Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

23 Şubat '07

 
Kategori
Edebiyat
Okunma Sayısı
1162
 

Bir şiirdir yaşamak

Bir şiirdir yaşamak
 

Bir şiirdir yaşamak; / coşmak coşmak; okyanus gibi / Issız bir adanın sahilinde / Sevgilinin ayakları altına uzanmak. / İşte böyle birşeydir şiir yazmak.

Şiir bazen hüzün, şir bazen kaçmak, şiir bazen esir olmak bazen yakalanmak. Şiir durmadan yağmak, sağanak olmak; gök gürültüsünün ardından içini boşaltmak. Şiir birden acıkmak ve parça parça ekmeği koparmak. Şiir geceden sabaha çıkmak kah güneş doğarken ışıkları kapatmak kah yıldız sayarken gözleri kamaşmak. Şiir balık olmak, akıntıya karşı tatlı sulara yüzmek. Şiir bakkaldan alışverişlerde paranın üzerini hesap etmek, karın doyurmadığı için bakkaldan red yemek.

Şiir gülmek, şiir ağlamak; şiir duygular altında kurunmak. Şiir tebessüm etmek meleklere, şiir sevgiliye mesaj atmak, şiir uzun uzadıya yazmaktan kurtulmak, şiir dilini zengin kullanmak. Şiir kafiyeler ile oynamak; kafiyelerde hayatı saklamak, şiir redif ile tekerlemek, uyak ile ninnilenmek. Şiir gözlere hapsolmak, şiir şeblere çiy tanesi gibi konmak, şiir yalnızlıktan kurtulmak, soğuk bir köşeden sıcak ilklimlere soyunmak.

Her ne varsa içinde şiir olmak. Tek bir farkla; şiir manayı tutturmak....

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 32
Toplam yorum
: 17
Toplam mesaj
: 5
Ort. okunma sayısı
: 3192
Kayıt tarihi
: 08.02.07
 
 

Bilgi hegemonyasında her türlü medya araçlarında onbinlerce bilgi ile günlük yaşantımızda karşılaşma..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster