Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

19 Ekim '08

 
Kategori
Haber
Okunma Sayısı
409
 

Bireysel silahlanmaya HAYIR!

Bireysel silahlanmaya HAYIR!
 

MKEK'den kredi kartı ile silah satış kampanyası

Makina ve Kimya Endüstrisi Kurumu (MKEK) taksitle tabanca satışları ile ilgili olarak yeni bir özel silah satış kampanyası başlattı.

Tabanca stoklarını eritmeyi amaçlayan MKEK Genel Müdürlüğü, Kırıkkale’de üretimini yaptığı 12 ayrı cins ve özelliklerde tabancayı kampanya kapsamına aldı. Listede yer alan silahların satışında kredi kartına 10 aya kadar eşit ödemelere taksitlendirme yapılabilecek.

MKEK’nin kampanya duyurusunda anlaşmalı bankalar Ziraat Bankası, Vakıflar Bankası ve Oyakbank olarak açıklandı. Kredi kartı ile yapılacak taksitlendirmeler söz konusu bankaların dışında diğer bankalarla da görüşmelerin sürdürüldüğü ifade edildi.

EN DÜŞÜK TABANCA FİYATI 545 YTL
Sınırlı sayıda ve kampanya listesinde yer alan tabancalar için geçerli olacak özel kampanyada en düşük silah 545 YTL ile Fatih-13 modeli olurken, en yüksek silah ise 1.801 YTL ile 9 mm. altın işlemeli kırıkkale silahlar oldu. (Kaynak:Milliyet)

Bu ne şimdi? Zevk için havaya ateş eden magandaların yaşadığı, hırsızlığın arsızlığın dizboyu olduğu güzel ülkemde tek eksiğimiz silahmış gibi cebinde parası olan herkesin silah alması utanç verici. Unutmamak gerekir ki birçok evde insanlar yiyecek ekmek bulamıyor... Bunun doğuracağı sonuçları göz önünde bulundurmakta fayda var... İnsanlar bariz bir şekilde suça teşvik ediliyor. Amaç insanları birbirine kırdırmak mı?

Bireysel silahlanmaya HAYIR! diye kendimizi paralarken üstelik de ruhsatsız satışa çıkan bu silahlarla nereye varılmak isteniyor anlamak zor... Kredi kartlarına taksitlendirme yaparak silahların satışa çıkarılmasıyla halk adeta silahlanmaya özendiriliyor.

Silahla ölen yaralanan sakat kalan masum insanlar yetmiyormuş gibi artık sokaklarda hergün keklik avlar gibi insanlar birbirine ateş edecek ve bu kime yarar sağlayacak?

Bu konuda devlet ne yapacak nasıl bir çözüm getirecek...

Bireysel silahlanmaya HAYIR!

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

anlaşılır gibi değil. Adam kredi kartı ile silah alacak. Afedersin sayın yazarım, 'o ha yani.'...Haberlerde görmemiştim. Bilgilendirmeler için teşekkürler.

Baver Ergun 
 20.10.2008 10:23
Cevap :
Sayın Yazarım devlet seyirci kaldıktan sonra çok da şaşırmamak lazım... Sevgiler.  20.10.2008 11:10
 

Merhabalar, işi gereği taşıyanının dışında silah taşıyan ya da silahı olduğunu hissettirmeye çalışan yaratıklardan nefret ederim. Ve bir zavallılıktır bana göre. Güçsüzlüğün ifadesi, dağarcığın boşluğu ve loşluğu görürüm. Özellikle şeriatçı kesimin başka amaçlar için de silahlanmaya çalıştığını hemen herkes konuşuyor... Bu magandalar yüzünden kaç ocağın söndüğünü yine herkes biliyor. Nedir magandalığın önündeki engellerin birer birer kaldırılmasının amacı, anlamak mümkün değil. Selamlar, sevgiler efendim. H.H.Dulun

Hasan Hüseyin Dulun 
 20.10.2008 9:00
Cevap :
Sayın Yazarım benim aklıma gelen tek şey; Türk insanını birbirine kırdırmak... Çok eski bir oyun olmasına rağmen ülkemde tutulan br oyun bu. Silaha özendirmenin başka ne açıklaması olabilirki!... :) Teşekkür ediyorum. Sevgiler.  20.10.2008 9:56
 

MKEK elindeki stoğu eritmesin kardeşim. Böyle saçmalık mı olur.Yurtdışına satıyorsan sat,yurtiçine ne yapmaya çıkarıyorsun bu silahları.Şuanda bile benim tanıdığım bir sürü kişide silah var. Bu nedir anlamış değilim? Ne meraklıyız birbirimizi vurmaya.Silahsız bir dünya dedikçe insanlar daha çok sarılıyorlar silaha.Sonra maganda kurşunundan bahsediyoruz.Magandaları yaratanlar kimler.Magandalar.Saygılarımla...

Murat GÜLCEK - Yakamoz35 
 19.10.2008 23:47
Cevap :
Magandaları özellikle yaratıyoruz... Vardır altında ince hesaplar (bizim zararımıza)... Sevgiler.  20.10.2008 11:11
 

Her şey süt liman...Ekonomi düzde...İnsanlarımız eğitimli...Ortada savaş yok...Sıra silahlanmaya geldi...Şimdi silah satın alan her kişinin yarın başı derde girecek;çünkü silah bulundurmanın ve taşımanın koşulları var...Bunu açıklamadan sırf ticari kazanç hesabıyla silah tüccarlığına soyunan zihniyet;namlunun kendisine döndüğünün farkında mı acaba...Uyarıcı yazınız için teşekkürler...Selam ve sevgilerimle...

Mesut Selek 
 19.10.2008 23:18
Cevap :
Sayın Başkanım ihtiyacımız olan son şey silah olmasına rağmen ihtiyacımız olan tek şeymiş gibi sunulması çok tehlikeli. Umarım yetkililer konuyla ilgilenirler... Sevgiler.  19.10.2008 23:28
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 1930
Toplam yorum
: 7351
Toplam mesaj
: 429
Ort. okunma sayısı
: 643
Kayıt tarihi
: 11.11.06
 
 

  Hayatı ciddiye almam, emeği çok ciddiye alırım. Dünyanın en vazgeçilmez üçlüsü; çocuklar, çiçek..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster