Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

06 Kasım '07

 
Kategori
Gündelik Yaşam
Okunma Sayısı
360
 

Bir sabah...

Bir sabah...
 

Mezun olduğum İlkokul sıralarında oturuyorum. Sınıf çok kalabalık. Akadaşlarımda var ama çoğunu tanımıyorum. Tam karşıda bir öğretmen masası var ve bir hoca eline kağıtları almış Felsefe dersinin sınav sonuçlarını açıklıyor. İlk önce yanımda ki arkadaşımın sınav sonucunu söylüyor. "Talibe: 50" diyor. Talibe benim Lise'den sınıf arkadaşımdı. 50 aldığı için çok üzülüyor. Sonra hoca "K:105" diyor. "Sınıfın en yüksek notu" diyor. Çok seviniyorum. Ben nasıl aldım böyle bir notu diye düşünüyorum. Lise'de bile Felsefe dersinde zar zor geçmiştim. İlk defa 105 aldım diye seviniyorum.

Sonra birden tıkır tıkır sesler geliyor, kapı açılıyor ve Üniversite'den bir arkadaşım içeri geliyor. Okulun son günü olduğunu söylüyor. Hem seviniyor hem üzülüyor. İstiklal Marşı okumak için bahçeye çıkıyoruz, havanın karardığını görüyoruz. Ama tıkır tıkır sesler bir türlü kesilmiyor. O kadar koşturmacanın içerisinden bu tıkır seslerinin nerden geldiğini anlamıyorum.

Gözlerimi bir açtım ve pencereye vuran yağmur sesini duydum. Tıkır tıkır sesin nerden geldiğini anlamış bulundum. Hemen saate baktım. (Saat 07.55) Pencereye vuran yağmur sesiyle uykuya devam etmek istedim ama saat, geç kaldığımı gösteriyordu. Yine saati tamamen kapatmışım.

Hazırlanıp hemen çıktım. Bugün Salı ve her Salı anlayamadığım bir şekilde dolmuşa binecek insan sayısı 3-4 kat artıyor. Ellerinde şemsiyelerle dolmuş bekleyen insanlar renkli bir görüntü oluşturmuş. Bisikletle işine gitmeye çalışan bir adam yanından hızla gecen bir arabaya bağırıyordu. Üzerine sıçramış suyu bir eliyle temizlemeye çalışarak "Biraz soldan git şerefsiz" diyordu.

Dolmuşu bekleyenler ve ben kaldırımın ne kadar dibine çekilsekte bazı sürücüler inatla kaldırımın en kenarından geçip suyun sıçramasından garip bir mutluluk duyuyorlar. Her su sıçradığında arkamda küfürün en hasını söyleyen bir ses duyuyordum. Rüyamda arkadaşım bu gün okul bitiyor demişti. Bugün yine insanlığın bittiğini göreceğim bir olayı mı anlatmaya çalışmıştı?

Gece boyunca yağmur o kadar yağmış ki her yerde mini mini gölcükler oluşmuş. Yağmur sularını toplayan bir sistem kurulsada ne Yaz'ın su yok diye isyan etsek ne bu Sonbahar'ın güzelliğini burnumuzdan getirmeye çalışan olan sürücüyü görmesek. Sonra o sürücüye edilen ağır küfürleri işitmesek... Sonuç olarak ben dizlerime kadar ıslandım ama gelecek Yaz'ın manşetlerini biliyorum. "SU YOK"

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Bir sabahı güzel anlatmışsın,yağan yağmur, berket, ve sen herzaman güzel yazıyorsun bu bir gerçek..ama bu sabah istanbul da yağmur vr soğuk, ve >BJK ise yediği 8 golle bizi mahfetti, malesef bu sabah kara bir sabah, sorumlular tarih önünde hesap vermeli...sen üzülme..kendine iyi bak en derin sevgilerimle..

Mehmet EREN 
 07.11.2007 8:34
Cevap :
Biliyor musun Mehmet agbi? Beşiktaşın 8 gol yemesine hiç üzülmedim. Güzel oynayıp kaybettiği zaman gerçekten çok üzülüyorum o zaman adeta kahroluyorum. Ama sabahtan beri geçmiş olsun deyip yanına gülücük kondurulmuş mesaj gönderenlere kızıyorum. Napalım Beşiktaş yine bir ilki yaşattı :) Kucak dolusu sevgilerimle...  07.11.2007 11:12
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 42
Toplam yorum
: 210
Toplam mesaj
: 2
Ort. okunma sayısı
: 4340
Kayıt tarihi
: 16.11.06
 
 

Konya'da yaşıyorum, mühendisim. Ben fazla konuşmayan, daha çok dinlemeyi seven biriyim. Her zaman bi..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster