Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

02 Mayıs '07

 
Kategori
İlişkiler
Okunma Sayısı
1326
 

Bir sarılış, bir gülümseyiş, bir dokunuş

Bir sarılış, bir gülümseyiş, bir dokunuş
 

Dün çok sevdiğim ve İstanbul'da bulunan arkadaşıma bir jest yapmak düşüncesi ile tatlı bir telaş içindeydim. Ne yapabilirim, yapabilirim derken, en güzelinin bir demet çiçek göndermek olabileceğini düşündüm.

İstanbul'da bir çiçekçi ile telefon irtibatı kurdum, istediğim demeti izah ederek, istediğim adrese gönderilmesini rica ettim.

Asıl sorun burada başladı ve bir çiçek siparişi verirken bu kadar çaresiz kalabileceğim aklıma gelmeden, talebimi ilettikten sonra, sanırım 7-8 telefon görüşmesi yapmak zorunda kaldım. Tek istediğim ise sade ve özel bir demet nergiz olması. Kendisinde olmadığını, mevsiminin de geçmiş olduğunu hatırlatınca, neler olabileceğini sordum ve bu defa Frezya olarak değiştirdim.

Rengini söylemeyi unutmuştum ve hemen tekrar arayarak istediğim rengi söyledim. Nereden söyledim, başladı sorular ard arda bir kabus gibi gelmeye;

kime göndereceksiniz?
ne amaçla gönderiyorsunuz?
Frezya'mı? emin misiniz?
karanfil daha güzel olmaz mı?
hangi rengi istersiniz?
kırmızı renkten güzel bir buket yapalım mı?

Bu arada ben de soruyorum hangi çiçek, hangi renk ne anlama geliyor şeklinde, ne sorarsın kardeşim, ver siparişini al çiçeğini, neden uzatıyorsun ki konuyu.

Sonuç mu? Frezya ve her renkten bir demet olacak şekilde sipariş verdim. Tek ricamın ise sade ve güzel bir demet olması.

Renk renk çiçekler ve renk renk anlamlar. Doğrusunu söylemek gerekirse şu ana kadar renk tercihim olmamıştı, çiçek olması benim için çok şey ifade ediyordu. O an hissettiğim ve beğendiğim bir çiçek.

Hani çiçek gibisin derler ya. Siz siz olun çiçek gibisin diye bir iltifat ile karşılaşırsanız hangi renk ve hangi çiçeğe benzetildiğinizi sorun. Düşünüyorum da çiçek gönderirken daha mı dikkatli olmalıyız acaba, kaş yapalım derken göz çıkartmamak için.

Şaka tabi son satırlar, bırakın çiçeklerimiz yine çiçek olarak kalsınlar, hangi renk ve türde olurlarsa olsunlar, dikenleri de olsa her çiçek; saflıktır, sevgidir, sevinçtir, dostluktur, hatırlanmaktır, zerafettir, saygıdır, masumiyettir, içtenliktir ve aşktır.

Sıcak ve içten bir sarılış (duygularına), bir gülümseyiş(gözlerine), bir dokunuştur (kalbe).

Foto:www.fiftyflowers.com

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

göndermeyi düşünüyorum artık ben insanlara ya da meşe fidanı. ne de olsa küresel ısınma var. ormanlar yokoluyor ya o bakımdan. sence nasıl bir fikir?

Başak ALTIN 
 10.05.2007 23:29
Cevap :
Neden olmasın, çok güzel bir fikir :) Dikimi ve bakımı kolay. Belki dikerken büyüyecekte göreceğiz diye düşünüyor bazıları ama geriye biraz dönüp bakınca dün küçücük olan fidanların buğün gölgesinde serinlediğimizi görüyoruz. Kampanyanı destekliyorum ve bende alabilirim:) sevgilerimle  11.05.2007 12:39
 

Hele bir de kardelen vardır ki, ne gönderilir ne de koparılabilinir. Ah o kardelen öyle duygular yaşatır ki, bembeyaz karların içinde buz gibi havada. İsyan, aşk, hüzün, sıradışı olan ne varsa taşır üzerinde. Hem de bir ölüm asaletinde. Sevgiler

Deniz 
 05.05.2007 18:29
Cevap :
:) ben size bir kır çiçeği göndereyim yine de içine; biraz mutluluk, biraz neşe ve birazda sevinç koyarak :) sevgiler..  05.05.2007 22:18
 

Çiçekten güzel duyguları ne ifade edebilir ki, hele çiçeğin seçimi Frezya'ysa ... Keşke arkadaşınızın çiçekleri eline aldığı andaki resmini çektirtebilseydiniz, eminim mutluluğun resmi olurdu o.

Gercek Ustu 
 03.05.2007 18:44
Cevap :
teşekkürler, çok isterim öyle olmasını ve dilerim dediğiniz gibi olmuştur, sevgilerle..  03.05.2007 21:45
 

benim isimlerimin anlamı çiçek bahçesi demek banada hep çiçeksin diye iltifat ediyorlar bundan sonra herkese sorayım ne rengim diye :) sevgiler..

Gülistan 
 03.05.2007 10:33
Cevap :
teşekkürler, güzel bir soru ve köşeye sıkıştırdın beni. :) Ama çiçek bahçesi olduğuna göre her renkten vardır ama yine de mutluluk , sevgi ve huzur renkleri ile dolu olsun, sevgilerle..  03.05.2007 10:47
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 110
Toplam yorum
: 629
Toplam mesaj
: 100
Ort. okunma sayısı
: 787
Kayıt tarihi
: 12.03.07
 
 

Hayatta iki şey vardır; masallar ve sonuçlar. (Erol Aslan)      ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster