Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

06 Temmuz '18

 
Kategori
Kültür - Sanat
Okunma Sayısı
22
 

Birlikte Yaşama Kültürünü Arttırıcı Programlara İhtiyacımız Var

 Daha önceki yazılarımda Gizem Arasın hazırladığı Beşik Programından bahsetmiştim.TRT Radyo Birde ve her Cumartesi Saat 10’da.

Seçim öncesiydi. Ben Sayın Başbakanımızın Programına katılacaktım. O gün yorucu ama güzel bir gün geçirmiştim. Ama programı kaçırdım diye de epey üzülmüştüm. Meğer Bekir arkadaşım Programı kaydetmiş. iyikide kaydetmiş.

Kahramanımız olan çocuk sara nöbetleri geçiren bir çocukla parkta kurduğu dostluktan bahsediyor.Dinlerken duygulandım. Ayrımcılık yok güzel bir dostluk ve paylaşım var. Normal olan bu biz o kadar çok yanlış tutumları ve davranışları görüyoruz ki doğrusunu duyunca görünce bir tuhaf oluyoruz. Örneğin karşıdan karşıya geçerken sizi karşıdan karşıya geçirmemi ister misiniz deyince sanki uzaydan biri gelmiş gibi seviniyor ve şaşıyorum. O kadar çok yanlışla karşılaşıyoruz ki iyilikler şaşırtıyor. O yüzden ısrar ve kararlılıkla Birlikte Yaşamayı Farklılıkların Zenginlik olduğunu hatırlatıyorum. Biz engellilerle ilgili faaliyet yapmak istiyoruz diyenlere Faaliyetlerinize engellileri de dâhil edin diyoruz.

Salih Arıkan, Tel: 0506 514 96 93

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
 
Toplam blog
: 1156
Toplam yorum
: 31
Toplam mesaj
: 1
Ort. okunma sayısı
: 62
Kayıt tarihi
: 17.11.16
 
 

1977 Manisa Akhisar'da doğdum. 1986 İzmir Bornova İzmir Körler Okulu'na başladım. 1997 İzmir Karaba..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster