Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

07 Nisan '07

 
Kategori
İlişkiler
Okunma Sayısı
563
 

Bir noktada buluşmak..

Bir noktada  buluşmak..
 

Uzanıp perdeyi camın yarısına kadar çektim.. Gögün yarısına kadar yükselmiş bina var şimdi gözümün önünde. Evimin arka tarafı buraya bakıyor..''Ne kadar ruhsuz Ve.. Ne kadar lüzumsuz bir yere yapılmış'' diye düşünürüm hep.. Allahtan ki bana uzak..

Bakıyorum;

Apartmanın çatısında gezinip duran kargalar..güvercinler ve başka başka kuşlar karışmış birbirine.Sıra sıra o kadar çok karga var ki burada..sanırsınız ki kargaların istilasına ugradınız.Hele sabahları iyice azıtır bunlar.Sürüler halinde hareket ederler çatıların üzerlerine.Degişik sesler çıkartarak..Çirkin ve ürkütücü gelir bana.

Karga haince bakıyor yandan, yandan güvercine..yazık..güvercin o kadar masum ve o kadar ürkek..karga üzerine yürüse''höt''dese uçup gidecek.Dumanı tüten bacanın kenarına sokulmuş iyice..kendini ısıtmak isteyen bir çocuk gibi..güvercinler çok kibar ve çok asil görünürler benim gözüme..magrurdurlar aynı zamanda da..kovalarsan bir daha asla balkonuna gelmezler..

Onlar kargalar gibi pis..hain ve içten pazarlıklı degillerdir..Kargaların yürüyüşleri, agır..kendinden emin ve ukalacadır..Bir söz vardır bizim oralarda ''biri birini sevmezse, yürüdüğü lap lap..yediği şap şap''gelirmiş..Balkona güvercinlerimin yemesi için bir şeyler koydugumda kargalar yan yan ve hain bakarlar koyduklarıma..ve yine hainliklerini fesatlıklarını yapıp..sakin güvercinlerden önce atlarlar balkona.

Ve..hırsla kovalarım onları..sonra güvercinlerim gelir, tık..tık..tık..yerler yemlerini saga, sola bakınarak..Demek ki onlar da biliyor kargaların hainliklerini.Güvensizlikleri belki de oradan geliyor..sürekli rahatsız edilmekten ürkmüşler belli ki..

Birden hain karga benzetmesi olan insanlar geliyor aklıma..daha çok kızıyorum kargalara..

Apartmanın pencerelerinde gözlerim dolaştı gözlerim tek tek..''apartmanı yapanlar kadar, içlerinde yaşayanlar da ruhsuz olmalı''diye geçirdim içimden.Dışarıda güneş olmamasına ragmen tüm güneşlikler çekili.Kimi çekerken yarıda bırakmış..kimi penceresinin pervazına ıvır zıvır koymuş..kolonya şişesi koymuş..hastane odası gibi.

Dikkat ettim de, hiç bir pencere içinde de çiçek yok.Bir tek bile yeşillik ya da çiçek açmış küçük bir saksı bile yok.Balkonlara asılan çamaşırlar özensiz..uçlarından iliştirilmiş..insanlar da ruhsuzlaşmış artık..bir boşvermişlik..özensizlik..aman sendecilik..

Evlerine Ve pencerelerine yansımış ruhları..

Daha çok kanal izleyebilme adına, balkonlar uydu antenleriyle kaplı..çiçeklerin büyütülebilecegi yerleri boş koliler..ve içi boş bidonlar kaplamış..

Oysa ki;yaz akşamlarında ne harikadır, çiçekler dizili.. feslegen kokulu balkonlarda oturmak.Çiçeklerinizi koklarken bir taraftan da ince belli bardaklarda tavşan kanı gibi çayınızı yudumlamak..

Herkes birşeylerin telaşına düşmüş ki..sanki tek önemli olan şey, yaşam kalitelerini arttırmak.Çatıdaki kuşlar gibi insanlar işte..dagılmışlar her biri ayrı bir yerde..herkesin gözü sanki birbirinin üzerinde..

Herkesin kendine göre bir ugraşısı var..olacaktır elbette.Olmalıdır da..Önemli olan ne biliyor musunuz?..bir süre sonra bir noktada buluşmak ve birşeyleri paylaşmaktır..eger onu gerçekleştirebiliyorsanız TAMAMDIR..

İşte o zaman; Sevgi..Aşk.. Ve Arkadaşlık.. hep saglamdadır..

SEVGİ'YLE...

resim:www.fotograf.web.tr

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

herkesin bir gün ortak noktada buluşması dileğiyle kalemine sağlık

Havva 
 19.04.2007 11:55
Cevap :
Valla olabilir mi bilemiyorum, ortak bir noktada buluşmak.. ama tek dilegimdir. Teşekkürler canım arkadaşım:)))  19.04.2007 15:09
 

Size çok hak veriyorum aslında. Bende çevremde güzel şeyler görmekten çok keyif alıyorum, kendimi çok daha iyi hissediyorum. Ama öte yandan çevremize baktığımızda herkes, her şey farklı farklı renklerde.Kimileri bize çok yakın, kimileri ise çok uzak. Kafamızda her zaman onlar için muhtelif senaryolar üretiyoruz. Gerçek senaryolarını kendilerine sormayarak. Size çok uzak o evlerin içinde kimbilir ögrendiğinizde çok şaşıracağınız ne senaryolar vardır inanın. Meşhur bir laf vardır hani hiç bir şey göründüğü gibi değildir diye. Aslında işin sırrı bulunduğun ortamda mutlu olmayı becerebilmek galiba. Sevgi ve saygılarımla

Haşim Arıkan 
 11.04.2007 17:52
Cevap :
İnsanları ve mekanları incelemeyi seviyorum..çevreye karşı duyarlılık konusunda çok hassasım herhalde Haşim Bey..Ve insanlarımızın yaşam içerisinde kendilerini bu kadar salıvermelerini anlayamıyorum ne yazık ki..Yaşam hiç bir zaman dört dörtlük olamaz..bu mümkün degil elbette.İnişler çıkışlar olabiliyor ne yazık ki..Ama içinde yaşadıgımız dünya..bizim çabalarımızla güzelleşir..ve içinde yaşanılır hale gelir.Ne olursa olsun hayata pozitif bakmak zorundayız.Gören gözümüzle mutlu olmayı bilmeliyiz..uzak iken,yakın olmayı başarabilmeliz..Bir noktada birleşebilmeliyiz..Sevgilerimle..  11.04.2007 18:21
 

Çepeçevre sarmış bahsettikleriniz, olağanlığın kıskacından kurtulamayan alışmak istemediklerimize, farkındasızlıkla çıkılan evden çekilmeyen perdelerle karanlığı hapsettiğim odamın güneşe nasılda hasret kaldığını anımsadım şimdi.. Bir salık verilse nasılda akacak içeri oysa, hiç bir karşılık beklemeden sunacak kendini... Saygı ile..

SIBEL 
 11.04.2007 14:51
Cevap :
Her sabah perdelerini güneşe aç Sibel'cim..''Günaydın''diyerek:))..salık ver ki evin ışıkla dolsun.Bırak da, kendini sana sunsun..Kucak dolusu sevgilerimle:)))  11.04.2007 18:24
 

Ortak bir nokta da buluşup paylaşmak ne güzel olurdu. sevgi ve saygıyla

Meral Yağcıoğlu 
 11.04.2007 13:56
Cevap :
Bence de Meral Hanım..o ortak noktayı mutlaka bulacagız eminim:)))Sevgilerimle.  11.04.2007 18:26
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 319
Toplam yorum
: 4719
Toplam mesaj
: 557
Ort. okunma sayısı
: 1375
Kayıt tarihi
: 29.10.06
 
 

"Ben; hiç yalnız kalmadım... Kalabalık bi ailede yere atılan yataklarda Yan yana, baş başa, el el..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster