Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

06 Eylül '08

 
Kategori
Dünya
Okunma Sayısı
609
 

Bir öngörü yeni ABD başkanı Mccain!

Bir öngörü yeni ABD başkanı Mccain!
 

Yeni Esaret Özgürlükçüsü..


Bir haber okudum gazete sütunlarında diyerek bir arkadaşım aradı bugün. Nisan ayları idi sanıyorum birkaç siyasetçi arkadaşa öngörüde bulunmuştum. Amerikan derin devleti McCain'i başkan yapacak diyerek. Çok kitap okuma özelliğimle bulduğum, bir büyük sağlama idi sadece. Bana göre fazla önemli olmamasına rağmen, ısrarlar neticesinde satırlara döktüğüm. Şimdi arkadaşlarımın da bana yolladığı linklerleden aldığım haber ve yazıları sizinle paylaşmak istiyorum;

1-Amerika'da önümüzdeki aylarda yapılacak olan başkanlık seçimleri şimdiden dizayn edilmiş durumda.
Demokratların adayı Obahama karşısında Cumhuriyetçi John McCain kesin favori.
Amerikan ? Derin devleti? Kendi toplumu üzerinde yaptığı operasyonlarla istediği adayı devlet başkanı seçtirmeyi yine başaracak. ABD'de, Cumhuriyetçi ve Demokrat olmak, zaten Amerika için farklı düşünmeyi ve davranmayı gerektirmiyor.
J.McCain'in kendisi gibi Cumhuriyetçi olan Bush'un politikalarını devam ettireceği kesin.

2- Cumhuriyetçi Parti Kongresi'nin son gününde konuşan başkan adayı McCain, Obama'ya çattı. Bush'a mesafe koyan McCain, kendi partisini eleştirdi, Washington'a değişim getireceğini söyledi. McCain, 'Savaştan nefret ediyorum barış için çağıracağım' dedi.

3- Öyle anlaşılıyor ki, Amerikan derin devleti açısından Obama ve Clinton farklı değil... İkisini birbirine vurdurarak 'üçüncü bir aday' üzerinde birleştirme çabası şimdiden başladı. Obama açık farkla öne geçmişti; bir el müdahale etti ve son birkaç ara seçimde garip bir biçimde ara kapanıyor.

4-İran’ın halen, "terörizme destek veren ülkelerin başında geldiğini" ve nükleer silah elde etme yolunda devam ettiğini iddia eden McCain, Rusya’ya ve politikalarına da eleştiriler getirdi. John McCain, "Rusya’nın, petrol zengini ve güçlü yolsuzlaşan liderleri, gücün gerektirdiği demokratik idealler ve yükümlülükleri reddetti. Küçük, demokratik bir komşu ülkeyi, dünyanın petrol kaynakları üzerinde kontrol kazanmak, komşuları korkutmak ve Rus imparatorluğunu yeniden kurmak için işgal etti. Gürcistan’ın cesur halkı bizim dayanışma ve dualarımıza ihtiyaç duyuyor. ABD Başkanı olduğumda ben, yeniden Soğuk Savaş’a dönülme korkusunu yaşamamak için Rusya ile iyi ilişkiler kurma yolunda çalışacağım. Ancak şiddet uygulanırsa bunu görmezden gelemeyiz" dedi. Tehlikeli bir dünyada tehlikeli tehditlerle karşı karşıya bulunulduğunu söyleyen McCain, "Ancak ben bunlardan korkmuyorum, bunlara karşı hazırlıklıyım" diye konuştu.

Maksadı aşmadan geleceğe bir öngörü yapıyorum, nacizane milliyet okurlarına geniş bir bilgilendirme aynı zamanda. Her savaştan nefret ediyorum diyen, başkan olmuştur Amerikaya. Gerisi malum herkesin bildikleri, hayretle izledikleri.
Ekonomik açıdan ve diğer tarihteki tüm büyük devletler gibi metal ömrünü tamamlamış bir büyük devlet ancak lejyonerleri ile hala dünya gündeminde.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Anketlerin ne söylediğine hiç bakmıyorum. insanlara sorulduğunda, ırkçılık yapıyor görünmemek için, "zenci adaya oy vermem" demiyorlar. Hatta vermeyecek olmalarına rağmen, zenci adaya oy vereceklerini söylüyorlar. Fakat beyazların çok büyük bölümü sandık başına gittiğinde BEYAZ adaya oy verecek ve seçimi beyazlar kazanacaktır.

Ridvan Ergün 
 25.09.2008 1:35
Cevap :
Teşekkürler ridvan bey. Amerikalıları iyi analiz etmişsiniz.  25.09.2008 16:13
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 26
Toplam yorum
: 37
Toplam mesaj
: 19
Ort. okunma sayısı
: 1180
Kayıt tarihi
: 21.06.06
 
 

1973 doğumluyum Türkiye'nin önde gelen firmalarından birinde üst düzey yöneticilik yapıyorum. Siy..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster