Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

23 Ocak '14

 
Kategori
Gündelik Yaşam
Okunma Sayısı
456
 

Birruyagordum.com

Birruyagordum.com
 

Bir yıldan fazladır değişiyorum, gelişiyorum, dönüşüyorum.

Yazamadığım süreçte üç zorlu seminerden geçtim. Bakış açımı yenilediğim, dışarıdan nasıl algılandığımı gözlemlediğim, özümle tanıştığım, yapabileceklerimi ve gerçek potansiyelimi gördüğüm bu seminer dizisi ile hızla hayatım da değişiyor.

Hedeflerimi gerçekleştirmek için adımlar atıyor, neyi hayatımda tutup neyi tutmak istemediğime kolayca karar veriyor, destek alıyor ve destek veriyorum.  Kendimi ve etrafımı güzelleştirmek, insanlara iyileştirici yönde yardım etmek için her gün öğrenmeye devam ediyorum.

İşte bu değişim-dönüşümler arasında rüya görmeye başladığım ilk günden beri ikinci hayatım olan rüyalar ve rüya analizleri konusunda ilerlemek istediğim ile ilgili bir karar aldım.

Önceleri kendi rüyalarımı nasıl yorumlamam gerektiğine dair araştırmalar yapıyordum. Sonra biraz hislerime kulak verdim ve üzerine birçok kaynaktan okuduklarımı ekledim. Halen de yurt dışı üzerinden rüya analizi ile ilgili bir sertifika programına devam ediyorum.

Rüyalarımızın hepimiz için düşündüğümüzden çok daha fazla anlam taşıdığına ve hayatımızda çok önemli bir yeri olduğuna inanıyorum.

Rüyalarımız, bize sıkıntılarımızı, endişelerimizi, gölgelediğimiz, yüzleşmekten kaçındığımız, bilinçaltımıza ittiğimiz her duyguyu çeşitli semboller ile gösteriyor. Çekindiğimiz, içinden çıkamadığımız, beklentide olduğumuz durumlar hakkındaki çözümler, sembolize edilmiş bir dil ile rüyalarımızda önümüze getiriliyor. Mühim olan o sembolleri yorumlayabilmek ve işaret ettiği yoldan ilerlemek.

Günlük hayatın koşturmasından, edindiğimiz değerlerden, kalıplaşmış öğretilerden ötürü bilinçli veya bilinçsiz bir şekilde görmezden geldiğimiz her şey tıpkı bir şakacı gibi bizi rüyalarımızda yakalıyor ve tüm yüzleşmelerimizi rüyalarda yaşıyoruz.

Her rüya kişiye özel olduğu için rüyalarınızdaki semboller de size özel. Dolayısı ile rüya tabiri yaparken rüyalardaki sembolleri bir genelleme ile yorumlayamayız. Özetle herkesin gördüğü at, murat değildir!

İşte tüm bu anlattıklarımı daha da anlamlandırmak üzere bir yıldır www.birruyagordum.com adlı web sitem üzerinden kişiye özel rüya analizi yapıyor ve insanlara rüyalarının onlara ne söylemek istediğini yorumluyorum.

Her insanın kendi gelişim yolunda mutlaka rüyaları vasıtası ile önemli geri bildirimler aldığına ve daha huzurlu bir yaşam için mucizevi bir şekilde kendisine yol gösterildiğine inanıyorum.  Rüyalarımızı doğru anlayabilirsek bizi tedavi etmek için var olduklarını bile görebiliriz.

Amacım isteyen herkese anlamlandıramadığı rüyalar sonrası “üstüm açık kalmış” klişesini unutturmak ve yolunu aydınlatmak.

Gelin, hep beraber rüyalarımızın sesine kulak verelim, bugün ve yarınımızı yönlendirelim. 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

SEYRAN'CIM, SENİ GÖRDÜĞÜME SEVİNDİM...

yekruseha 
 23.01.2014 15:39
Cevap :
Yekruseha, vefalı dost çok teşekkürler. :)  23.01.2014 23:10
 
Toplam blog
: 118
Toplam yorum
: 727
Toplam mesaj
: 5
Ort. okunma sayısı
: 1595
Kayıt tarihi
: 15.01.07
 
 

Bir fikirden bir başka fikre, gerçeği bulana kadar bir halden başka bir hale geçip duruyorum. İncede..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster