Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

04 Kasım '17

 
Kategori
Komşuluk
Okunma Sayısı
115
 

Bir Portre: Recep Kaya

Bir Portre: Recep Kaya
 

Bazı kişilikler vardır ki bunca özelliğin bir tek kişide nasıl toplandığına şaşar kalırsınız. İşte Çocukluk arkadaşlarımdan Recep Kaya böyle birisidir. sporcu, spor hocalığı, motosiklet tutkunu- krosçu, mucit, hayvan yetiştiriciliği, ziraatçı, inşaat ustalığı gibi.. Aslında Receb'in böylesine sıra dışı biri olacağı ta çocukluk günlerinde belliydi. Koşularda hepimizi geçer, güreşte ikimizle-üçümüzle aynı anda güreşirdi. Çevresinde okumayı seçen çok fazla kimse olmamasına rağmen Recep Kaya okudu. Liseden sonra spor akademisini bitirip beden eğitimi hocası oldu. Mezun olduğu liseye beden eğitimi hocası olan Recep Hoca, genç denebilecek bir yaşta emekli olunca köşesine çekilmedi.

Bir yandan aile çay bahçesinde ziraatçılık yaparken bir yandan da hayvancılığa el attı. Ahırında her an  2-3 inek bulundu ve bunlara gözü gibi baktı. Bir yandan yakındaki küçük bir derenin suyundan elektrik üretmek gibi çalışmalar yaparken, bir yandan da "Kurbanmatik- kurban kesme ipi " gibi TV'lere geçen icatlar çıkardı.

Şimdilerde eskiden beri tutkunu olduğu motosiklet kros sporu yapan ve arkadaş grubuyla Rize'de Kaçkar Dağı zirveleri hariç aşmadık tepe bırakmayan Recep Hoca; zaman zaman da motoruyla Türkiye'nin her köşesine gidiyor. Bir yandan da gittiği gördüğü yerlerin resimlerini çekip sosyal medyada paylaşıyor.

Her zaman güleç yüzlü, mütevazı, dost canlısı bir insan olan Recep Hoca'ya yolun açık olsun diyoruz. Ne de olsa üzerinden aşılacak daha çok tepe var.

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 343
Toplam yorum
: 169
Toplam mesaj
: 8
Ort. okunma sayısı
: 420
Kayıt tarihi
: 19.02.11
 
 

Marmara Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi mezunuyum. Teknoloji Yönetimi dalında mast..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster