Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

01 Eylül '09

 
Kategori
İş Yaşamı - Kariyer
Okunma Sayısı
690
 

Bir şirketin değer kavramları

Bir şirketin değer kavramları
 

Elma Yayınevi


Onunla 10 sınıfta tanıştık, şimdi ise üniversiteye başlıyorum. O iyi bir yazar, örnek bir baba, değerli bir evlat. Kalemi oldukça etkili, yüksek ahlâka sahip. Kendisinin, sahibi olduğu şirketin ve yönetim kurulu başkanlığını yaptığı yayınevinin değer kavramları var. Kimden mi bahsediyorum? Ahmet Şerif İzgören...

Türk Silahlı Kuvvetleri'nde 12 yıl üniforma giydi. Sonra ordudan istifa edip, İzgören&Akın Eğitim ve Danışmanlık şirketini kurdu. Onlarca şirkete, yüzlerce insana seminer verdi. İnsanlara hayat amacı aşıladı. Uğur Böcekleri isimli bir proje geliştirdi. Çoçuk Esirgeme ve Tutuk Evleri'nde ücretsiz seminer verdi.

Türkiye'de ilk kez kitaplarına 'Bu kitabı okudunuz ve beğenmediyseniz iade edebilir ve ödediğiniz ücreti yayınevimizden geri alabilirsiniz' uyarısını koydurdu. Bu yazıyı onu övmek, yüceltmek ya da ilgi çekmek için yazmıyorum. Yalnızca bir insanın ve şirketin değer kavramlarını bilmenizi istedim.

Avcunuzdaki Kelebek, Dikkat Vücudunuz Konuşuyor, Hıdır Kişisel Gelişiyor, Uçan Halı Babam, Süpermen&Uğur Böceği ve Moks isimli kitaplarını okudum. Saydığım hepsinde, o kendine has kokusunu ve sıcacık samimiyetini buldum. Birçoğu gibi yapmacık, sunnî ya da ukala değil. (Bu konuya en iyi örnek bakınız: Erdal Demirkıran)

Her okuduğum kitapta onun sunduğu kokuyu aradım ama şu ana dek bulamadım. Sonra anladım ki, bu aslında koku değil; değer kavramı... Bu insanın hayat amacı ve değer kavramları var. Uçmuyor, kaçmıyor, saklamıyor. Diğerleri gibi atıp tutmuyor.

Elma Yayınevi'nden çıkan 'Daha Mutlu Yaşamak' isimli kitabı büyük umutlarla almıştım. Yalnız bitirdiğimde, alırken hissettiğim duyguları hissedemedim. Kısacası, beğenmedim. Sonra fark ettim ki bu kitapta da 'İade Garantisi' var. Hemen şirkete bir e-posta gönderdim.

Kitabı okuduğumu ve beğenmediğimi söyledim. Onlar da kitabın faturası ya da fişi ile geldiğimde iade edebileceğimi ve ödediğim ücreti geri alabileceğimi söylediler. Yalnız bir sorun vardı. Kitabı alalı 1 sene olmuştu ve fişini satın alırken kesmemişlerdi bile. Hemen durumu birdirdim ve araya pazarlama sorumluları girdi. Fişsiz de değişim yapabileceğimi ve ödemiş olduğum ücreti geri alabileceğimi söyledi.

Oradan gelecek paraya ihtiyacım yok. Yalnızca yayınevlerini ziyaret etmek ve Şerif Bey'in kitaplarında bahsettiği değerlerin kendi şirketinde işleyip işlemediğini denemek istedim. Sonuç beni hiç şaşırtmadı.

Bir yayınevinin işi baskıdır öyle değil mi? Fakat onlar kullandıkları her kâğıt için 30 tane fidan dikiyor. Şimdi ise 9.000 tane dikili ağaçlarının olduğunu gururla söylüyorlar. Ayrıca ödüllü hata bulma yarışması düzenliyor. Kitapta gördüğünüz en ufak baskı ya da imlâ hatasını bildirdiğiniz zaman ücretsiz bir şekilde sizin belirlediğiniz kitabı evinize gönderiyor.

Başta Ahmet Şerif İzgören olmak üzere, tüm Elma Yayınevi çalışanlarını kutluyorum. Aynılaşmama duygusu ve değer kavramı denen şeye sahip olduğunuz için minnet duyuyorum.

Teşekkürler!

www.elmayayinevi.com
www.izgoren.com

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

İlk defa sizden duydum ve yayınevini gerçekten kutluyorum. Ben de aynı içerikli kitapları okumaktan sıkılıyorum. Bir yazarımızın üç kitabında da konu anlatımında aynı sıraylı yazılmış üç tane aynı kısa öykü ve örneği okuduğumda şaşırmıştım. Sizi örnek alıp ben de bu yazarımıza mail atarak ufkunun ve bilgisinin neden dar alanda kaldığını sormak istiyorum. Bakın iade edilecek üç kitabım varmış. Fidan dikilmesi ise ayrı bir takdir olayı. Elma yayınevi çalışanları ben de kutluyorum. Sevgiler.

Bosnalı 
 02.09.2009 9:30
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 16
Toplam yorum
: 2
Toplam mesaj
: 2
Ort. okunma sayısı
: 514
Kayıt tarihi
: 10.03.09
 
 

Bursa'da öğrenim hayatını sürdürüyor. Henüz hayatının baharında olmakla birlikte, hayatı ve kendini ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster