Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

21 Eylül '18

 
Kategori
Siyaset
Okunma Sayısı
147
 

Bir Rüya Gördüm Dostlar!

Bir Rüya Gördüm Dostlar!
 

 
 
Yerel yönetimler seçimlerine doğru giderken ve konjonktürel mekanizmayı izlerken beynimi yormuş olmalıyım ki, mesele bilinç altıma nüfuz etmiş. Bir Rüya gördüm.
 
İstanbul’da doğmuş büyümüş biri olarak, İstanbul’un yeni belediye başkanının tarafıma rüyada gösterilmesi gayet normal olabilir. Ama, yeni Meclis Başkanının ve gelecekteki yeni Cumhurbaşkanının da gösterilmesi sanırım çok manidar oldu.
 
Dedim ya Rüya işte!
 
Güya, 
''İstanbul’un yeni belediye başkanı Sayın Binali Yıldırım olacakmış, Meclis Başkanlığına da Sayın Devlet Bahçeli gelecekmiş...''
 
Mevcut Cumhurbaşkanımız Sayın Erdoğan’dan sonra gelecek yeni Cumhurbaşkanı, Sayın Devlet Bahçeli olacakmış; O'ndan sonraki gelecek Cumhurbaşkanı da Binali Yıldırım olacakmış. Sayın Muharrem İnce’nin de dediği gibi:“İstanbul’a belediye başkanı olan kişi, gelecekte de ülkenin yeni Cumhurbaşkanı olur." Doğrulanmış oldu.
 
Bu aradaki köprüyü de sayın Devlet Bahçeli oluşturmuş ve geçiş sürecinde de önce Meclis Başkanı sonra da Binali Yıldırım’a devretmek üzere Cumhurbaşkanı olacakmış.
 
Böylece Türkiye Cumhuriyeti Devletimiz stratejik bir hamle ile, dört bin yıllık geleneği olan Devlet teyammülünü yenileyerek en azından bir onbeş sene daha emin ellerde olmayı sağlamış.
 
Ne diyelim, hayırlısı olsun (Elhamdülillah)  o vakit...
 
Dedim ya, rüya işte...
 
Saygı ve hürmetle

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 53
Toplam yorum
: 12
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 239
Kayıt tarihi
: 19.11.17
 
 

..... ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster