Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

28 Ekim '09

 
Kategori
Deneme
Okunma Sayısı
459
 

Bir son gerek şimdi

Bir son gerek şimdi
 

Google Görseller


Neden bilmiyorum belki de havalardandır diyerek fısıldıyorum. Sokağa çıkar çıkmaz yüzümde tokat gibi patlayan o soğuk rüzgar günün ilk saatlerinde pek endişe verici olmasa da gecenin ayazı ile birleşince ne çok şey söylüyor kendi dilinde.

Camlarımı yalayan rüzgar içimi titretiyor. Bilgisayarımın başında dizelerimi sıralarken yakıyorum sigaramı. Bazen günün özeti olarak dökülüyor kelimelerim parmak uçlarımdan bazen son günlerdeki melankolik tavrımı ne kadar sevimli yapabilirim diyerek özen gösteriyorum.

Maalesef. Fondaki müzik melankolinin en derin demlerine atıyor beni. Geceninin soğuğunu usul usul hissederken parmak uçlarımda hırçınlaşıyor mısralarım.

Bütün iç çekişlerim, pişmanlıklarım, iyi niyetlerim dile geliyor. Payı hangisi, paydası hangisi inan bilmiyorum.

Hangisi hangisi götürür, nedir sonuç. Çıkaramıyorum. Bu duygusal gel-gitlerin arasında yitip giderken yine tutunuyorum parmak uçlarım ile küçücük dünyama.

Mavi bir göktü önceleri sadece. Sonraları güneşimi çizdim. Ardından çöp adamlar olarak insanları ekledim tabloya. Arkada nedense bir grilik oluşuverdi nedensiz. Sanırım bu da benim suçum diyerek avuttum kendimi. Çizmekten sıkıldığımda konuşmaya başladım. Konuştum dur-durak bilmeden. Ne çok şey anlattığımı düşünürken anladım.

Boşa çekilmiş küreklerin toplamıydı elimde kalan. Peki ya suskunluk. Bunu da denedim.

Sustum.

Susarak anlattım içindeki kıvılcımları. Kimileri yüzüme bile bakmadı. Kimisi anlar gibi olsada aslında çok uzaktı buna. Aynı melodramdan başka birşey değildi olan aslında. Çaresiz yakarışlarım duyurmuyordu sesimi. Aksine kıvılcımlarım alevleniyor, yanıyordum.

Nihayetinde kabul ettim. Boşaydı çabalarım. Beni anlamalarını beklemek yersiz bir saplantıydı sadece.

Şimdi mısralarımı doldurup ceplerime melonkolik tavrımı takınarak yakıyorum sigaramı.

Fonda geceyi anlatan bir şarkı.

Bu not birazdan düşer sayfalarınıza. Karanlık gizler derler herşeyi. Maskelere gerek yoktur bu anlarda. Aynada gördüğünüz aksinizdir sadece.

Ve bir son gerek bu mısralara.

O da bende kalsın..

21/11/08

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Karanlık sadece bedeni gizler.. Ruhun ne yaparsa yapsın gizlenemez karanlıklarda. Susmak belli zamanlarda iyi gelir insana ama bu kronikleştiği zaman acı verir hayatına. Sus ama sürekleştirme.. Ve her son bir başlangıç derler... Bir son gerekse bir başlangıç da gerek şimdilerde ozaman :) Sevgi düşmesin yüreğinden...

son tual 
 30.10.2009 10:30
Cevap :
Bir örtü misali serdim her hatıranın üzerine karanlıkları. Yıldızlardan mahrum bıraktım yalnız geceleri, kandırdım ayı. Gözün gözü görmediği ıssız karanlıklarımda kestim her yanımı düş kırıklıkları ile. Kanayan yerlerime umut bastım, umutlandım. Ruhmuş meğer bedene büyük gelen, anladım.. Değer katmışsınız, sevgiler..  30.10.2009 18:25
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 36
Toplam yorum
: 107
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 598
Kayıt tarihi
: 24.03.09
 
 

..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster