Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

03 Mayıs '07

 
Kategori
Mizah
Okunma Sayısı
397
 

Biraz da gülelim...

Biraz da gülelim...
 

Siz de zaman zaman gülünecek olaylarla karşılaşıyorsunuzdur. Bakınız ben bir örnek anlatayım. Bir sabah bilgisayarımı açtım, Mesenger’de tanımadığım biri. Adı da pek makbul: Metehan imiş. ”Ozur dilerim, notlarım arasından sizi çıkaramadım, ” dedim.

Metehan kıpkırmızı ve yatık harflerle şöyle dedi:

”Pardon, iyi günler ! Öncelikle benim eklemek istediğim adres kozanoglu_36 idi, alt tire bırakmayı unutmuşum.”

Böyleyse güzel. Ama Metehan meraklı da.. Soruyor:

”Siz kimsiniz ?

Benim yanıtım şöyle oluyor:

”Ben kozanoglu36 yim.” Ve ekliyorum: ”Altta resmi görünen dede.”

Metehan edepli bir delikanlı anlaşılan. Şöyle diyor:

”Neyse pamuk dede kendine iyi bak, tekrar kusura bakma...”

Sonra soruyor. ”Ne işle meskulsunuz acaba ?”

Ben görmezden geliyorum. ”Oldu canım, sen de okullarına dikkat et, ” diyorum.

Buna benzer olaylarla günde kırk kez karşılaşsam bıkmam, yılmam ve de usanmam. Ancak kimi dengesizler ve değersizler var ki, onlar canımı sıkıyor. On beş gün arayla iki olayla karşılaştım. Arkadaşlarımın Messengerlerini ele geçirmişler.

Ve insanlık dışı bir girişimde bulunuyorlar. Dolandırıcılık..

Gerçi, bunlar henüz bir kaç harf yazar yazmaz kendilerini hemen ele veriyorlar ama, işitiyorum, yine de aldananlar çıkabiliyor. Nasıl olur, ben şaşıyorum. Benim kaç zamandır konuştuğum, arkadaşlık ettiğim, dostluk ettiğim kişiymiş gibi görünerek kimse beni dolandıramaz. Bu kadar kolay mı bu?

Adam açmış Messengeri sizden telefon kontörü istiyor. Ona ters bir soru sorun. Arkadaşınızı nasıl olsa tanıyorsunuz. Onun eşinin adı Ayşe.. ”Fatma Bacı nasıl?” diye sorun. Arkadaşınız siz biliyorsunuz ki, Çankırı’da... Siz ona ”Adana’da hava nasıl?” diye sorun.

Sizi karşısında bulur bulmaz konuya giriyor: ”Ya, bir telsim bayii var mı yanında yakınında..” diye soruyor. Peki hatırımı ne zaman soracak? Ona gerek yok. Gerek yoksa bu benim dostum olamaz. Biz birkaç dakika ısınma turları gibi karşılıklı soruşturma alışkanlığı içinde değil miyizdir?

Bu bizim arkadaş yangından mal kaçırma sevdasında olduğunu göstermiyor mu?

Beni kimse dolandıramaz, dedim de, şimdi kimi arkadaşlar kendime gerektiğinden fazla güveniyorum, diye düşünebilirler. Öylesi değil efendim. Ben Kopenhag’ta oturuyorum. Ve o geri zekalı dolandırıcı benden dört adet iki yüz ellilik Telsim kontörü istiyor.

Ben istesem de burada kontör satan dükkan bulamam. Ve buradan ilan ediyorum. Messenger hırsızları! Beni rahatsız etmeyin.. Buralarda Telsim de yok, Melsim de yok.

Ve insan olun, insan..

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Acaba aldıkları kontörleri ne eder bu adamlar...Dolandırıcılığın her gün bir çeşidi bulunuyor... Emin olun çalan telefonlardan bile ürker oldum... Evlatlarınız ve torunlarınızla dolu dolu yaşayın...

Portakal Çiçeği ve FISILTI 
 08.05.2007 1:59
Cevap :
Evet, güzel bir soru... Bana kalırsa gözlerden uzak kasabalarda satıyorlardır. Nasıl satılacağının da yolunu bulmuşlardır. Benim için dile getirdiğiniz güzel dilekler için teşekkürler ederim, efendim. Size de ben sağlıklı ve güzel günler dilerim.  08.05.2007 11:43
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 49
Toplam yorum
: 73
Toplam mesaj
: 40
Ort. okunma sayısı
: 734
Kayıt tarihi
: 19.11.06
 
 

Ben uzun zamandır yazıyorum. Türkiye'den epey uzakta oturuyorum. Üç çocuğun babası ve pek çok çocuğu..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster