Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

25 Ağustos '17

 
Kategori
Dünya
Okunma Sayısı
628
 

Birileri Tanrıyı Kıyamete Zorluyor

Birileri Tanrıyı Kıyamete Zorluyor
 

"Hıristiyan inancına göre; Tanrı'nın oğlu İsa Mesih'i Yahudiler çarmıha gerdiler ve işkence ile öldürdüler. Bu yüzden Hıristiyanlar, "Rab"lerini öldüren Yahudileri hiç sevmezler/di. Zaten Antisemitizm İdeolojisi, ilk bu inançta varoluş sebebini buldu. Hıristiyanlık inancı; özünde insanlığı götürdüğü yer Yahudi’yi sevmemek iken; ne oldu da Hıristiyan âlemi içinde bir anda "Yahudi severlik" doğdu? Müslümanlık direk hedef/baş düşman oldu. "

 

"Tanrı’yı Kıyamet’e Zorlamak"adıyla Türkçeye çevrilen"Forcing God’s Hand ve Why Millions Pray for a Quick Rapture and Destruction of Planet Earth isimli kitapların yazarı ve Hıristiyan Siyonizm’inin bizzat Amerika’nın varlığını tehdit ettiğini belirten Grace Halsell: "Hıristiyan Siyonistlere göre, İsrail’in her isteğine yeşil ışık yakılmalı ve bu, Amerikan halkından gizli tutulmalıdır. İsrail istediği sürece yalan da, soygun da, gasp ve cinayet de haklı hale gelir. Çünkü İsrail’in isteği, Tanrı’nın isteğidir."

 

16.05.2007 tarihinde ölen, Hıristiyan fundamentalistlerin liderlerinden Jerry Falwell:

"Kuvvetle inanıyorum ki, Tanrı Amerika’yı kutsamıştır; çünkü Amerika, Yahudileri kutsamaktadır. Bu millet tarlalarının ekinle beyaz, bilimsel araştırmalarının ilgi çeken ve özgürlüğünün sağlama alınmış olarak devam etmesini istiyorsa, İsrail’i desteklemeye devam etmelidir."sözlerini çok ciddi şekilde birkaç kere düşünüp, çıkan sonuçla mukayese etmeliyiz.. Levent TEKİN

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 9
Toplam yorum
: 0
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 448
Kayıt tarihi
: 02.07.17
 
 

Türkiye'de kim ne olmasını istiyor?................................................................

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster