Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

04 Nisan '16

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
191
 

Bir parça daha

Bir parça daha
 

Aydın Tansel de göçtü bu gerçekten yalan dünyadan.

 

Her seferinde olduğu gibi yine 70'li yıllar, çocukluğa dönüş, yine içimden bir parçanın kopuşu...

 

Televizyonun hayatımıza girişiyle birlikte plâklardan sesini dinlediğimiz şarkıcılar evimize görüntüleriyle giriyordu. Aydın Tansel de onlardan biriydi ve siyah beyaz ekranda sıkça boy gösteriyordu.

 

Ölüm haberini alınca ilk dinlediğim şarkısı 'Günler Aylar Gelip Geçer' oldu. Belki yirmi yıldan fazladır dinlemediğim şarkıyı şimdiki aklım ve duygularımla dinlerken, çocukken atladığım sözlere takıldım. "Her yer her şey güzel, kötü olan insanlar" diyordu. Benim aklımda hep "Huzur arıyorum" kısmı kalmış. Demek daha çocukluktan huzuru arayıp duruyormuşum. Çok şükür aramayı bıraktım artık, darısı bulamayanların başına.

 

Ama ya kötü olan insanlar? İşte ona fena halde takıldım.

 

Daha üç beş yıl öncesine kadar kötü insanların okuduğum kitaplarda, izlediğim filmlerde olduğunu sanan ben, artık biliyorum ki kötü insanlar hayatın ta içinde, aramızda. Hem o kadar çok ki ve o kadar bulaşıcı ki.

 

İşte bu yüzden kopuyor içimden her ölümde o koca koca parçalar. Çünkü yoktu bu kadar kötü insan biliyorum. Biz çok güzel çocuklardık. sevgi doluyduk, merhametliydik.

 

Ne oldu da o çocuklardan bazıları kötü oldu? Hızlıca gelişip birden bire hayatımıza giren teknolojinin yarattığı para ihtiyacı ile mi?

 

Para!

 

Hani 'İçki bütün kötülüklerin anasıdır' deniyor ya, yalan; bütün kötülüklerin anası PARA!

 

Yüzü sıcak, dayanamıyor kimse; tüm insani ve ahlâki değerleri bir kenara atıp paraya koşuyor. Ne çok değer feda ediliyor ne çok kötülük yapılıyor bu uğurda. Bazen farkında olarak bazen olmayarak, ama illaki birilerinin sırtına binerek, hakkını yiyerek oluyor. Sonra akşam yataklarına yattıklarında mışıl mışıl uyuyabiliyorlar hayret! Sanırım kendilerini haklı çıkaracak bir sebep buluyorlar, yoksa nasıl uyuyabilirler ki rahat yataklarında?

 

Ben en çok kötü insandan korkarım. Ne sarhoştan ne orospudan, sadece kötü insandan. Kötü insan tecavüz de eder, adam da öldürür, savaş da çıkarır.

 

Allah, aklı başında, dürüst, vicdanlı insanlar çıkarsın karşımıza diye dua ederim hep.

 

Nur içinde yat Aydın Tansel.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 314
Toplam yorum
: 619
Toplam mesaj
: 16
Ort. okunma sayısı
: 1084
Kayıt tarihi
: 07.08.11
 
 

Üsküdar İstanbul doğumluyum ve halen burada yaşıyorum. Okumak, yazmak ve seyahat etmeyi çok seviy..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster