Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

11 Nisan '09

 
Kategori
Gündelik Yaşam
Okunma Sayısı
701
 

Bir parçam eksik

Bir parçam eksik
 

Havaların güzelleşmeye, güneşin kendini hissettirmeye başladığı, doğanın tüm cömertliğiyle tüm güzelliklerini sunduğu şu günler de, benim de içimde tatlı kıpırtılar başladı.

Ben böyle his ettiğim zamanlarda hep bir yerlere gitmek, kanatlanıp uçmak isterim. Bu duyguları birçoğumuzun da düşlediğine inanıyorum.

Alıp başımızı hangimiz istememişizdir uzaklara, çok… Uzak diyarlara gitmek . Dik yamaçları aşmak, dorukların tepelerine çıkıp, sert rüzgârları uzun, uzun solumak, sonra tekrar düzlüklere inip, serin suların kıyıların da özgürce dolaşmak. Hiç kimsenin bizi tanımadığı bizede yabancı toprakları sanki ilk kez biz keşfediyormuş gibi yüreğimiz de çocukça bir sevinçle kucaklamak.

Nereye gittiğimizi soranlara, ben bana gidiyorum, bir yerlerde benden mutlaka bir parça vardır, bulup kendimi tamlamaya gidiyorum desek ve gitsek, gidebilsek ne güzel olur.

Sanki tüm tasa ve kaygılardan kurtulurmuşuz gibi geliyor bana, sonra gözümüz ve gönlümüz doymuş bir şekilde, mutlaka yüreğimizde koskoca insan ve doğa sevgisiyle, bedenimize ve ruhumuza kattığımız bir sürü sevdayla bir sonraki yolculuğumuza dek ayrılsak bizi kendine çeken o diyarlardan.

Elbette hayat devam ediyor ve bizler de bu hayatın içinde kendimize düşen rolü en iyi şekilde yorumlamaya çalışıyoruz. Ama hani derler ya herkesin gönlünde bir aslan yatar, yürekte bir isyan etmiye görsün , onu da yok saydın mı vay haline. Arada sırada da olsa iç sesimize kulak vermek iyi bir fikir. Yaşamın bunca keşmekeşi arasında bizi biz yapacak olgulara duyarsız kalmaksa kendimize yapacağımız en büyük kötülük.

Dışarıda tertemiz bir hava, pırıl pırıl bir güneş, etrafımızda bizi kendine çağıran bir sürü güzellik, ben alıp başımı gitmek istiyorum, eksik parçam, bir yerlerden beni çağırıyor yine. Sizde sizi yüreğinizin götürdüğü yer gidin….

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
 
Toplam blog
: 11
Toplam yorum
: 0
Toplam mesaj
: 17
Ort. okunma sayısı
: 623
Kayıt tarihi
: 09.02.09
 
 

1960 Erzurum doğumluyum. Yaklaşık 46 yıldır İzmir' in ömre bedel ilçesi Karşıyaka -Bostanlı' da yaşı..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster