Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

26 Aralık '06

 
Kategori
Yılbaşı
Okunma Sayısı
528
 

Bir umut: Bu yıl güzel olacak!

Bir umut: Bu yıl güzel olacak!
 

Sizi bilmem ama ben ne zaman kar yağsa pencerenin önünden ayrılmak istemem. Uçuşan kar taneciklerini izler, bütün bir yıl nasıl geçti neler oldu düşünürüm. Geçen yıl bu zamanlarda nasıl bir yıl bekliyordum, neler düşünüyordum... Bu bende adeta bir ritüel oldu. Yılın ilk karı yağıyor, bir bakıma da yılın son karı. Ben yine düşünüyorum bu yıl neler oldu? Neler bekliyordum? Ne ürettim, ne başardım? Neye üzüldüm, sevindim mi hiç? Bir sürü düşünce geçiyor aklımdan.. Evet bir yıl daha bitti. Güzel tarafı herşeyi geride bırakma zamanı.

Her yıl geride bıraktığımız zamana bir yandan üzülür bir yandan yeni yıla özgü bir umutla seviniriz. Her yıl bu zamanlarda aklımızdan binlerce dilek geçer belki de ve belki de yalnızca biri gerçekleşir ama dilemeye devam ederiz. Her yıl yeniden doğarız aslında binbir umutla.. Yılın bu zamanları belki de en çelişik duygularla dolu oluruz. Bir yandan karamsarlık, endişeler. Bir yandan beklentiler.. Her yıl tekrarlanan duygular.

Yeni yıl geliyor. Her şeyi geride bırakma zamanı. Bütün kötülükleri, endişeleri, üzüntüleri geride bırakalım. Yalnızca güzellikler bizimle kalsın iyilikler.. Ve bu yıl çok güzel geçsin. Başta sağlık, güzel bir iş, güzel dostluklar, başarı, huzur.. Umarım bu yıl nerede yardıma muhtaç, aç, susuz, yalnız insan varsa diledikleri gerçekleşir ve sıcak bir yuva bulurlar. Umarım bu yıl iyiliklerin ve yardımlaşmanın yılı olur. Yağan karla birlikte tüm üzüntülerinizin silinmesi dileğiyle..

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Sevgili İlknur; bütün dileklerine katılmakla birlikte, yeni yılda sana sağlık, mutluluk ve başarılar diliyorum...

Kuşkayası (Turgut Erbek) 
 30.12.2006 1:47
Cevap :
Güzel dilekleriniz için teşekkürler.Yeni yılı sevdiklerinizle geçirmeniz dileğiyle  30.12.2006 15:22
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 13
Toplam yorum
: 16
Toplam mesaj
: 8
Ort. okunma sayısı
: 3235
Kayıt tarihi
: 12.12.06
 
 

Merhaba. Ben İlknur Özkan. On yıldır çeşitli konularda amatör olarak deneme ve hikaye yazıyorum. Bur..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster