Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

12 Mayıs '07

 
Kategori
Anılar
Okunma Sayısı
531
 

Bir yolcunun yazıları

Bir yolcunun yazıları
 

Tarih: 10 Mayıs 2007 Perşembe - Saat: 10.27 - Eskişehir - İstanbul Yolu (Eve Gidiş Öyküsü...)

Bölüm 1:

".. Ya sabır diyerek başlamak istiyorum... Yine sınanıyorum, yine tepemde kara bulutlar... Şimdi bir yolculuğu mahveden şeyler vardır, bilirsiniz; en mühimi ve en korkunçlarından biri de Yan Koltuk Teyzesi'dir. Akabinde üzümlü kek de oldukça sıkıcı ve aç bırakıcıdır. Dahası önünüzde oturan şahıs Laptop'ını göstere göstere, koltuğunu arkaya attıra attıra açar! Salaklığın ve gösteriş meraklılığın bu kadarına da pes dedirtir. Akabinde, onun yanındaki şahıs da fotoğraflarını çevrede oturan kızlara gösterir(??!), daha doğrusu öyle bir bakar ki gözünüze sokar "Ben yakışıklıyım" yalanını... Yan Koltuk Teyzesi'nden zarar gelmeyecekse bile üzümlü kekten ve ön koltuk odunlarından yeteri zararı görürsünüz... Hey Allah'ım!! Bu yolculukta herşey var! Bu arada otobüsün dizaynı hiç fena değilmiş... Gayet ferah... Aferin Ayaz'a... Gerçi başka bir firma ile gelecektim ama bildiğimden şaşmak istemedim. Ama gel gör ki Yan Koltuk Teyzesi+üzümlü kek+Ön Koltuk Odunları ile çevrelendim! Harika değil mi?! Hatta Teyze sağ olsun benim koltuğuma oturmuş. Hadi dedim büyüklük ben de kalsın... Yoksa bilirdim kaldırmasını..... Belki yer değiştiririm.... Teyze'den değil ama önümdeki odunlar yüzünden bu olacak gibi.... Çünkü Word'den bir şeyler yazmaya çalışan bu grubal ve global odunlar yazı yazmanın normalde zor olduğu şu ortamda nasıl başarıyorlar bunu hayret ediyorum! Eee gösteriş merakı! Benim Hurda'm olsaydı hepinizi döverdi de bak getirmedim...

İçim sıkıldı sanki... Ama yine de mutluyum... Şimdilik bu kadar...."

Bölüm 2:

".. Kemerli, kilit taşlı tüneller, köprüler, ışıklar.... Çarpık yollar, Yan Koltuk Teyzesi.... Sürekli bir tetikte olma halinde... Neredeyiz, geldik mi bakışları ile uyanık olmaya uğraşıyor Yan Koltuk Teyzesi.... Ön Koltuk Odunları kalktı da rahatladım az da olsa... Yalnız yol çok sarsıyor yazmak da bir o kadar zor... Off... Mola versek de rahatlasak.... Neyse...."

Bölüm 3:

".. Yarabbim, Ya Resul Allah'ım... Kesin beni sınıyorsun, kesin benim kalbim ne kadar Ak ya da Kara anlamak istiyorsun.... Yan Koltuk Teyzesi'ni karşıma çıkardın ki anlamak anlatmak için değil mi? Kadın, canhıraş dualar etti önüm ardım sıra... Aç karnımızı doyurduk beraber.... Otobüse de yetişti.. Ya diyorum ya ben kötü niyeti biri olsaydım? Değilim değil mi? Sen de Ben de biliyoruz bunu... Biliyoruz ki bu sınavdan en azından bundan kalben sınıfta kalmadım.... Ne desem bilmiyorum...."

Evet...
Bir Yolculuk içinde binbir şey olabiliyor... Bunlar da benim başıma gelenler...

Saygılar Efendim...

Nonethelessh....

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 58
Toplam yorum
: 76
Toplam mesaj
: 36
Ort. okunma sayısı
: 864
Kayıt tarihi
: 24.09.06
 
 

Tuti mucize-i guyem ne desem laf değil, çerh ile söyleşemem ayinesi saf değil! Ne acayip... ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster