Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

08 Ocak '08

 
Kategori
Aşk - Evlilik
Okunma Sayısı
410
 

Bir Ölünün Külleri İle Yaşamak

Bir Ölünün Külleri İle Yaşamak
 

06 Ocak 2007 akşamı eve geldim ve televizyonu açtım.Kanalları dolaşırken izlenecek daha kayda değer bir şey bulamayınca, Nip Tuck da karar kıldım.Dr. Mc Namara ve Dr.Troy'un bu seferki hastası ölen kocasının küllerini sol göğsüne silikonla yerleştirtmek isteyen bir kadın.Mc Namara ameliyatı gerçekleştirmek istiyor,Troy buna karşı çıkıyor.Kadın Mc Namarayı kocasını ne derec sevdiği ve onsuz yaşayamayacağı konusunda bir şekilde ikna ediyor ve Mc Namara ortağı Troy olmadan ameliyatı gerçekleştiriyor. Mc Namara'ya göre kadın yalnız ve mutsuz, Troy'a göre ise bir ruh hastası.

Sonuçta kadının göğsüne küller Mc Namara tarafından yerleştiriliyor. Troy bunun etik olarak doğru olup olmadığı konusunda Mc Namara ile tartışırken, bir başka kadın yanında avukatı ile çıkageliyor ve ölen adamın yasal karısı olduğunu, kocasının küllerini geri istediğini söylüyor.

Diğer kadın da bunu doğruluyor. Bunun üzerine kadın tekrar apar topar ameliyata alınıyor ve küller kadının göğsünden çıkartılarak asıl sahibine, yasal eşe teslim ediliyor. Yasal eş külleri alır almaz, elinde küllerle ve silikonla dolu yapay göğüs, tuvaleti aramak için bir o yana, bir bu yana koşturup duruyor. Tuvaleti bulunca da külleri tuvalete döküp üzerine sifonu çekiyor."Tam 20 yıl" diyor. "O aptal Fransız sarışını ile tam yirmi yıl aldattı beni. Onun yeri burası!!" diyor.

Gerçek sevgi kime ait? Tehlikeli olduğunu, sağlığı açısından bir sürü probleme yol açacağını bile, bile sol göğsüne, kalbinin üzerine, sonsuza kadar beraber olabilmek adına, külleri ameliyatla yerleştirten öteki kadına mı , kocasının küllerini tuvalete döküp üzerine sifonu çeken kadına mı?

İşin ilginç tarafı, kadınların her ikisinin de, adamın diğer kadına ait olduğunu söylemesi ve bundan şikayet etmesi. Bir diğer ilginçlik, öteki kadına göre adam kendisini yalnızlığa mahkum etmişti, eşe göre adam eşi yalnızlığa terk etmişti.

Siz olsaydınız kadın ya da erkek fark etmeden soruyorum, tüm samimiyetimle ve içtenliğimle soruyor ve aynı samimiyet ve içtenlikle cevaplarınızı bekliyorum. Küllerinizi ölünceye kadar bedeninde taşıyacak bir insanı mı tercih ederdiniz yoksa tuvalete döküp üzerine sifon çekecek olan bir insanı mı?İkinci bir soru küllerini bedeninizde ölünceye kadar taşıyabilecek kadar bir insanı sevdiniz mi? Böyle bir şey yapmayı göze alabilirmisiniz?
Açık konuşayım mı?O derece sevebiliyorsam ben göze alırım, hem de büyük bir onurla taşırım.

Yaşarken hiç birimiz bu tercihleri yapamıyoruz ne yazık ki, bizleri gerçekten seven insanların farkına bile varamıyoruz. Ve tabii ki etiklere, dinsel inançlara , örf ve adetlere hiç girmiyorum şu anda.

Farkında olacağınız sevgilerle yaşlanmanız dileği ile.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Yaşarken beni yanında taşıyan birini tercih ederim. Öldükten sonra yaptığı tablonun milyon dolarlarla ifade edilmesi hangi ressama ne fayda sağlamış ki. Yaşarken olmalı herşey öldükten sonra tüm körler zaten badem gözlü olmuyormu? tebrikler.

özgür'üm 
 13.01.2008 0:16
Cevap :
Bakın bu konuda size sonuna kadsar katılıyorum.Saygılar.  14.01.2008 8:51
 

Sifonu çekene aklım takıldı, madem o kadar herşeyi tüketmiş, niye ısrarla evli kalmış, kendi basiretsizliğinden mi? Kimsenin küllerimi taşımasana da gerek yok, bu şekilcilikten öteye gitmez bence. Sevgilerle.

ROSEMOON 
 09.01.2008 13:51
Cevap :
Vallahi nihayetinde bir dizi atraksiyon olsun diye ne yapacaklarını şaşırmak da sadece biz Türkler'e mahsus değil.Öfkesinin bir göstergesi olabilir.Her iki örnek de uç tabii.Ben de kimsenin küllerimi taşımasını istemem fakat sevgi şekille de ifade edilebilmelidir bence.:)  10.01.2008 11:04
 

Aslında hikayenin içi boş. Adam olmadan hiç bir anlamı yok. 20 yıl karımdan ayrılamıyorsam bir nedeni olmalı... Bu arada küllerimi meme implantında taşımak isteyen kadından kaçarım ben. Sapkın bir kişiliği olduğu açık. Romantizm le ilgisi yok...

karga 
 09.01.2008 10:20
Cevap :
çok gerçekçi ve tam bir erkeğe yakışacak bir cevap vermişsiniz tebrik ederim.  09.01.2008 12:41
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 167
Toplam yorum
: 320
Toplam mesaj
: 57
Ort. okunma sayısı
: 1834
Kayıt tarihi
: 20.04.07
 
 

01/06/1967 Rize/fındıklı doğumlu olmama rağmen doğum yerimi hiç görmedim. Türkiye'nin hemen her ilin..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster