Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

30 Haziran '15

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
924
 

Birleşmiş pısırık milletler

Birleşmiş pısırık milletler
 

Bu beşli pısırıklar dünyanın huzurunu bozuyor,sömürge oluşturuyor


Dünyada birçok milletler birbirinden ayrılıp zalimliğe başvurunca, birçok örgütler de sözde yeni haklar elde etmeye kalkıştı.  

Buna karşı uluslar arası ilişkileri, istikrara kavuşturmak ve dünyada barışı daha sağlam temeller üzerine kurmak için 1945 doğumlu BM oluşturuldu.  

Bilindiği üzere birleşmeden güç ve kuvvet doğar. Lakin bunlarda güç, kuvvet, istikrara kavuşturma, dünyada barışı tesis etme şöyle dursun aksine bunlar birer sünepe, aşırı çekingen, yüreksiz, beceriksiz, birleşmiş pısırık devletler oldular.

Bu pısırık birleşmişler daha sonra çocuk gelişimi ve sağlığı, çevre koruma, insan hakları, yoksullukla mücadele ve ekonomik kalkınma, tarımsal, kalkınma, eğitim, kadın hakları, tabii afet yardımı, iş ve işçi hakları gibi pek çok alandaki çalışmaları da kuruluş amaçlarına eklediler.  

Gel gör ki binlerce çocuk aç ve susuz ölüme terk edilmekte. Milyonlarca insan yoksulluk mücadelesi veriyor. Sayıları belirsiz insan işsiz, birleşmiş pısırıklar sadece seyrediyor.

Zalim ülkeler ve terör örgütleri mazlumların kanını dökmeye devam ederken bu pısırık birleşmişler sadece kınama ile yetiniyorlar.

Hele bu pısırık ülkelerin içinde büyük şeytan ABD dünyanın kaderi ile oynuyor. Rusya, Çin, Fransa İngiltere de büyük şeytan ABD ye kuyruk oluyor.

Bu birleşmiş pısırık milletler aynı zamanda dünyanın silah ticaretini de ellerinde bulunduruyorlar. Bunlar zalim ülkelere ve terör örgütlerine “ Namlusu bizden uzak olsun, silahlarınız bizden “ diyorlar.

Hani bunlar 48 yıl sonra 151 oyla bizi 2009-2010 yılında bir yıl geçici üye saymışlardı ya ne kadar onurlu ve gururlu bir üyelikmiş hala onunla övünüyoruz ki onların emirlerine amade olmuşuz, sesimizi çıkaramıyoruz.   

Bu pısırık milletler bize  “ Sizin ellerinizi kollarınızı bağlayacağız, zalim ülkeler ve terör örgütler size vursalar dahi biz sizin ellerinizi, kollarınızı çözmeden karşılık vermeyeceksiniz.

Bizim emrimizle hareket edeceksiniz, gerekirse zalimlere, terör örgütlerine akıl veririz, onlara yardım da ederiz, lakin size ne akıl veririz, ne de yardım ederiz. Siz kendinizi savunmayacaksınız Diyorlar.

Mültecileri kabul edeceksiniz, onların barınmaları için gerekli tedbirleri alacaksınız, terör örgütleri sizin sınırınıza dayansa da siz sesinizi çıkarmayacaksınız.

Siz geçici bir üyesiniz dikkatli olunuz! geçiciliğiniz askıya alınır kapı dışarı edilirsiniz der gibi. Bu pısırık birleşmişlerle nereye kadar gideceğiz bu meçhul.

1950 de Kore savaşı, 1990-1991 de Körfez savaşı kararlarını bu pısırık BMGK vermiştir. Peki, o tarihlerde bu kadar insan yerinden, yurdundan göç etmiş miydi? Bunca insan zulme maruz kalmış mıydı?

IŞİD belasını bunlar peyda etti, ellerindeki silahlar bu pısırık milletlerin üye ülkeleri tarafından üretilen ve satışa sunulan silahlardır. IŞİD dünyaya hodri meydan okurken pısırık devletler sadece seyrediyorlar artık kınamaktan da çekiniyorlar.

Bu gün Filistin’de, Suriye’de, Irak’ta, Afganistan'da ve benzeri ülkelerde meydana gelen bunca zulme ve insan göçüne şayet küçük şeytan İsrail maruz kalsaydı dünya alt üst olurdu kıyamet kopardı.

Dünyanın barışını bu pısırık birleşmişler mi sağlanacak? Bizim bunların içinde ne işimiz var? Neden sesimizi kesmiş, gözlerimizi kapatmış bu sünepe birleşmişlerin peşinden gidiyoruz?

Bundan sonra dünya barışı ve düzeni, ölüm ve kan ile beslenen büyük şeytan Amerika ve küçük kardeşi şeytan İsrail'in elindedir.

Birleşmiş Milletleri kuruluş amacı dışına çıkaran, kuruluş düzenini bozan,  alınan kararın daimi tek üyenin imzasıyla veto etme yetkisini var eden Amerika Birleşik Devletleridir. ABD dünyanın huzurunu bozmaya devam ediyor.

Bu pısırık ülkeler bize bir şey olmasında kime hangi ülkeye ne olursa olsun diye kendi aralarında anlaşmışlardır. Aldıkları hiçbir karar dünya barışına katkı sağlayacak bir karar değil, bu pısırık birleşmişlerin akşam aldıkları karar veto yetkisine sahip bir başka pısırık ülke tarafından sabah veto ediliyor.

Zalimlerin zulmü devam ediyor, yaşlı, çocuk, kadın, erkek yerini, yurdunu terk edip başka ülkelere sığınıyor. Birleşmiş pısırıklar seyrediyor.

Ülkemizin sınırlarında ateş sesleri ve barut kokusu geliyor. Mazlumların feryadı yükseliyor. Birleşmiş pısırık ülkeler korkudan sesini çıkaramıyor.

Evet, kimsenin toprağına girmeyelim ancak, gözlerimizin önünde ve burnumuzun dibinde olanlara da seyirci kalmayılım.

Bu birleşmiş pısırık ülkelerle dünyada istikrarın sağlanacağı, dünya barışının tesis edileceğine dair hiçbir emare yoktur.             

 

Kıymetli okurlarımıza saygılar sunuyorum.

Mehmet BURAKGAZİ / MERSİN

 

 

 

 

 

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Esas ipler "derin dünya devletinin" elinde onlar planlamalar yapıyorlar ellerinin yetmediği yer yok zaten ve bu planlamayı yavaş, yavaş mutlaka uyguluyorlar. Alev Alatlı'nın "Kabuş" adlı eserinde ve yine Trevenian'nın "Şubimi" adlı eserinde bu yapılanma çok güzel şekilde anlatılıyor. Bunlara göre yapılanmanın en üstünde Siyon cemiyeti var onun altında dünya petrol devlerinin bir temsilcis onun altında CİA onun altında da ABD başkanı bulunuyor. Buradan şunu çıkarıyoruz ABD de aslında tutsak tıpkı bizim gibi yani o da bizim gibi emir kulu... Bu iş nereye kadar sürecek denirse "arz-ı mevte" kadar gidecek derim... Büyük İsrail devleti kurulacak bütün büyük devletler bölünüp küçülecek derin devlete tamamen teslim olacaklar... İşte böyle Mehmet bey yazınızı olumlu buldum ve de yararlanılması gerekli diyorum. saygılarımla...

Halil Güven (Sökeli) 
 03.07.2015 21:51
Cevap :
Kıymetli öğretmenimiz Sayın, Halil Güven Sökeli: Hocam bu beşli pısırık milletler kuruluş amacına uygun görev yapmıyorlar.Bunlar sadece kendilerini düşünüyorlar.Bunların içinde Büyük şeytan ABD onları avuçlarına almış o ne derse öyle oluyor. Evet yorumunuz çok önemli umutlarında ve hayallerinde küçük şeytan İsrail'in büyük devlet olma isteği yatıyor. Ortadoğuda huzuru bunun için bozuyorlar ve ürettikleri silahları yeni kurdukları terör örgütlerine satıyorlar. IŞİD denen örgütü bunlar var etti.Şimdi uzaktan seyrediyorlar.Saygılar sunuyorum.Sağlık ve mutluluk diliyorum.   04.07.2015 19:43
 

Sn. Burakgazi;İkinci dünya savaşında yaşanan acıların bir daha yaşamaması için kurulan Birleşmiş Milletler’in yönetimi bu gün dev ülkelerin elinde ve onların dediği olmaktadır. Fakat bu durum bizi İnsan Hakları Evrensel Bildirisi, Çocuk Hakları Bildirisi, Çevre Koruma, Eğitim ve Kadın Hakları gibi pek çok konuda önemli kararlar vermiş bir kurumu yok saymamızı gerektirmez. Eğer bu kurumu oluşturan mazlum halklar el ele vererek kuruluş amacına uygun, eşitlik esasına dayalı demokratik bir yönetim oluşturabilirlerse dünya barışı için bu kurumun yaşaması gerekir.

Emin TOPRAK 
 03.07.2015 15:32
Cevap :
Kıymetli öğretmenimiz Sayın Emin Toprak; Yazımızda da arz edildiği üzere bu pısırık birleşmişler kuruluş amacının dışına çıkmışlar.Kendilerinden başka bir ülke toplumlarına yarar sağlamıyorlar.Haklısınız böyle bir kuruluş gerekli ancak mevcut amaçları gereksiz.Bana kalsa bu pısırık birleşmiş milletlere karşı yeni bir birleşmiş milletler topluluğu oluşturulmalı, dünya barışı,sağlık,eğitim,insan hakları gibi sair konuların kapsamı daha genişletilmeli.Bunlarla bir yere varılmaz, bunlar sadece ürettikleri silahların satışını ve sadece kendilerini düşünen pısırık milletlerdir.Hocamıza teşekkür ediyorum.Saygılar sunuyorum.Hep sağlıkla, daima mutlulukla yaşamasını diliyorum.   03.07.2015 16:46
 

Çok güzel bir konu işlemişsiniz Mehmet Burakgazi.Biz ve bizim gibi gariban ülkelerle oyun oynuyorlar ve bu hiç değişmeyecek.Teşekkür ediyor selam ve sevgiler sunuyorum.

Şennur Köseli 
 03.07.2015 12:07
Cevap :
Kıymetli Şennur; Evet haklısınız onlar hep oyun oynuyorlar, bizde gözlerimizin altında, burnumuzun dibinde olanlara seyrediyoruz. Birleşmiş pısırık milletler hiç bir şekilde dünya barışına katkı sağlayamaz.Saygılar sunuyorum.Sağlık ve mutluluk diliyorum.  03.07.2015 14:16
 

Barış için değil savaş için varlar ve yok etme planlarına devam...selamlarımla dost :)

Tülay EKER 
 02.07.2015 8:54
Cevap :
Kıymetli Tülay Eker: Evet bu beşli pısırık milletler dünyadaki tüm savaşların ele başlarıdır.Bunlar her yerde yeni terör örgütleri peyda ederler ki ürettikleri silahları onara satsınlar. Bunlar dünyaya barış değil savaş ve huzursuzluk getirirler. Saygılar sunuyorum.Sağlık ve mutluluk diliyorum.  02.07.2015 12:08
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 608
Toplam yorum
: 7071
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 2084
Kayıt tarihi
: 12.04.12
 
 

Bingöl'de, Baharın son ayında, ikindi üzeri un ambarı (kiler) arkasında, ebesiz, hemşiresiz, Emin..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster