Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
 

Aşk Yazarı Mustafa Çifci

http://blog.milliyet.com.tr/mustafacifci

21 Aralık '16

 
Kategori
Kitap
Okunma Sayısı
73
 

Bir yalnızın Depresif güncesi

Bir yalnızın Depresif güncesi
 

Bir Yalnızın Defresif Güncesi


 Yazmak hep özeldir...

Ölümsüzlüğe ilk adımdır yüreğinden geçenleri kâğıda dökülebilmek, bir öyküyü anlatabilmek, bir öyküye konu olabilmek. Ve en güzel hediyedir, yazarından bir kitap alabilmek, kitapla kendi iç dünyanı karşılaştırıp kendinden izler bulabilmek, bir duyguyu yürekten paylaşmak ise kırk yıllık dostluğa eş değerdir. Bir kitap imzalamak ise, bir yazarın kendi ruhunu karşıya hediye etmesi gibidir…

Herkes yazdığı mektupları, mesajları sadece yazılan kişinin okumasını isterken, “yazar” tam tersine, “al işte oku, burada ben varım” diyebilen kişidir.  

Yaşamın içinde acılar, yoklular, hüzünler devam ederken kendi benliğinden hiç bir zaman ödün vermeyen aşk da devam ediyor, edecektir de. Her ne kadar, zaman zaman eski sevdaların yok olduğunu, iki gönül bir olunca samanlıkların seyran olmadığından yana olanlar olsa da, aşk her zaman, her koşul da yaşamaya devam etmektedir. Aşkın, yükselen değerler arasında alt sıralarda yer almaya başladığını düşünenler yaşamlarını hep ekonomik yönlere kaydırmış, dünyaya hep aynı pencereden bakanlar olup, bu kitap bu boş ve anlamsız düşüncelerin suratına bir tokat gibi patlıyor. Böyle düşünen insanların yanıldıklarını, her şeyin değerinin maddiyat olmadığını, paranın da satın alamadığı birçok şeyin varlığını gözler önüne seriyor. Gerçek olan, aşk her zaman, aşk olmaya devam edecektir. “Bir Yalnızın Defresif Güncesi”, bu anlamda, sevdayla, insan sevgisiyle yoğurulmuş bir eser.

Yazar, yaşamda hep yalanların ve sahtekârların olduğunu da dile getirirken bir yandan da insan sevgisi ve sevda kokan lirik metinleriyle insanı uzun bir yolculuğa çıkarıp yüreğimizi duygu selinin için de bir ırmağın akışına bırakıveriyor… Öyküleri kimi zaman ayrılık dolu olmuş olsa da aslında yaşamın savaşını anlatıyor. Sanki ağlamak ister de ağlayamamak gibi bir şey bunun adı.

Asıl gerçek olan içimizdeki sesimizdir.

Asıl gerçek olan maddi imkânların yapamadığını sevgiyle, kendiliğinden yapıldığını görebilmektir bazı şeyleri.

Ne var ki,  geriye kalan?

Ne var ki, boş koyup dolu alınabilen?

Aslında hiçbir şeyimiz yok bu dünyada!

Sevgi dünyamızdan başka hiçbir şeyimiz yok.

Sevginin büyüsü, insanın içini ılık ılık eden aşkın sıcaklığı hep yüreğinde saklı kalsın şair yürekli yazarımız...

Sevgili kitap okuruna ise, “bir yolculuğa çıkmaya hazırsanız okuyun bu kitabı. Yolculuğa çıkacak kadar cesaretli değilseniz, kitabı alın ama bir köşede bekletin, okumayın! Dönüşte okursunuz.” Demekten başka söz bulamıyorum.

Yalnızlar Kraliçesi, Peri’ye selamlar olsun…2016 MustafaÇifci AşkYazarı®- www.mustafacifci.com

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 279
Toplam yorum
: 2
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 528
Kayıt tarihi
: 16.04.13
 
 

Yazılarında insanı derinden etkileyen yoğun bir duygusallık, hüzün, karamsarlık ve yalnızlık vard..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster