Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

28 Şubat '09

 
Kategori
Siyaset
Okunma Sayısı
240
 

Bir okurdan Deniz Baykal'a açık çağrı!

Bir okurdan Deniz Baykal'a açık çağrı!
 

Bir MB okuru, yazdığı yazıyı sayfamda yayınlamamı istedi. Son derece gurur duydum. Söz verdiğim üzere, aşağıda aynen aktarıyorum.

"Sayın Erdoğan, “İşsizliğe karşı önerin ne? Varsa söyle.” diye sorduğu zaman “tam bir gol pası” geldi dedim. Ama ıska geçtiniz. “Cumhuriyet boyunca bu ülkede bir çivi çakılmamış” dediği zaman da ıskalamıştınız.

Madde madde akademik cevaplar veriyorsunuz. Kim anlıyor? Başbakan R.Tayyip Erdoğan’ın konuşma dili ile konuşmadığınız veya konuşamadığınız sürece maça hep 1-0 geride başlıyorsunuz. Doğal olarak da önerilerinize “Hadi oradan, sen kendi işine bak! “ cevabı ile karşılaşıyorsunuz.

Anladığım kadarı ile işsizlik kaynağı saptanırken, belli konuları söyleyebilecek cesareti göstermiyorsunuz. Ya da tespit tam yapılmıyor.

Gümrük birliği imzasını hatırlayın. O dönem öncesi ile sonrası câri açık dengelerini sorgulayın. Gümrük birliği sonrası palazlanan ithalâtçı, ülkeye katma değer olarak ne vermiştir? Her ithal mamul madde taşıyan gemi bir fabrika kapattı mı? Ucuz mal ile ülke üreticisi terbiye edilecekti. Üretici bitti ! O ucuz malı alacak tüketici çalışamadığı için ucuzu da alamıyor. Hani “ Deve bir akçe, deve bin akça” atasözü gibi.

Sayın Baykal, SORUNUZ :

İktidarınız süresince, çok övünülen o özelleştirme kurbanı tesisleri kim yaptı? Sen sattın. Aldığın para ile kime ne iş kapısı açtın? Sattıklarınla kaç kişiyi işsiz bıraktın?

Şeker / Kâğıt / Et balık / Süt- Mama / Testil / İplik/ Kumaş / Çimento / v.s sektörlerde ki KİT çalışanları şimdi nerede? Satılan bu KİT’lerden gelen para ile –gemicikler-, -gazeteler-, -televizyonlar-, -mısırlar- dışında gündeme ne geldi? Pırlantalar, Deniz Feneri ne oldu?

Sayın Baykal, DÜŞÜNÜNÜZ :

Bu ülkede en genç yaşta bakanlık koltuğu verilen biriydiniz. Şimdi etrafınıza veya vitrininizdeki sizin CHP’nize bir bakın. En genci 55-60. Bu partiyi bırakmak veya vitrininizi yenilemeyi düşünmüyor musunuz? Bir gerçeği dikkate alın lütfen. Bu ülke nüfusunun %60’a yakını 35 yaş altı. “

68 kuşağından bir CHP’li.

Elçiye zeval gelmez.

27.Şubat.2009

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 348
Toplam yorum
: 959
Toplam mesaj
: 108
Ort. okunma sayısı
: 1299
Kayıt tarihi
: 31.10.07
 
 

İstanbul 25 Temmuz : /… İşletme tahsil ettim. Özel ilgi alanım olduğu için 2 yıl Psikoloji okudum..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster