Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

29 Eylül '17

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
224
 

Bir Yer Gelişsin Diye Havaalanı Yapılmaz, Önce Gelişir Sonra Havaalanı Yaparsın

Bir Yer Gelişsin Diye Havaalanı Yapılmaz, Önce Gelişir Sonra Havaalanı Yaparsın
 

Dünyayı örnek aldığımıza göre başka yerlerde köylerde bile havaalanı var demek ki!

Kuş konmaz uçak inmez, 90 bin nüfuslu yere havaalanı, evden havaalanına dört saatte gittiğin bir acayip havaalanı maceramız var ki sormayın gitsin!

Doksan bin nüfuslu yere bir, on beş milyon nüfuslu yere iki tane havaalanı.

Afyonkarahisar Türkiye’nin 3. Büyük havaalanında her gün sefer olmadığı halde uçaklar dolmuyormuş.

Allahım yarabbim güler misin ağlar mısın?

Çoğu gelişmemiş yerlerde otobüs parası bulamayan insanlar uçakla gidecekler. Peki nereye? Senede bir kere İstanbul’a çocuklarını görmeye gidiyor.

Biz havaalanı yapılmasına karşı mıyız? Hiç medeniyete karşı olunur mu? Bir acayiplik var bu durumda onu anlatmaya çalışıyoruz.

İki tane uçak indi diye artık orası Tokyo olur, yok böyle bir şey. Gelişecek kabına sığmayacak, mecbur dışarı açılacak sen de artık buraya bir havaalanı gerekiyor diyeceksin.

Bir gelişme yok, her taraf dağ tepe; uçaktan inenleri koyunlar karşılıyor! Dünya ile hayat, hayat ile de biz paralel gitmek durumundayız.

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Havaalanı inşa etmenin anlamı başkadır: İtibardır, güçtür, o şehrin yaşayanlarına motivasyondur. Konu, “Tavuk-Yumurta Hikayesi” gibi görünüyorsa da gerçek, havaalanlarının bir şehrin, yörenin sosyoekonomik gelişmesindeki rolünün büyüklüğüdür. Kaş’ın hemen karşısında Meis adında bir Yunan adası vardır, bilir misiniz? Haritada toplu iğne başı gibi görürsünüz. Kışın nüfusu 400, yazın ise 1000 kişi filan olur! Kaş’tan fark edilmez; ama adanın arkasında havaalanı vardır ve haftanın 3 günü Rodos’tan uçak gelir. Rodos’tan da dünyanın her yerine uçabilirsiniz. Benim düşüncem, havaalanının önce yapılmasıdır. Afyon-Uşak-Kütahya ortak olarak Zafer Havalimanı’nı kullanıyorlar ve her gün de THY seferi var. Yani havaalanı mevcut, o yörede ekonomiyi yükseltecek yatırımlar gerekiyor. Benim yapmam bekleniyorsa, valla o kadar param yok:)

Ata Kemal Şahin 
 30.09.2017 6:34
Cevap :
Şu yazdıklarınızın hepsine katılırım ancak havaalanını yapacağımız yer dünya ile kültürel entegrasyon sağlamışsa. Yani ben de biraz böyle düşünüyorum ama sanki biz dağ başına havaalanı yapıyoruz.  03.10.2017 10:23
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 5111
Toplam yorum
: 13380
Toplam mesaj
: 282
Ort. okunma sayısı
: 669
Kayıt tarihi
: 21.09.08
 
 

Sadece sayfalarda kalan yazılar şaheser olsalar bile önemsiz ve anlamsızdır. İnsanlara ulaşan ve ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster