Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

17 Temmuz '07

 
Kategori
Kişisel Gelişim
Okunma Sayısı
516
 

Bir yaşam koçu edinin

Bir yaşam koçu edinin
 

Kişisel ve profesyonel yaşamınızı geliştirmenin, mükemmellik boyutuna ulaşmanın en etkili yollarından biri, sizi yönlendirecek bir akıl hocası edinmektir. İş hayatında ve yaşamda başarı elde etmek, noktaları doğru bir şekilde birleştirebilme sürecinde yatar.

Bütün yapmamız gereken, başkalarının bizimde ulaşmak istediğimiz benzer konularda kullandıkları disiplinli çalışma programını ve stratejilerini bulmak, bunları kopyalarak noktaları birleştirmek, kendi koşullarımıza göre uygulamaya geçirmektir. Onların attığı adımları sırasıyla takip ettiğinizde, sizinde aynı sonuçlara ulaşmanız kesindir.

Atatürk, Türk milletinin başına gelmiş ve gelecek en büyük yaşam koçudur. Hepimiz O'nun izinden bugünlere kadar sağlam adımlarla hiç durmaksızın yürüyebilseydik, yaşam yolumuz bugünkünden daha aydınlık olur, zor zamanlarımızda daha yürekli davranır, öğrenme yolculuğumuzda fazlasıyla zaman kazanabilirdik.

Ülkemize bir Atatürk daha gelemeyeceği için, kendi içimizde O'nu örnek almayı sürdürerek, gerek kişisel gelişim kitapları okuyarak, gerekse bu konuda uzmanlaşmış kişilerin yardımını isteyerek, hedeflerimize tam olarak nasıl ulaşabileceğimize karar verip, yaşamımızda yeni ve sağlıklı dengeler kurabiliriz.

Düşünceleriniz, ilişkide bulunduğunuz kişilerle, okuduğunuz kitaplarla, söylediğiniz sözlerle ve içinde bulunduğunuz çevreyle şekillenir. Daha mutlu ve huzurlu bir kişi olmak için atılacak ilk adım, düşüncelerimizi yönetebilmek ve bu konuda doğru insanları örnek alabilmektir. Ancak bu, kişisel çevremizin kalitesini yükseltmekle mümkün olabilir.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Bireysel gelişim Danışmanlığında on yıldır Yaşam Koçluğu yapan biri olarak yazınızı çok beğendim. Türk milletinin Yaşam Koçu Atatürk, en zor şartlarda ulusumuzu karanlıktan aydınlığa çıkarmıştır. Ve kalıcı bir başarıya ilelebet imza atmıştır. Sevgiler

Bülent Göncü 
 17.07.2007 15:44
Cevap :
Güzel yorumunuz için teşekkür ederim.Yaşam Koçluğu yapan biri olarak size ihtiyaç duyan herkese yol gösterme yolunda göstermiş olduğunuz çabalarınızdan ötürü sizi tebrik ediyorum.Türk milletinin, sizler gibi aydın görüşlü insanlara ihtiyacı var.  17.07.2007 15:54
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 60
Toplam yorum
: 255
Toplam mesaj
: 43
Ort. okunma sayısı
: 1882
Kayıt tarihi
: 14.06.07
 
 

22.06.1970, İstanbul doğumluyum. Finans sektöründe çalışıyorum. Sanata ve edebiyata büyük ilgi duyuy..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster