Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

21 Ocak '10

 
Kategori
Blog
Okunma Sayısı
788
 

Bir yaraya merhem olmayı başarabilir miyiz?

Bir yaraya merhem olmayı başarabilir miyiz?
 

Kaynak:İnternet


Şöyle bir göz atayım diye girdiğimde Milliyet Blog sayfasına sevgili Mesut Selek’in duyurusuna denk geldim, o duyuruyla birlikte de sevgili Fahrettin Çitil’in sayfasına düşüverdim!

http://blog.milliyet.com.tr/Blog.aspx?BlogNo=224799

Küçük Cengiz ve ailesinin durumunu da böylelikle öğrendim…

O an aklıma evde şu an kullanılmayan halı geldi, “Ahh, dedim, keşke ulaştırabilsem Cengiz’lerin evine!” İzmir’den Adıyaman’a nakliye bedeli tek başıma belimi kırar, ama olur ya, hani kimin evinde kullanmadığı ancak işe yarar malzemeler varsa toplansa, bir kampanya yapılsa, hatta nakliye için bir sponsor falan bulunsa, ne bileyim, hatta Milliyet Blog Yönetimi bile nakliye işini üstlense, bir yaraya merhem olsak az da olsa…

Başarır mıyız?

Cengiz’lerden, Cengiz’in annesi gibilerden çok var bu ülkede, biliyorum, her birine yetişebilsek keşke, mümkün değil, ama madem Cengiz ve ailesinden haberdarız şu anda, madem üzüldük durumlarına, bir el atsak fena mı olur?

Nakliye konusu şu an bireysel olarak beni zora sokan, yoksa Fahrettin Bey’den başka kimse duymadan çoktan yola çıkmıştı halı, yanına da bir şeyler eklemeden de olmazdı: Çocuklara hediye paketleri, özellikle az biraz yeni oyuncak, zira çocukların kederli yüzlerini ışıltıya boğabilecek bir sihirleri vardır!

Anneye bir miktar erzak, yüreğini en ezen konulardan biri de mutlaka budur…

Çocuklara baba olamayız, elbette, anneye eş, ama yüreklerine bir sevgi, bir güven duygusu yerleştirebiliriz.

Az da olsa ışık olabiliriz, hiç bilemeyiz ki ufacık bir katkı yaşama tutunmalarına kanat olur, biz bilmeyebiliriz, görmeyebiliriz, ancak kim bilebilir ki Cengiz bu sıkıntılı zamanında bir karar alır, okuyan- yazan o amcalarım-teyzelerim gibi olacağım der, içimizden bir doktoru, öğretmeni, bankacıyı, gazeteciyi ya da mühendisi örnek alır ve de başarır!

Fena mı olur az da olsa uzatsak birer ışık, en azından Cengiz’e ışık tutmayı öğretmiş oluruz, bence…

Ne dersiniz, böyle bir kampanyanın altından kalkar mıyız hep birlikte?

Gülgün Karaoğlu

Ocak, 21/2010

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Fahrettin ÇİTİL bir şahitle ve varsa ebeveyni ile birlikte çocuğun adına bankada hesap açtıracak ve numarasını yayınlayacak isteyen geçer istemeyen geçmez, MB ortamında yanlış anlaşılma olacağını sanmıyorum, çünkü bunu ÇİTİL istemiyor ben öneriyorum, sizlerde uygun görüyorsnuz, kolaylıklar diliyorum.

Kadri KANPAK 
 24.01.2010 9:16
Cevap :
Epey fazla geç bir yanıt oldu Kadri Bey, ne olur kusuruma bakmayın, önerileriniz çok yardımcı oldu, teşekkürler, sevgiler... :)  29.01.2010 20:31
 

Çocuk ön plan da olduğu için lap-top önerisinde bulunmuştum aslında, hem karne dönemiydi sevinsin istedim. Ama takdir sizlere ait, organizasyon da ben varım ve haber bekliyorum..Saygılarımla..

Arif ÖĞÜTÇÜ 
 23.01.2010 13:00
Cevap :
Çok teşekkürler Arif Bey... Yarın yardım şekli büyük ihtimalle belirlenecek. Anne adına bir hesap numarası ya da anne adına gönderilecek posta çeki şeklinde olacak. İlk etapta nakdi yardım daha iyi olacak görüşünde birleşildi zira. Daha sonra yine ellerimiz üzerlerinde olur ve diğer öneriler de uygulamaya girer diye umut etmekteyim. Çok selam ve sevgilerimle...  24.01.2010 21:02
 

Okumayı öğrenme çabası veren çocuğa, hem de evde üzerine basılacak halı bile yokken laptop önerilir mi? :))) Haftanın şakası olmalı bu!

Nilgün Akad 
 23.01.2010 11:46
Cevap :
En azından çocuklar oyun oynarlar ve neşelenirler diye düşünmüştür tahminen ama elbette ki şu an için düşünülmesi mümkün değil... Selam ve sevgiler Nilgün Hanım'cığım. PS. Tahminen yarın bir hesap numarası belirlenmiş olacak, ya da posta çeki ile yardımlarımızı Cengiz'in annesine iletme yöntemi söz konusu olacak.  24.01.2010 20:59
 

Fahrettin Öğretmenimizi muhattap almak almak gerekir bu durumda, para yardımı gururunu incitebilir belki, ama karne hediyesi alınması düşünülebilir. Örneğin, bir Lap-top evde bayram havası yaratacaktır eminim.. Duyarlılığınız için teşekkürler Gülgün hanım.... Sevgiler selamlar..

Arif ÖĞÜTÇÜ 
 22.01.2010 17:33
Cevap :
Arif Bey'ciğim, şu an bir bilgisayardan daha önemli gereksinimleri vardır. Bu fikri öteleyelim dilerseniz. Bu arada Fahrettin Bey'in bir aşağıdaki yorumu sonucu Sabiha Hanım'ın da bir organizasyon içinde olduğunu öğrendim. Çevresi daha geniş olduğundan çok da başarılı olacağını düşünmekteyim. Kendisine bir mesaj gönderdim. Olmazsa hep beraber Sabiha Hanım'ın organizasyonuna iştirak ederiz. Çok selam ve sevgilerimle...  23.01.2010 1:40
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 1269
Toplam yorum
: 4372
Toplam mesaj
: 226
Ort. okunma sayısı
: 1305
Kayıt tarihi
: 18.09.07
 
 

İzmir, 1963 doğumluyum. Dokuz Eylül Üniversitesi İngilizce bölümü mezunuyum ve özel bir şirkette ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster