Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

27 Aralık '09

 
Kategori
Yılbaşı
Okunma Sayısı
499
 

Bir yıl böyle geçti, herkese mutlu yıllar

Bir yıl böyle geçti, herkese mutlu yıllar
 

yılbası-internetten alıntı


MUTLU YILLAR HERKESE..BİR YIL DAHA BÖYLE GEÇTİ. YENİ YIL NASIL OLACAK?

2009 YILI oldukça yoğun, krizle ve sıkıntıyla geçti.

Ümitler bir sonraki yıla devredildi. Aşık olduysak eğer bu yıl bizim için çok güzel ve unutulmazdı.

Kimisi anaokuluna başladı..Kimi ilkokula adım atarken, kimisi dünyaya ilk adımını attı. İlk adım derken, kimisi yürümeye ilk adımı attı. Baktığınız zaman yıl çinde mutlaka herkesin iz bıraktığı bir dönem mutlaka olmuştur. Kimi üniversiteye başladı. Kimi ise emekliliğe ilk adımı attı. Bu örnekleri uzatmak ve çoğaltmak mümkündür. Burada verdiğim örnekleri siz dostlara hayatın her yönünü yaşadığımızı hatırlatmak istedim.

Genel olarak ülke olarak kürt açılımını konuştuk. Başbakanı ve hükümeti eleştirdik. Diğer siyasi partilerden gerekli desteği alamayan hükümet yetkilileri, oldukça sıkıntı yaşadılar. Bakınız ülkemizde kardeşçe yaşıyoruz. Fakat artık ülkenin terörle harcayacağı enerji sabır kalmadı. Askere gönderdikleri evlatlarının cenazelerinin törenlerini izlemek istemeyen, artık bu işe bir dur denmesini bekleyen bir toplumuz..Eğer ki hatalar var ise bu hatalar sorgulansın. Ama bu sıkıntıda artık bitsin.

Ekonomik kriz ise hala etkisini kaybetmedi. Buradada tahammül sınırları zorlanıyor. Bana göre bu krizin sonuçları etkisini fazla göstermedi ise, tek açıklaması bu işin:TÜRKİYE DE AİLE KAVRAMININ GÜÇLÜ OLMASIDIR. Artık açıklamayı ayrıntya girerek uzatmaya gerek yoktur. Herkes kızına damadına oğluna yardım etti.

Televizyonlarda diziler ve futbol izleyerek günümüzü geçirdik. Ülke meselelerini yüzeysel baktık. Aşklarımızı yoğun yaşadık.Bu yoğunluğu yaşayamayanlar ise, ya aşkların bitirdi yada ilişkilerine ara verdi .

Burada iş yoğunluğundan mesai saatlerinde TV izleme şansı olmadığından evlilik programlarını ne inceleme nede izleme şansım olmadı. Geçen hafta rahatsızlanmam sebebiyle 2 gün evde kaldım. İzlediğim evlilik programlarında ilginç görüntüler vardı. Her yaştan ve her kesimden yoğun olarak bayanların katıldığını gördüm. Her yaştan olması ilginçti. 80 yaşında 70 lerde olan teyzeler, nineler ve dedeler... İzlerken düşündüm..Neden oradalar? Bu sorunun çok cevabı var. Mutsuzluk, bakıma ihtiyaç duyma, sevgiye ihtiyaç duyma, yalnızlık, maddi sıkıntılar, ve herşey..Burada nerde yanlış yapmaya başladık? Önceden maskeler ile kimlikler gizlenerek zorunluluktan gidilirdi bu programlara.. Çok değiştik. Bilmiyorum ama bu konuyu biraz sorgulamamız gerekiyor.

2010 yılına girmek üzereyiz. İstanbul Kültür Başkenti yılına giriyoruz. Henüz o heyecanı yaşayamıyoruz. Ama bu yıl iyi değerlendirilirse, ülkeye çok şey kazandırılabilir. Tanıtım ve imaj açısından oldukça iyi değerlendirilmelidir.

PEKİYİ 2010 YILI SİZLERE VE HERKESE GÜZELLİKLER VE MUTLULUKLAR GETİRMESİNİ DİLERİM.

SEVGİ VE SAYGILARIMLA..TOPRAK SARİ

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

Bu blog Editör'den Öneriler alanında yayınlanmıştır

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Ne de güzel yorumlamışsınız 2009 yılını...Evlilik programlarına ben de birkaç defa rastladım ve fikirlerim hemen hemen sizinkiyle uyuşuyor. Benim anlayamadığım; genç ve güzel kızların da yakışıklı ve zengin erkeklerin de o programa neden katıldığıydı! Neyse; 2010 yılının tüm insanlara uğur getirmesi dileğiyle, şimdiden mutlu yıllar!

sevilay gülcek sensözlü 
 27.12.2009 15:03
Cevap :
teşekkür ederim sevilay hn..Acaba yaşamımızı güvensiz ve mutsuzluk üzerine mi kurmaya başladık? Bu konuyu bana göre mutlaka yazmalı ve üzerine gitmeliyiz.Size ve İzmirin güzel insanlarına İyi seneler diliyorum.  27.12.2009 16:40
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 146
Toplam yorum
: 213
Toplam mesaj
: 23
Ort. okunma sayısı
: 818
Kayıt tarihi
: 14.09.08
 
 

Ben ticaretle uğraşan biriyim. Hobilerim arasında felsefe, sinema özellikle türk sineması, spor ö..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster