Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

04 Mart '07

 
Kategori
Ben Bildiriyorum
Okunma Sayısı
247
 

Bir varmış bir yokmuş " miş, muş " lar

Bir varmış bir yokmuş " miş, muş " lar
 

Bir varmış bir yokmuş. Bu dünyamızın bir çok köşelerinde yaşıyan insanlarımız varmış.

Bu masalımız yarım asır öncesinden başlar. Cennet gibi bir Ülke varmış, orada yaşıyan insanlar köylerinde toprağını eker biçer kıt kanaat da olsa geçinirlermiş. Bu temiz insanlar bir su kadar saf imiş. Büyüklerini dinler, küçüklerini de ellerinden geldiği kadar yetiştirmeye çalışırlarmış. Böyük şehir bilmezler, onların en büyügü sayılan kasabaları imiş. Genç delikanlılar vatan hizmetleri sırasında biraz olsun şehri tanımaya çalışırlarmış. Neyse efendim daha fazla uzatmayalım.

Bir gün olmuş Tabiat felaketleri onları zaman zaman yoklamış. Ne elde var ne belde aman demiş bu insanlar. Devlet baba bize bir el ver. Başka kime el açsınlar. Devlet baba bakmış ki her geçen gün bir köşeden ses geliyor. Bu arada da Avrupa diye bir kıta'da silkelenmiş, uzun bir koşuya çıkıyormuş. Amma velakın taze körpe can'a ihtiyaç varmış. İşte tam o sırada bizim devlet baba fırsat bu fırsat bir çırpıda mesele cözülür demiş başlamış, tren tren adamları oralara göndermeye. Aman demişler bu insanlar ne dil bilir ne de yol ne yapar bu garipler? Devlet baba tanımaz mı tebasını bak demiş yıllardır kapısını çalmadığım halde bu zamana ulaşmışlarsa orada da başarırlar. Belki de bize bile faydalı olurlar. Bu göç milyonlara dayanacak bir şekilde devam etmiş. Devlet baba bu arada onları hiç unutmamış. Her istediklerini yerine getirmiş. Gelecek nesilleri için okullar açmış .
Binlerce öğretmenler göndermiş. Eğer bir gün geri dönecek olurlarsa burada iş yerleri kurmaları için zemin hazırlamış. Velasıl Devlet onlar için tam bir baba olmuş. Masal bu ya. Onlarda her çalıştığı kuruşu yatırım olsun, ailelerine yardım olsun da, olsun hep göndermişler. Bu arada o kadar kanun çıkarmış ki Devlet baba yazmakla bitmez. Ama onların vatandaşı olduğunu unutmaması için, en büyük Vatandaşlık hakkı olan OY HAKKINI kullanabilmeleri için canla başla çalışmış. Her seçimde Avrupanın göbeğinde sandıklar kurulmuş onlarda vatandaş olduklarını bir kere daha içlerinde hissetmişler. Gelmiş geçmiş Hükümetlere bu masalın için de bütün kardeşlerim adına TESEKKÜR ederim.

Bu gün 82'nci vilayet olarak 6 milyona yakin vatandas bulunmaktadir. Istatislikler bu rakkamlari yaparken. Diger vatandasliklara gecenleri icine almamaktadir.
Saygılarla.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 271
Toplam yorum
: 97
Toplam mesaj
: 33
Ort. okunma sayısı
: 1216
Kayıt tarihi
: 20.02.07
 
 

Bütün canlıları seven, kendi penceresinden yaşamı anlamaya çalışan, onlardan bir şeyler öğrenmek ist..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster