Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

14 Şubat '15

 
Kategori
Özel Günler
Okunma Sayısı
124
 

Bir küçük parça Sevgi diliyorum yüreklere.

Bir küçük parça Sevgi diliyorum yüreklere.
 

Bugün 14 Şubat. Sevgililer Günü, Dünya Öykü günü, Blog yazısı yazmaya başladığım Nisan 2011 den bu yana her 14 Şubat'ta Sevgi yazıları yazdım, Sevda Öyküleri anlattım.

Bu Sabah elim hiç Sevda yazısı yazmaya gitmiyor. Ya fonda çalan hüzünlü müzikten, ya okuduğum haberlerden ya da biraz evvel televizyon kanallarından birinde seyrettiğim Sinop belgeselinden dolayı pek sevdalı gelmiyor dünya şu anda bana.

En son dün gece bir genç öğrenci kızmızın bir minibüs tarafından kaçırılıp birden fazala kişi tarafından tecavüze uğraması ve sonunda öldürülüp yakılması haberini okudum internette. Nasıl bir vahşettir bu kadına müstahak görülen. Daha doğrusu insana. O yavrunun yakınlarına anasına babasına sabır diyeceğim ama böylesine bir vahşete gönül nasıl dayanır düşünmek bile istemiyorum.

Şimdi bu ruh hali ile nasıl sevda yazısı yazar, Sevgililer Günü kutlayabilirim. Sadece bir küçük parça sevgi, bir parça vicdan, bir parça insanlık dileyebilirim insanların yüreğine.

Ne olur ağlamayalım artık. Ne olur sevelim birbirimizi. Çok şey mi istiyorum acaba?

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Özgecan 'a kıyanlar,sevgiyle beslenselerdi;böyle bir cinayeti işlemezlerdi,diye düşünüyorum.Çünkü,sevgi her şeyin ilacı;yaşam kaynağıdır.İnsanı,doğayı,doğadaki canlı ve cansızları seven değil öldürmek,"karıncayı bile incitemez.Selam ve saygılarımla.

Hüseyin Başdoğan 
 17.02.2015 21:17
Cevap :
Yorumunuz için çok teşekkür ederim Sayın Yazarım.Size de yazılarınızda başarılar dilerim. Hep sevgi ile kalalım.Saygılarımla  18.02.2015 15:33
 

Canım Kardeşim, o güzel sevgi dolu yazılarınızı beğeni ile okuyorum sağ olunuz. Haklısınız, vicdanı kara, sevgiden yoksun insanlardan her türlü kötülük bekleniyor, artık ağlamayalım, sevgi ile gülümseyelim.Selamlar, sevgiler, sağlık ve mutluluklar.NAHİDE ÇELEBİ

NAHİDE ÇELEBİ 
 14.02.2015 23:53
Cevap :
Yorumunuz için çok teşekkür ederim,Sevgili Nahide Hanımcığım.Son olaylardan sonra moralim o kadar bozuk ki, mutluluk ve gülümseme bir hayal gibi geliyor şu anlarda. Gene de sağlık ve huzur dolu günler dileyelim .Sevgi ve selamlarımla  15.02.2015 12:40
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 815
Toplam yorum
: 1058
Toplam mesaj
: 22
Ort. okunma sayısı
: 1021
Kayıt tarihi
: 26.04.11
 
 

Ben emekli bir iktisatçıyım. 21 yıldır bir sanatçı annesiyim. Küçük kızım klasik müziğe eğilim gö..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster