Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

06 Ocak '08

 
Kategori
İlişkiler
Okunma Sayısı
8112
 

Bir sır: Erkekler ne ister?

Bir sır: Erkekler ne ister?
 

Kadınlar ne ister? Bu soruyu, hayatım boyunca çok kez duydum. Hatta öyle ki bu konu üzerine film bile çekildi. Ünlü filozof ve psikanaliz kuramının öncülerinden olan S. Freud da bu konu üzerine şu sözü söylemiştir: “Kadın psikolojisini otuz yıldır incelememe rağmen, büyük soruya cevap bulamadım. Gerçekte, kadınlar ne istiyor?”

Yazımızın konusu ise kadınların ne istediği değil, erkeklerin ne istediğidir. Bir erkek, karşısındaki kadından ne ister? Bir ilişki esnasında bir erkek, eşinde ne tür özelliklerin olmasını bekler? Tabii ki bu soruların cevabı, çok kapsamlı bir çalışma sonucunda ortaya çıkar ve kanımca böyle bir çalışma, ancak kitaplar dolusu sayfalarla anlatılabilir. Benim yazımda ise, erkeklerin istekleri genel olarak ele alınacak ve genellikle eğlenceli konular üzerinde durulacaktır.

1- İlk olarak, erkekler huzur isterler. Kavga, gürültü, patırtıyı seven erkekler, söz konusu durum kadınlar olunca, eşlerinin kendilerine huzur vermelerini isterler.

2- Akşam yorgun-argın işten dönen erkek, çoraplarını çıkararak etrafa savurur. Bunu gören erkeğin eşi, çoraplarını toparlaması için erkeğe çıkışır. Zaten çoraplarını düzenli bir şekilde katlayıp koymak isteyen erkek, o şekilde çorapları fırlatmaz. İşte erkek, eşinin böyle bir çıkış yapmasından nefret eder; eşinin o çorapları toparlamasını ister.

3- Bir erkek, asla yemeğin pişirilmesine ve sofra kurmaya yardım etmek istemez. Çünkü o, erkektir! Erkek, yemeğinin zamanında pişirilmesini ve sofranın zamanında hazırlanmasını ister.

4- Erkek, akşamları kendisine eşi tarafından masaj yapılmasını ister. Günün yorgunluğuyla birlikte eve dönen erkek, eşinden tatlı sözler duymak yerine, kendisine masaj yapılmasını ister.

5- Ayrıca erkeklerin en çok canlarını sıkan şeylerin başında da, eşlerinin bir olay karşısında çok fazla söylenmesi gelir. Yani erkek, tabir-i caizse, dır-dır yapmayan eş ister.

6- Yanındaki eşini bir aksesuar olarak gören erkekler de vardır. O erkekler, hem eşlerinin çok şık olmasını isterler, hem de çok şık olan eşlerini, bu yüzden kıskanırlar.

7- Erkekler, her fırsatta eşlerine seslerini yükseltirler, onlara bağırırlar; ancak kendilerine bağırılmasına tahammül edemezler. Erkek, eşinin sessiz-sakin olmasını, ne yaparsa yapsın, kendisine çıkışmamasını ister.

8- Erkekler, halı saha maçlarına gitmeyi, ara-sıra kahvehaneye gidip okey vb. oyunlar oynamayı, kısaca, erkek arkadaşlarıyla bir şeyler yapmayı çok severler. Bu gibi durumlarda da, eşlerinin kendilerine anlayışlı olmalarını isterler.

9- Erkekler, en çok da eşlerini heyecanlandırmayı, sürpriz yaptığında, bu sürprizin eşinin hoşuna gitmesini isterler. Zaten nadir sürprizler yapan erkek, bir de yaptığı sürpriz karşısında eşinin şaşırmaması durumunda, bunalıma bile girebilir!

10- Erkekler bir de ayaklarının yıkanmasını isterler. Bunu hizmetçilik olarak gören kadınlar, bunu yapmayı reddedebilirler; ancak erkeklerin birçoğu bunu isterler, kendilerine bile söyleyemeseler de…

11, 12, 13…

Yazının başında da söylediğim gibi, bu listenin uzunluğu belki bir kitabı doldurur niteliktedir. Bu yazı herhangi bir bilimsel araştırma sonucu elde edilmedi; ancak genel olarak bilinen ve söylenemeyen konular üzerinde durmaya çalıştım. Tabii ki, eğlenceli bir yazı olması için değindiğim konular da var, onuncu madde gibi…

Aslında erkeklerin neler istedikleri genellikle gün yüzünde olmakla birlikte, günümüzde hala kadınların ne istedikleri tartışılıyor. Tabii tartışılır; çünkü kadınlar, ne istediklerini kendileri bile bilmiyorlar (istisnalar kaideyi bozmaz).

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 49
Toplam yorum
: 31
Toplam mesaj
: 10
Ort. okunma sayısı
: 1029
Kayıt tarihi
: 10.12.07
 
 

Karadeniz Teknik Üniversitesi Kamu Yönetimi bölümü 4. sınıf öğrencisiyim. Kitap okumayı, yazı yazmay..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster