Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

29 Eylül '11

 
Kategori
Öykü
Okunma Sayısı
107
 

Bir Ruh iki beden üç Aşk (İkinci bölüm)

Bir Ruh iki beden üç Aşk (İkinci bölüm)
 

Ama lanet olsun neler yapıyordu bu böyle? Baş dik, göğüs dışarıda, karın içerde, kaz adımlarıyla mehteranın arkasından yürüyordu. İnsanlar şaşkınlıkla birbirlerine bedenimi gösteriyor, kimi yapmacık alkış tutarken kimi de katıla katıla gülüyordu.

“ Hey şuna bakın!”

Yan taraftaki bir çocuktu bunu söyleyen

“Amma komik ha”

 Bazılarıda birbirlerini çekiştirip henüz bu manzarayı görmeyenleri uyarıyorlardı.

“Lanet olsun sana beden

Beni bırakıp gittiğin yetmiyormuş gibi, şimdi de ele güne rezil ediyorsun. Aman Allahım bu günleride mi görecektim.”

Ne yapıp edip bir an önce onu durdurmalıydım. Daha doğrusu bedenimin içine girmeliydim. Ama bunu nasıl yapacağımı bilmediğim için ne kadar denediysem denedim ve bir türlü içine girmeyi beceremedim. Önünde duruyordum o ise nasıl olduğunu anlamadığım bir şekilde geçip gidiyordu. Aslında tam olarak içine giremiyor değildim. İçine giriyordum ama orada sabitleyemiyordum kendimi. Bunun bir yolu olmalıydı, ama ne yazık ki ben bunu bulamamıştım. Belki de onun beni istemesi gerekiyordu.

Oysa ki bu ruhsuz beden, beni istemiyordu herhalde. Ben böyle böyle uğraşırken vakit geçmiş hava kararmaya başlamıştı. Bu arada benimkinin yaptığı tek şey kaz adımlarıyla aşağı yukarı adımlamak olmuştu. Tören çoktan bitmiş olmasına rağmen bu anlamsız olaydan ne vazgeçmiş ne de başka bir yöne doğru gitmişti. Aynı çizgi üzerinde saatlerce gidip gidip gelmiştik.

Bu sırada peşimize onun peşine demeliyim sekiz on tane zirzop çocuk takılmış onu taklit etmeye başlamıştı. Yoldan geçenlerde kimi alkışlayarak kimi gülerek geçip gitmişti. İşin açıkçası bu işten ne zaman vazgeçeceğini düşünürken beni şaşırtan bir hareketle geri dönmeyip yoluna devam etmeye başladı. Ben kimi kez önüne geçip kimi kez arkasından içine girmeye çabalarken bir hayli yorulmuştum, birdenbire durarak, bugün için ışıklandırılmış opera binasına doğru yöneldi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 261
Toplam yorum
: 57
Toplam mesaj
: 11
Ort. okunma sayısı
: 328
Kayıt tarihi
: 30.08.10
 
 

Anadolu Üniversitesi İşletme fakültesi mezunuyum. Çeşitli kuruluşlarda muhasebe ve dış ticaret or..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster