Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

15 Kasım '09

 
Kategori
Siyaset
Okunma Sayısı
374
 

Birinciden sıçradı, ya ikinciden..

Birinciden sıçradı, ya ikinciden..
 

Bir sıçrar çekirge, iki sıçrar çekirge....


Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığının AKP hakkında yeni bir inceleme başlattığını öğreniyoruz bu gün gazetelerin internet sayfalarında.

Bu incelemenin gerekçesinin "Hukuk Devleti İlkesine karşı eylemlerin odağında yer alması." olduğu var haberin devamında.

Daha önce Laiklik karşıtı hareketlerin odağı olduğu suçlaması ile açılan soruşturma ve devamındaki kapatma davasından suçlu bulunarak caza alan sabıkalı AKP'nin hakkındaki bu ikinci ve ciddi inceleme.

Laiklik karşıtı eylemlerin odağı olduğunu zaten yıllardır izliyorduk ve bu dava sonunda AKP hak ettiği cezadan (ucuz kurtulsa da) sıyrılamadı.

Son dinleme olayları, özellikle Türkiye İletişim Birliği'nin kurulduğu ve başına da Fethi Şimşek'in getirildiği son üç yıldır gündemden hiç düşmüyordu. AKP'nin korku, kuşku ve panik havası yaratmadaki en büyük yardımcısı TİB'in uygulamaları ve kanunsuz dinlemeleri tabi ki eninde sonunda patlayacaktı ve patladı.

Türkiye'nin bir hukuk devleti olduğu gerçeği bu son açılan soruşturma ile bir kez daha kanıtlandı.

Umarım AKP daha önceki sabıkasına devamla bu incelemeden de hak ettiği ceza ile ayrılır ve bir daha gelmemek üzere gider. Şimdi olmasa da sonunda er geç gerçekleşecek bu olay. Bundan eminim.

Laikliğe karşı eylemlerin odağında olması ile suçlanan ve ceza alan AKP.

Hukuk Devleti İlkesine karşı eylemlerin odağında yer alması ile suçlanan ve hakkında inceleme başlatılan AKP.

İnanın yarınlar da,

Yaşama hakkı ilkesine aykırı hareketlerin odağında olmakla,

Camiye gitmeme hakkını kullanan vatandaşlara karşı eylemlerin odağı olmakla,

Alevi olduğunu bas bas bağıran vatandaşların yaşama hakkını zorlaştıran güçlerin odağı olmakla,

Ben Kürt'üm ama PKK'lı değilim. Kahrolsun PKK diye bağıran Kürt vatandaşlarımızın yaşama haklarını ihlal eden güçlerin odağı olmakla.

Suçlanacaktır.

Hakkında bu davalar ile ilgili soruşturmalar, incelemeler açılacaktır ve eninde sonunda AKP hak ettiği cezaya çarptırılacaktır.

Öyle ya, seksen beş yıllık cumhuriyet, öyle bir iki tane ABD ve AB uşağı, arap hayranı işbirlikçinin tertipleri ile tabiki geri gitmez, yıkılmaz.

AKP eninde sonunda yargıdan alması gereken dersi alacaktır.

Derdimiz halkımızın da bu işbirlikçilere gereken dersi vermesidir.

Saygılar

15.11.2009

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

aziz halk, her gerçeğin takipçisi ve her yanlışın da karşısındadır. Günü geldiğinde demokratik hakkıyla sandığa gider ve gerekeni yapar. Ülkemizin sorunu acilen işsizlik, terör ve hayat pahallılığıdır. Bunun dışındakiler gündem saptırma, hedef değiştirmekten öte değildir. Hukuk ise her kesime lazım ve gereklidir. Selam...

Yaman Hasret 
 17.11.2009 17:50
Cevap :
Sevgili hocam bu dediklerinizden sonra bize susmak kalıyor. Yüreğinize sağlık. Sevgiler Saygılar.  17.11.2009 21:07
 

Sözkonusu incelemeyi bende televizyonlardan izledim ve bu gün yayımladığım yazımda "Yargıtay dinlemelerin arkasında siyasi irade arıyor "başlığı ile verdim.Yargı marifeti ile parti kapatmanın demokrasiye hizmet etmeyeceğini düşünüyorum.Seçmen en doğru yargılamayı zaten yapacaktır diye düşünüyorum,selamlar...

Necati TÜFEKCİ 
 16.11.2009 23:15
Cevap :
Değerli yorumunuz için teşekkür ederim. Halkımız sandıkta AKP'ye hak ettiği cezayı er geç verecektir. Saygılarımla.  17.11.2009 21:10
 

Aynı konuyu işleyen yazımı yayına verdiğimde sizin yazınızı gördüm. Kaleminize sağlık. Türkiyenin laik, demokratik bir hukuk devleti olma özelliğini bozamıyacaklar. Saygı ve selamlar...

izmirli doksanyedi 
 16.11.2009 10:04
Cevap :
Evet çok haklısınız onların en büyük derdi, laik demokratik bir hukuk devleti olan ülkemiz. Değerli yorumunuz için teşekkür ederim. Sizin yazınızıda keyfle okuyacağım. Saygılar...  16.11.2009 20:42
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 243
Toplam yorum
: 688
Toplam mesaj
: 103
Ort. okunma sayısı
: 753
Kayıt tarihi
: 26.03.07
 
 

1957 Kars doğumluyum. Emekliyim. Gazi Üniversitesi İİBF İşletme bölümü ön lisans mezunuyum. Yazı ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster