Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

30 Ekim '11

 
Kategori
Evcil Hayvanlar
Okunma Sayısı
1403
 

Biraz da insanı düşünün insanı!

Biraz da insanı düşünün insanı!
 

Bir canlıyı sevmekle başlar her şey.


Biraz da insanları düşünseniz ya ! Takmışsınız kafayı hayvana; varsa yoksa hep hayvan !

Hayvanla insan bir olur mu? Hayvan insanın yerini tutar mı hiç?

Tutmaz değil mi!

Görülmüş müdür hayvanların soygunculuk yaptığı ya da kanlı terör olaylarına karıştığı?

Görülmüş müdür hayvanların canınıza, namusunuza, mal varlığınıza göz diktiği ?

Görülmemiştir ya !

O halde nedir hayvanla derdiniz ?

Siz insanı düşünün, insan için endişelenin. O insan ki doğduğu toprağa ihanet etmiş! O insan ki sahip olma arzusuyla cana kıymış ! O insan ki özlemini duyduğu yeşili saksıya, hayvanı kafese tıkmış bunun adına sevgi demiş. Mutluluğa, güzelliklere, sevgiye yalnız kendini layık görmüş. Kendinden olmayanı hor görmüş, gücünün yettiğine dünyayı dar etmiş. Merhamet etmeden merhamet dilenmiş. Hep fazlasını istemiş .

Şimdi siz böyle bir insan faktörünü es geçip hayvanlardan mı şikayet ediyorsunuz? Hala hayvanlarla mı uğraşıyorsunuz? Cevabınız evetse tebrikler siz de  ''insan'' tanımına cuk oturuyorsunuz.

Ahmet Ufuk IŞIK

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Önce insan diyenler insanada değer vermiyor ki.Bugün bir köpek benle inazına kadar yürüdü, sadece başını okşadım diye.Ben otobüse bindim köpek dışarıdan benim oturduğum yönün karşısına geçti, otobüs kalkana kadar bana baktı.Dönüşte de oskarla bakışıp konuştuk.hayvanlar çıkarsız meaatsiz seviyorlar.

Fatma Güneş ERGEN 
 11.11.2011 23:36
 

Hayvanları sevmek insanlık görevlerinden biridir. İnsanları sevmek emirdir şarttır. İnsanlar kendi hem cinslerini gözlerini kırpmadan öldürebiliyor katil oluyor kimsenin umurunda değil. İşte ülkemizdeki terör belası. Ama kasabaya işgal etmiş köpek sürüsü çocuklara saldırıyor. Belediye itlaf ekibi göreve başlıyor. Hayvan severler ayakta fotoğraflar ajitasyonlar kavgalar dövmeler hakaretler gırla gidiyor. Bende anlamadım nasıl bir dünyada yaşıyoruz. Tavuğumu bahçemde gözümün önünden kapıp giden köpeğe hiç bir şey yapamamak. Peki, benim tavuğumun yaşamaya hakkı yok muydu? İnsanların hepsini sevmeye gayret gösteriyorum. Hayvanları korumak onlara eziyet etmemek insanlığın bir gereği diye düşünüyorum.

thares 
 01.11.2011 7:59
 

Hayvanlar, ağızları, dilleri var ama konuşamıyorlar. Bir yerrleri ağrısa söyleyemiyorlar. Acıkıyorlar, yüreğiyle "insan" olan biri verirse, karnı doyacak, onları da Allah yarattı diyerek çok sevmeli, korumalı...Sevgi sıralamamda hayvanlar önce gelir...Selamlarla...

Yurdagül Alkan 
 31.10.2011 19:36
 

Bir insan nasıl hayvanlara zarar verir anlayamıyorum. Hayvanlara verilen ilgiyi kıskanmaksa ayrı bir zihniyet bozukluğu.Yazınız için teşekkürler.

TC kaan kartal 
 31.10.2011 0:52
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 15
Toplam yorum
: 12
Toplam mesaj
: 3
Ort. okunma sayısı
: 1327
Kayıt tarihi
: 09.01.10
 
 

1989 yılında Zonguldak'ta dünyaya geldim. İlk ve orta öğretimimi Zonguldak'ta tamamladıktan sonra..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster