Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

19 Mart '18

 
Kategori
Yemek - Mutfak
Okunma Sayısı
56
 

Bir Tas Çorba

Bir Tas Çorba
 

Salih Arıkan


Bu gün erken kalktım. Kahvaltı yaptım. Sonra berbere gittim. baktım'ki kahvaltı beni tutmadı bir tas çorba içeyim dedim. 

Yol her gün farklı gittiğim bir yoldu. Az biraz yolu biliyordum. İşaretlerden faydalandım. Bu gün yolu tamamen keşfettim. Çorbacıya geldim. İçeri mi dışarı mı dedi. Sanki dışarı kendi babalarının malı. Azıcık işgaliye verip yolu kapatıyorlar. Ben de içeri geçtim.

İnsanlar kaldırımı işgal eden masalara oturmasınlar. Bu işler biraz da arz talep meselesi. Azıcıkta rahat sigara içilen mekânlar oldu. Sigara yasağı çok güzel. Ama bu yasak daha çok engellilerin hayatını zora soktu. Çünkü adam dışarı atılmış masada yemeğini yiyor ve sigarasını içiyor. Biz de işgal edilmiş kaldırımlarda yürümeye çalışıyoruz.

İçeri girdim bir tas kelle paça çorbası içtim. Adam öyle korumacı davranıyor ki suyunu açayım mı peçetenin yerini göster diyorum adam peçeteyi çıkarıp veriyor. Daha öncede bir kız gelmişti çayımı karıştırmıştı. Hâlbuki benim çayımı karıştıracak kişiye ihtiyacım yok saçlarımı şefkatle karıştıracak sevgiliye ihtiyacım var. Çayımı karıştıran ve beni aciz gören kız saçlarımı sevgiyle karıştırmaz çünkü beni kahramanı olarak görmez ve sadece yardım edilecek kişi olarak görür. Çorbamı içtim ve işyerine geldim.

Salih Arıkan,Tel: 0506 514 96 93

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 884
Toplam yorum
: 31
Toplam mesaj
: 1
Ort. okunma sayısı
: 58
Kayıt tarihi
: 17.11.16
 
 

1977 Manisa Akhisar'da doğdum. 1986 İzmir Bornova İzmir Körler Okulu'na başladım. 1997 İzmir Kara..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster