Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

06 Temmuz '10

 
Kategori
Alışveriş - Moda
Okunma Sayısı
1335
 

Bir yelek kraliçesi : Yekowaistcoat by Yeşim Koç

Bir yelek kraliçesi : Yekowaistcoat by Yeşim Koç
 

Ünlü moda tasarımcısı Yeşim Koç'un yelekleri sıradışı...


Moda dünyasında yerli ve yabancı tasarımcıların daima özgün tasarımlarıyla flaş olma dürtüleri kaçınılmazdır. Bu işi bilenler kimin kimi taklit ettiğini anında söyleyebilirler. Ve doğaldır ki; modacıların dar çevresinde bir tasarımcı olarak ''taklitçi'' etiketinin size yapışmasını istemezsiniz. Onun içindir ki; her tasarımcı kendi özgün hikayesini, temasını, simgesini, tarzını, eski deyimle alameti farikası’nı diğerlerinden net şekilde ayrıştırarak oluşturmalıdır. Bu resim dünyasında da böyledir. Picasso’nun ya da Dali’nin resimleri, nerede görülürse görülsün, imzaları dahi olmasa hemen tanınır. Moda dünyasında da Chanel’in ya da Burberry’nin tarzları çok net şekilde belirgindir.

Türkiye’de fason tekstil üretiminin altın yıllarında tasarımcının önemi daima geriye itildiğinden ve ne yapılırsa yapılsın üretimler satıldığından tasarımcı ne yazık ki çoğunlukla dışlanmıştır. O nedenle tekstil sektörü marka yaratamadığından dünyadaki başka markalara hizmet vermekle çok kıymetli zamanları heba etmiştir.

Son yıllarda tasarımcının isimleri, etkinlikleri ve defileleri, kamuoyunda ve medyada öne çıkması sevindirici bir gelişmedir. Artık Türk tasarımcılar, dünyanın moda merkezlerinde hak ettikleri yeri geç de olsa alabiliyor. Onların tasarımlarını dünya çapında ünlüler taşıyor, yabancı dergilerde övgüyle kıyafetleri tanıtılıyor.

Moda tasarımcısı Yeşim Koç uzun yıllarını moda dünyasına vererek, bu alanda kendini çok iyi yetiştirmiştir. Bu uzun yılların birikimi içinde her tasarımcıda olmayan çok sayıda yeteneğini moda alanına cömertçe sunmuştur.

Yeşim Koç, moda ve sanat dünyasını bir arada geliştiren sanatçı ve tasarımcıdır. Moda dünyasına tasarımcı olarak yaptığı çalışmaların yanı sıra kendi markasıyla da tanınmayı seçmiştir. Marka olma bilinciyle tek bir kategori ile ve özellikle moda dünyasında henüz bir kategori (!) dahi olmamış ‘’YELEK’’ kategorisini seçmiştir. Üç yıl boyunca ‘’YELEK’’ konusunu bir laboratuar ortamı içinde titizlikle incelemiş, farklı kuplar oluşturmuş ve kendi özgün yelek markasını yaratmıştır.

Yeşim Koç Yelekleri, şimdi vitrinlerde yerini alıyor. Yeşim Koç bu yeleklere sadece emeğini değil, yaşam değerlerini, kaliteyi, özgün tasarımlarını nakşetmiş. Kişiye özel yelekleri ile uzun yıllar diledikleri gibi bir yelek bulamayanların yüreğine su serpiyor Yeşim Koç.

YEKOWAISTCOAT by Yeşim Koç markası ile piyasaya çıkan bu yelekler, şimdi seçkin butiklerde yer alıyor. Ayrıca dünyanın birçok ülkesindeki yelek sevenlere de ulaşıyor.

Yeşim Koç’un Facebook’taki ‘’ Yeşim Koç Yelek Sevenler Grubu ‘’ üyeleri de üretilen yelekleri sürekli izleyebiliyor.

‘’ Yelek Ötesi’’ ne geçen bu yelekler, kısa zamanda kendini özgür, güçlü, çekici hisseden her kadının tarzı haline gelecektir. Yeşim Koç’un bu başarısı gerçekten kadın girişimciliği alanında örnek alınacak değerdedir.

Nasıl ki ünlü modacı ve Vakko’nuın kurucusu Vitali Hakko ‘’ Bay Şapka ‘’ olarak moda dünyasında anılıyorsa Yeşim Koç’da YEKOWAISTCOAT Yelekleri ile ‘’ Yelek Kraliçesi’’ olarak dünya moda sürecinde yerini sağlamlaştıracak.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 137
Toplam yorum
: 548
Toplam mesaj
: 94
Ort. okunma sayısı
: 1034
Kayıt tarihi
: 05.01.07
 
 

1951 İstanbul doğumluyum. Bireysel ve Kurumsal Gelişim Danışmanlığı, Moda Tasarımı ve Marka Danışman..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster