Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

17 Nisan '10

 
Kategori
Blog
Okunma Sayısı
1518
 

Birayı İngilizce İçecek Bloger Aranıyor

Birayı İngilizce İçecek Bloger Aranıyor
 

Malumunuz, bir süredir blog dünyamıza enteresan bir renk geldi. Efes Pilsen markası, kurumsal blog yazarı olarak bir kişiyi bünyesine taşımak istediğini memlekete deklare etti ve bunun için de bir yarışma süreci başlattı. Hayırlı olsun.

Bizim de bu günlerde elimiz boş, gönlümüz hoş ya… Bir inceleyim bakalım, nedir mevzu, bize uyar mı gibisinden; olaya duhül ettim. İçine girdim yani olayın. Serde gurmelik, yemek-mutfak-bira-şarap merakı da var ya hasbelkader.

Ben de alışkanlıktır; prospektüsünü son harfine kadar okumadan Aspirin bile içmem. Hayatımda içtiğim bininci Aspirin kutusu bile olsa. Yirmi liraya transistörlü radyo alsam, kullanma talimatını son kelimesine kadar okumadan elimi sürmem alete. İşte bu yarışma da neyin nesiymiş diye katılım şartnamesini okuyum dedim ilk önce, son maddesine kadar…

Madde yirmi iki ne diyor biliyor musunuz? Efes Pilsen kurumsal blog yazarı olacak olan kişi çok iyi derecede İngilizce bilmeliymiş. Dumura uğradım resmen. Yapmayın be kardeşim yahu. Etmeyin eylemeyin.

Tamam, “evde çocuk bakacak yatılı bayan aranıyor” ilanlarında bile -ucubelik ve aşağılık kompleksleri zirve yapıp- İngilizce bilmesi şarttır maddesi ekleniyor artık maalesef ilanlara da bu “kurumsal arkadaş”, kendi anadiliyle yazacak ve yazdığını bu memleketin aynı anadilini paylaştığı insanı okuyacak yahu. Gözünüzü seveyim.

Ben şimdi canına yandığımın Efes birasını Türkçe içeceğim, İngilizce sindirip, neyce göndereceğim Allahaşkınıza?

Tamam, şunu anlıyorum. Festivallerde yabancı gruplar gelecek, onlarla sahne arkası röportajları falan yapacak, ecnebi memleketlere gidecek… O zaman bence yarışmadan ziyade dil sınavı yapın. Nasıl olsa İngilizcesi mükemmel olan bir kurumsal namzedi arkadaş, olayı deruhte edecektir.

Bira kültürüymüş, gastronomi bilgisiymiş, gurme tarafıymış, şaraptan-viskiden-rakıdan-yemekten-mutfaktan anlamasıymış, müzik bilir, sanattan anlarmış önemli değil. Varsın kalemi, o kadar da güçlü olmasın. Ammaa…İllaki kutsal İngilizcesi kuvvetli olsunmuş.

Öyle ya birayı da İngilizce içecek, yanına beyaz leblebiyi, bir de tuzlu kabuklu fıstığı İngilizce yaren edecekmiş. Ama “ale” bira nedir diye sorsan, avel avel bakacakmış. (Doğrusu aval aval’dır ama, Türkçe’yi takan kim be muhterem. Böyle daha çok hoşuma gitti.)

Vah gülüm vah.

Vah my rose vah.

Not: “Blog Ödülleri 2010” organizasyonunda finalist olan bu blog için bana destek vermek isterseniz, oylama için aşağıdaki linki tıklayabilir, oy kullanabilirsiniz:

http://2010.blogodulleri.com/frame/show/aydin-lik-ve-sevinc-e-dair-531

Ayrıca görüş ve bilgi alışverişinde bulunmak isteyen dostlarımız için elektronik posta adresim sevinc35.5@hotmail.com şeklinde.

Şimdiden teşekkürler ediyorum.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Aydın Bey uzun olunca ben okumadım açıkçası. Sizden duydum şimdi haberi. İlginç geldi bana. Bir yazı yazdım ve gönderdim. Seçim hakları onlara ait. Fakat İngilizce bilmem :)) Ben Türk birası içip Türk esprileri yapanlardanım. Dışarıdan Efes Pilsen festivaline gelen adam Türkçe'yi öğrensinde gelsin :)) Yoksa buradaki espriyi anlayamaz Efes Pilsenden zevk alamaz :)) Bu tip özellikleri olan bir insan olsam zaten bedavaya Efes pilsene yazmam :)) Gider para peşinde koşarım :)) Saygılarımla..

Murat GÜLCEK - Yakamoz35 
 25.04.2010 18:04
Cevap :
Şerefinize Murat Beyciğim, şerefinize...:)  26.04.2010 11:11
 

sanırım bunlar kendilerine gazeteci arıyor, sanırım blog yazarları daha ucuza geliyor:)) çok kötü huyumdur, hiç okumam, ama iyi yapmışsınız, aydınlandım. sevgiler.

Ruksan İLDAN 
 23.04.2010 21:08
Cevap :
Aday mı Ruksan Hanım? Ne diyim, teşekkür mü edeyim yoksa valla bilemedim şimdi:) Selamlar.  24.04.2010 1:07
 

galiba en sansli aday benim. Ama hadi tum adaylarin ici rahat olsun ben resmi aday degilim sadece eylencelik. Saglik ve saygiyla

Newyorker 
 18.04.2010 20:00
Cevap :
Vallahi "eylencelik" Sevgili Newyorker. Muhabbetle.  19.04.2010 0:13
 

Efes rüzgarıyla ilgili,Hacıoğlu'ndan sonra ikinci blogu yazmama rağmen, reklama bu gün tıkladım. O şartları haiz olan, oraya CEO olur. Tek farkı, şartnamede her şeyi istiyorlar ama aslında hiç bir şey vermiyorlar.

mamut 
 18.04.2010 0:39
Cevap :
:) CEO tespiti harikuladeydi. Selamlar.  18.04.2010 0:46
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 905
Toplam yorum
: 2451
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 3712
Kayıt tarihi
: 09.06.06
 
 

İzmir'de yaşıyorum.    Çok uzun yıllar öncesinden başlayıp, hiç ara vermeden bugünlere kada..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster