Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

07 Temmuz '14

 
Kategori
Deneme
Okunma Sayısı
223
 

Bir kimsenin her şeyi olan, diğer herkesin hiçbir şeyi değildir

Bir kimsenin her şeyi olan, diğer herkesin hiçbir şeyi değildir
 

İnsan okyanustur, onu hortumla bir gönüle bağlayamazsınız. Sevgiliniz vardır, ben ona aidim dersiniz. O zaman bize selam bile vermeyin! Gönlünüz ordaysa aklınız burda olamaz. Bu nedenle böyle âşıklar/sevenler içinde yaşadıkları toplumu terk etmiş sayılırlar.

Aşkınızdan bize de vereceksiniz! Namahremler sevgilinize, gözlerinizin ışıltısı bize! Mecnunları Leylaları yüceltenler hata etmişler, bize ne çöllerde yanan yüreklerden, ağlayan gözlerden akan yaşlar dizlerimize mi döküldü. Kimseden habersiz, gizlenerek, kuytularda, yalnız başına sevmek yok; birisi birisine âşık olduğu zaman bütün herkes ikisine sevdalıdır.

Zifafınız gizli olsun, aşkınıza meşkinize karışırız. Oğlan damadımız, kız gelinimiz; ilk dans bizim! Gelini beğenmezsek oğlumuza almayız; oğlunuz da aslan gibi olmalı. Yani işte birbirlerine âşık olanlar bencil bir duyguyla “ben sevgilime aidim” diyor.

Unutma bu şekilde onunla evlendiğin zaman bizimle boşandın demektir. Hem “Benim her şeyim” diyerek ona ait olduğunu söyleyip hem de aramızda dolaşamazsın. Toplum kıskançtır; seni sevdiğine verir ama her gün doğumunda seven yüreklere imza atman şartıyla.

Bireysel aşk bencilliktir. Sen bir kişiye âşık olamazsın, herkes senin sevgilindir. Değilse al kapatmanı git! Sevda insanların ortak düşüdür. Yanan senin yüreğindir ama o ateş bütün gönülleri ısıtır. Bu bir gönüllülük çağrısı değil, mecbursun; aşkının güneşi gözlerimize doğmayacaksa, uğurlar olsun!

Sen insanlığın çocuğusun; milyonlarca yürekten kopup bir tek gönüle bağlanamazsın; herkesin boynuna sarılacaksın! Ya ben bunu ne kadar yazsam insanlar anlamayacak. Korkut yine gönlünden geçenleri yazıyor diyecekler. Hey gafil insanlık! Sadece gökyüzünden doğan güneşle yaşayabileceğini sanıyorsun ki o da gün bitince seni terk ediyor. Sana yeryüzünde de bir güneş lazım.

Bencil âşıkları zifaf yataklarında öldürün! Onların arzulu inlemeleri sizin iç çekişlerinize karışmalı. Evrende yalnız, gizli, tek başına bir şey yok. Herkes herkese hayran olmalı ama alamamalı. Sanal Mecnunları seyretmekten bıktık, Don Juanlar yanımızda soyunmalı! Aşkta bencillik yoktur, gülüşlerinizi cömertçe dağıtacaksınız; aptal âşık kalanla idare etsin! Garip gurabaa gamzelerinizle balayı yapsın, yemedik ya güzelliğinizi.


 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

gönlü sizde olanı kimse elinizden alamaz bu nedenle kıskançlık aptallıktr diye düşünen birine göre bu cevapda sana ait değil kerim.. düşüncelerin mi değişti yoksa sen bu değilmisin

savas barka 
 09.07.2014 18:02
Cevap :
Haklısınız,biraz kafam karışık...  10.07.2014 18:06
 

Senin her şeyin benim de her şeyim olabilir. Önemli olan bizim "her şeyim" dediğimiz kişinin nesi olduğumuzdur. Büyük bir olasılıkla da o muhterem kişinin hiçbir şeyiyizdir, ama dert etme bu işler karmaşık işlerdir. Sevgi ve selamlarımla

Matilla 
 08.07.2014 21:34
Cevap :
İşte o "dert etme" bana göre değil...  12.07.2014 22:50
 

gönlünn bine ait olması ben ona aitim demk için yeterli değil mi..

savas barka 
 08.07.2014 8:47
Cevap :
Değil...Selamlar.  08.07.2014 19:37
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 5503
Toplam yorum
: 14076
Toplam mesaj
: 282
Ort. okunma sayısı
: 649
Kayıt tarihi
: 21.09.08
 
 

Sadece sayfalarda kalan yazılar şaheser olsalar bile önemsiz ve anlamsızdır. İnsanlara ulaşan ve ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster