Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

17 Mart '16

 
Kategori
TV Programları
Okunma Sayısı
940
 

Biri onları durdursun!

Biri onları durdursun!
 

Google görsel


''İyi bir evlilik  2 şeye bağlıdır:
 
Birincisi doğru insanı bulmaya, ikincisi doğru insan olmaya,'' der Hz. Mevlana!
Bugün, programın kaldırılması için gelen %5 in şikayetleri ile RTÜK'ün gaza geldiğini söyleyerek ceza kesmesinden dolayı seslenen program sunucusunun, yanlarında olan % 70ine güvendiğini söyleyip geriye kalan % 25i hiç bir kalıba koyamaması ne ilginç? İçeriğinde yalancılık, sahtekarcılık, kibirli, maddeci, iğrenç pazarlıkların, umut tacirliğinin yapıldığı, karakterlerini küçük düşüren ve düşürülmesine izin veren senaryolarla Allah'ın koskoca 6 saatini medyaya teslim etmek caiz mi?
 
Aile kurumunu bu kadar ahlâksızlaştıran, bugün onlarca namus için cinayet işlenen bir ülkede sırf para için utanmadan insan pazarlığı yapılması, evlilik temelinin sahteciliğe dayandırılması, kötü örnek olunması... gibi Tv sesini kıstığınızda görsel, açtığınızda zihinsel sağlığa zararlı birbirinin kopyası bu programlar için sadece RTÜK değil TDK nında el atması gerekli degil mi?
Ne eğlence ne de eğitim programı olmayan yalnızca çay sektörüne katkısı olan bu programlara acilen el atılması, Türk Halkının günü ve geleceği için yeterince önemli bir neden değil mi?
Ben % 5 olmaya devam ederken inşallah yetkili birileri ciddi anlamda ilgilenir ve boşuna yaşayan bir dolu memleket insanı hayırlı bişeylere yeltenir!!!

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

evlilik programları olmasa evlilik üstündede bu kadar düşünen olmaz dı.bence iyi ki var..sahte olsada en azından düşündürüyor.. doğru insanlarla beraber olsanda konu duygular olunca doğru kararlar veremeyebilirsin ki bu doğru insanlarla olan evliliklerinde her zamn düzgün gideceği anlamına gelmez..mantık evliliği yaparlar aldatırlar aşk evliliği yapar kıskanırlar ..bi ortası var mı..

savas barka 
 18.03.2016 15:13
Cevap :
Eğer evlilikte ilişkiler,evliliğin içeriği,devamlılığı gibi konulara değinseydim söylediklerinizin bir kısmına katılabilirdim ancak özellikle de iyi ki var söylemenize kesinlikle üzülerek katılmıyorum. Ben sizin oturupta bu tarz programları birer gözlemci gözüyle izlediğinize de inanmıyorum. Kullanılantabirlerde,yaklaşımlarda,izlenilen yolda ben evlilik yolunda yapılan bir gaye görmüyorum.Misal;Tarkan hayranı olduğunu söyleyen bir bayanın ''bunun neresi Tarkan'a benziyor,'' deyip talipleri ile dalga geçmesi...Okuması gereken yaşta olan 19 yaşında bir kız çocuğunun ne acı ki aile rızası ile koca arıyor olması...Akli dengesinin yerinde olmayıp, ''ben onu istiyorum,''deyip kendini yerden yere atan bir erkeğin bir kaç gün sonra yine saplantılı hareketlerle başka bir bayan için ağlaması sızlanması... Yine kişisel bozukluğu olan örnek alınacak bir yaşta bir teyzenin sunucuların kışkırtması ile göbek atması...Giyim kuşamda aşırılık,söz ve hareketlerdeki tutarsızlık...Syn savas barka  19.03.2016 14:24
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 25
Toplam yorum
: 10
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 256
Kayıt tarihi
: 20.07.15
 
 

Hayat bir mikroskoptan bakmak gibi; küçüçük bir şeye yakınlaşmayı bilirsen onu gerçekten görebili..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster