddet, tecavüz olaylarına karşı halkımız da çok duyarlı ve devletçe ağır cezalar getirileceği söyleniyor. Suçlular serbest kalamayacağı için hadımın bir anlamı yok bence, bir daha toplum içine çıkmamalılar. Teşekkürler Yurdagül Hn, sevgiler.  27.02.2018 16:16
 

Merhaba Ata bey. Şiddete tabi ki hayır ama masum yavrulara bu ne eziyettir, aklım havsalam almıyor, aşırı sinirleniyorum hele ki son yıllarda bu tecavüz olayları! Hadım olayının bu önemli mevzuyu ortadan kaldıracağına inanmıyorum. Hadım olan belki de aşırı hırslanıp daha akıl almaz olaylara imza atabilirler. Tecavüz ve çocuk istismarına aşırı cezalar gelmeli. Teknolojinin ilerlemesi ile adeta bir sevgi erozyonu yaşanıyor. Günümüzde gençlerimiz aşkı sevgiyi birbirinden ayıramıyor derken! Maalesef her yaştan ama karakter yoksunu! Kadın ve erkek birbirlerine türlü oyunlarla adım atıyorsa arada ne sevgi olur ne de yüce aşk. Saygılar..

gülsen tunçkal 
 26.02.2018 13:12
Cevap :
Merhaba Gülsen Hn. Karşımızda akıl sağlığı yerinde insanlar yok, insani değerlerden yoksun canlılar (!) var. Bir çocuğa kıymak, cinayet işlemekten çok öte; kafasında fındık kadar beyni olan dahi yapamaz bunu:( Bu yaratıkları toplum içinde tutmaya devam mı edeceğiz ki hadıma başvurulsun! Derhâl izole edilmeliler ve bir daha da insan yüzü görmemeliler! Hele ki o öz çocuğuna tecavüz eden vahşiler yok mu, aklımdan geçen cezayı burada yazıp da midenizi kaldırmayayım! Günümüzde aşk ilişkisi diye bir şey kalmadı, mantık ve menfaat birliktelikleri yaşanıyor. Şiirlerinde “Kara sevda” ve “Vuslat” kelimelerini kullanan da tek bizim nesil kaldı, bizden sonrası tufan:( Teşekkürler, sevgiler.  26.02.2018 19:05
 
 
 
Toplam blog
: 462
Toplam yorum
: 8320
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 1148
Kayıt tarihi
: 07.03.09
 
 

Ne güzel bloglar yazdık, ne muhteşem dostluklar kurduk; onlar kaldı baki... ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster