Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

18 Ağustos '17

 
Kategori
Teknoloji
Okunma Sayısı
45
 

Biri Teknoloji mi Dedi?

Teknoloji hızla gelişirken, onu takip etmek de bir hayli zorlaşıyor. İnternet dünyasında en çok girilen siteler incelendiğinde, teknoloji sitelerinin ilk sıralarda yer aldığı görülüyor. Peki teknoloji haberleri en güncel nasıl takip edilir? Yüzlerce site arasından, en doğru ve en güncel içerik sunan web siteleri nasıl seçilmelidir, bunun bir kriteri var mıdır?

Sürekli kendini güncelleyen internet siteleri, doğal olarak en çok takip edilen siteler arasında. Gelişen dijital yayıncılık, geleneksel yayıncılığı gölgede bırakarak teknoloji ve bilim haberlerinin daha çok okunmasına yol açtı.

Pek çok web sitesi, içeriklerinde yalnızca teknolojik konulara yer veriyor ve teknoloji alanındaki gelişmeleri an be an ziyaretçilerine aktarıyor. Güncel teknoloji içeriklerine ihtiyaç duyan kullanıcılar, günlerinin büyük bir kısmını bu tür sitelerde geçiriyor. Bu yüzden, takip edilmek istenen bilim teknoloji haberleri, tipik haber sitelerinden ziyade sadece bu konulara yoğunlaşan internet sitelerden takip edilmelidir.

Birçok internet sitesi, tanınmış ve isim yapmış haber sitelerinden içerikleri olduğu gibi almakta ve sitelerinde yayınlamaktadırlar. Bu yüzden aynı haber, onlarca sitede tekrar edilir. İçerik kirliliğine yol açan bu durum, okuyucuları da yormaktadır. Tek bir konuya eğilmiş internet sitelerini takip ederek aynı haberleri okumaktan kurtulurken, güncel bilgilere de daha hızlı ulaşabilirsiniz. Konu ayırt etmeksizin her türlü bilgiyi paylaşan web siteler, ne aradığını bilen kullanıcılar için zaman kaybı yaşatmaktadır. 

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 15
Toplam yorum
: 4
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 850
Kayıt tarihi
: 07.08.17
 
 

Bendeniz hayatı varolduğu yerde değilde, uzaklarda yaşayan biriyim. Beni tanımanızı istemem... Su..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster