Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
 

AYFER AYTAÇ GAZETECİ YAZAR

http://blog.milliyet.com.tr/ayferaytac

06 Nisan '16

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
127
 

Bırakın kini nefreti

Bırakın kini nefreti
 

SİYASET DE BİR İMTİHAN


Siyaseti hiç sevmem, siyasetçilere sempati bile duymam, ama bir cümle bahane edilerek ortalık karıştırılmak isteniyorsa, vatandaş olarak fikrimi beyan etmekten geri durmam. Bu ülkenin masum halkına gerilim yayıp gerginlik yaşatmaya, kimsenin hakkı yok. 
 
Konu: Muhalefet liderinin kelamı olan önüne yatma polemiğinden söz ediyorum. Denilene dikkat ederseniz o kelimede namusa iffete dokunur bir ifade yoktur. Mecazi bir söylemdir. "Birinin arkasında durmak," demek nasıl yanlış yorumlanmıyorsa, bir güç belirtisi olarak algılanıyorsa; birinin önüne yatma da onu koruma, kollama, siper olma anlamına gelmektedir. 
 
Bunun böyle olduğunu hiç şüphem yok, siyasetçilerin kendileri de bilmektedirler. Lakin hassas ve masum vatandaşın kafasını karıştırmak için konu edebe ahlaka getirilmek istenmektedir. Bu, fırsattan istifade muhalefeti takatsiz bırakma taktiğidir.
Bir cümleden yola çıkarak yürüyüşler, ithamlı söylemler... En yukarılardan en alt kademeye kadar yangına körükle gitme ve Allah muhafaza halkı galeyana getirmek, kardeşi kardeşe düşürmek gibi bir art niyet algısı aldım ben. (Siyasetçilerin hiç biri babamın oğlu değil ve inanın onlar halktan önce kendi menfaatlerini düşünürler. Dolayısıyla siyasetçi savunması değil benim vurgulamak istediğim. Ben hakkı söylüyorum.)
 
Sevgili kardeşlerim, ülkemin güzel insanları, sakın siyasetçilerin tuzağına düşüpte yanlışlara kucak açmayalım. 
 
Edep haya feryadı koparanlara sormak gerekmez mi, onca masum çocuğun ve ailelerinin canını acıtan malum vakıf kapatıldı mı? O yavrucakların kararan hayatları nasıl aydınlatılacak, yaşadıkları ağır travma üzerlerinden nasıl kalkacak? 
 
Bu ülkede "Edep yahu" denilecek o kadar çok şey var ki." Siyasilerin kışkırtmasına gelip birbirimize düşmektense, birlikte doğru olanları bulup, üzerinde iyi niyetle düşünüp, ülkemizin ve insanımızın menfaatine yönelik güvenli gelişmeler içinde olmalıyız. 
 
Ey siyasiler sizlerde birbirinize karşı bırakın kini, nefreti doğru yola revan olun. Tutuşun gönül gönüle tüm dertlere derman olun. Ülkemin birlikteliğe ihtiyacı var, ayrımcılığa, kavgaya dövüşe değil.
 
AyferAYTAÇ:COM
 
SAHAFÇA bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Merhabalar bu konuda ben de yazmak istedim, ancak o kadar çok sinirleniyor ve de geriliyorum ki yazarken bazen vazgeçebiliyorum. Kadını aşağılayıcı söylevlerin kimlerden geldiği haberlerle ortada. Bana göre Kılıçtaroğlu beyefendi kişiliği ile örnek bir siyasetçi. Siyasette sustuğunuz zaman kabullendi durumuna düşüyorsunuz. Burada koparılan yaygara için önce dönüp birilerinin aynaya bakması lâzım. Bu daha önceden söylenilmiş bir cümle.Buna atfen yapılmış olanı, başka türlü algılanması için başka türlü düşünmek gerektiği gün gibi ortada ki, Kılıçtaroğlu' nun söylediği yapılan hakaretler karşısında hiç kalır. Kadına bakış açısı ortada olan iktidardan bu kadar tepki çok manidar. Kaleminize sağlık

SAHAFÇA 
 07.04.2016 20:22
Cevap :
GECİKMİŞ TEŞEKKÜRÜM İÇİN ÖNCELİKLE ÖZÜR DİLERİM,YORUMUNUZ TARAFIMA GEÇ BİLDİRİLMİŞTİ VE BEN YAZIMI KONTROL ETMEDİĞİMDEN ÖNCESİNDE GÖRME DURUMUM OLMAMIŞTI. UMARIM MAZERETİMİ MAZUR GÖRÜRSÜNÜZ.HAKLILIĞINIZA KATILIYORUM VE BİR KEZ DAHA TEŞEKKÜRLERİMİ SUNUYORUM. İYİLİKLER DİLEKLERİMLE. Ayfer AYTAÇ  17.02.2017 0:19
 

HARİKASINIZ. YUREGINIZE, KALEMINIZE SAĞLIK

Engin Göksu 
 07.04.2016 16:30
Cevap :
GECİKMİŞ TEŞEKKÜRÜM İÇİN ÖNCELİKLE ÖZÜR DİLERİM,YORUMUNUZ TARAFIMA GEÇ BİLDİRİLMİŞTİ VE BEN YAZIMI KONTROL ETMEDİĞİMDEN ÖNCESİNDE GÖRME DURUMUM OLMAMIŞTI. UMARIM MAZERETİMİ MAZUR GÖRÜRSÜNÜZ.SİZİN DE YÜREĞİNİZE SAĞLIK, SATIRLARIMI OKUYAN GÖZLERİNİZE SAĞLIK. BİR KEZ DAHA TEŞEKKÜRLERİMİ İLETİR, İYİLİKLER DİLEKLERİM. Ayfer AYTAÇ  17.02.2017 0:27
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 573
Toplam yorum
: 290
Toplam mesaj
: 1
Ort. okunma sayısı
: 186
Kayıt tarihi
: 08.12.14
 
 

Gazeteci-yazar ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster