Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

30 Aralık '16

 
Kategori
Mizah
Okunma Sayısı
518
 

Biraz gülelim :)))

Biraz gülelim :)))
 

Bu gün yılın son günü. Acı tatlı bir koca yıl geçirdik. Eğer biraz da gülmeyi hakettiğimizi düşünüyorsanız buyurun okuyun.

İlk yemeğe çıkışımızda cep telefonu çaldı. Elini çantasına attı. Kurcaladı, kurcaladı. Telefon uzun uzun çalmaya devam ediyordu. Bir türlü bulamadı. Sonra o güzel cümle döküldü dudaklarından: 'Evde mi bıraktım acaba?' Onun tam aradığım kız olduğuna karar verdim.

Bir alkış da birbirlerine ana avrat küfür eden iki kişinin arasına girip ikisine de birer tokat atan ve 'Analar kutsaldır, analara küfür etmeyin, o. çocukları!!' diyen Karadenizli ağır abi hemşehrime lütfen.

Sabah sabah durakta dolmuş beklediğimi gören ve pek muhabbetimiz olmamasına rağmen beni arabasına alan yan komşumuza bir teşekkür ediyorum. Yolda yanımızdan hızlıca geçen arabaya 'Nereye gidiyosun ulan pezevenk?' diye bağırmasını kınıyorum. Ama üstüne alınıp 'şehir merkezine abi' diye cevap veren kendime de büyük bir alkış istiyorum..

Bilinçli tüketim, bilinçli üretimle olur 18.000 YTL kredi kartı borcum olduğunu öğrenen babamın ilk tepkisi; 'Keşke korunsaydım'.

6. His filmini izledin mi dedim. Hayır ama çok övdüler dedi. Bende filmin CD'si var, istersen vereyim izle, ben de çok beğendim dedim. Şimdi izlersem bir şey anlamam, ilk 5 tanesini izlemem lazım önce dedi. Sustum. Gülmedim bile. Artık görüşmüyoruz.

Evlenmeyi düşündüğü erkek arkadaşının ''benden önce biriyle oldun mu?'' sorusuna, ''buraya gelmeden önce mi?'' cevabını vererek evlilik umutlarını magmalara atan hatunun gerçek sarışın olduğunu söylememe bilmem gerek kaldı mı?

Geçenlerde köyde komşunun evinin önünden geçiyordum. Yaşlı amca hanımına şöyle dedi: 'Hanım suyu ısıt; olursa olur olmazsa çay demleriz.' Hala gülmekteyim.

Aniden fenalaşan annelerini apar topar hastanenin acil servisine taşıyan, ancak yarım saat sonra doktorun 'maalesef annenizi kaybettik' demesiyle annelerinin öldüğünü öğrenemeyen(!) bunun yerine 'ulan nasıl kaybedersiniz koca kadını daha demin buradaydı!' deyip doktoru bir güzel döven komşularım var duyurulur...

Her zaman canım, aşkım diyen kocacığım ramazan geleli beri, orucu  bozulmasın diye bana ''kanka'' diyor ya...

Önümüzde ilerleyen tankerin üzerindeki 'DANGER' yazısını görüp de 'Allah'ın akıllısı, tanker yazacağına danger yazmış' diyen ve arkasından kahkahalarla gülen teyzemi nerelere göndersem acaba?

Bu zamana kadar hiçbir şeyi alkışlatamamıştım kısmet bugüneymiş. Lütfen o büyük alkışlarınız pilota 'Uçağı kıbleye çevirin, namaz kılacağım' diye gurbetçi vatandaşımıza gelsin. Haberi gördüğümde ben öyle yaptım da .

Lütfen bir alkış da benim anneme zira kendisi geçen gün televizyonda zap yaparken, Aydın ve Fatih Ürek'i görünce, 'Ben bunları çok severim, mankenlerle falan dedikoduları çıkmıyor, terbiyeli çocuklar' dedi.

Yüzünüzden tebessüm eksik olmasın.

İzmir 30.12.2016

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Merhaba Osman Bey. Aslında birazcık gülümsemek ne kadar güzel olur. Ancak halk olarak bu iktidar bize gülmeyi haram etti! Selamlar...

Mesut KARİP 
 02.01.2017 14:37
Cevap :
Merhaba, Umarım ağız dolusu kahkahaları atabileceğimiz günler görürüz. Saygı ve selamlar...  02.01.2017 18:30
 

Benden de alkışlar. Teşekkürler Osman bey, 2016 senesinin tüm olumsuzluklarına ve acılarına rağmen bir parça gülümsedik, selam ve saygı ile...

Yurdagül Alkan 
 01.01.2017 14:29
Cevap :
Merhaba, Ne mutlu bana. Saygı ve selamlar...  02.01.2017 13:38
 

İnce espriler, dokundurmalar. Teşekkür ederiz. Selâmlar...

İsmail Hakkı CENGİZ 
 01.01.2017 11:03
Cevap :
Merhaba, Teşekkür bizden. Saygı ve selamlar...  02.01.2017 13:35
 

Güldüm hemşerim Allah seni de güldürür inşallah, iyi yıllar dilerim...

Halil Güven (Sökeli) 
 31.12.2016 22:01
Cevap :
Merhaba, Teşekkürler, bilmukabele. Saygı ve selamlar...  02.01.2017 13:31
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 1508
Toplam yorum
: 5843
Toplam mesaj
: 265
Ort. okunma sayısı
: 1657
Kayıt tarihi
: 16.07.08
 
 

Yetmişiki yaşında iki çocuk ve iki torun sahibi bir erkeğim.. Lise mezunuyum. Uzun yıllar esnaflı..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster